• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Pripreme za nadolazecu sezonu 2017/18

Started by Filipino, 05 September, 2017, 16:25:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

raca

I meni su luda povecanja cjena a da se pri tom ne zna da li ce ista objektivno biti bolje nego prethodnih godine. Ocigledno je OC u teskoj bulji pa ne mogu ni da dopuste sebi promotivni period. Jbg... niko ne voli da plati vise ali sam duboko ubjedjen da stanje i nacin vodjenja skijalista kakav je bio prethodnih godina nije vodio nikud izuzev zatvaranju skijalista. Tunel bez svjetla na kraju. Kapiram ja pricu raja, pice i ice...ali to je ono nesto sto dodje posle dobrog skijanja, ako nema toga, niko se nece peti na planinu po kijametu da bi se zabio u kafanu par dana.

Iz moje neke perspektive, Jahorina je bila najskuplje skijaliste u regionu, kad gledam odnos cjene i dobijenog. Dodjem i platim recimo 4 dana ski pas (to mi se desilo zadnji put pretprosle godine, prosle nisam dosao ni jednom), prvi dan ne radi Praca, ok lijep dan ostale staze rade, ne bas ok snijeg, ali ono ide... sledeci dan pocelo fino, vjetar poceo da duva ugasise sve, radi samo ski lift Poljice... jbt 600 m staze red ko za vizu za Njemacku, skinem skije odem u kafanu, pojeo i popio sve sto mi je palo na pamet, naredni dan pocne fino skijanje, subota, vikendasi, pune staze, vjetar opet... zatvaraju vrh i pustaju Pracu, krenem na Pracu, pocetak ok kako ides nize, sve manje snijega, pri dnu kamenje od 10-20kg na stazi kao u kamenolomu, zadnjih 500 m, ponegdje snijega, rampa na sestosjedu nema snijega(!!!!), sa skijama po tucaniku...ne pretjerujem, apsolutno nema snijega na rampi gdje se penjes na sestosjed, zao mi je sto sam bio iznerviran pa nisam to slikao. Imas modernu zicaru od 5,6 miliona... i fali 20 lopata snijega. Cetvrti dan sam otisao kuci. Vec godinama nikad mi nije palo na pamet sa novim skijama da idem na Jahorinu, i tada se zajebem. Od cetiri dana placenog ski pasa, nisam ukupno jedan sastavio, minus vrijeme, novac za put i smjestaj i nove skije.

Simke je dobro uporedio situaciju sa onom na Kopaoniku s tim da su na Kopu radili postepeno poslednjih 10+ godina. Kuknjava na komentarima i svake godine za red velicine vise skijasa na stazama. Ako ide u tom smjeru treba biti strpljiv pa sacekati ako ne ove vec bar neku od narednih sezona.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.


Aschen


Aschen


IggyPop

A jesu dobar znak postavii vrijedi platiti 45 maraka  plus 10 parkinga da se ako nista uslikas pored njega. Idealno mjesto za selfi. Ako ne bude snijega bice znak pa se kod njega mozemo druziti a tu su i ski kase da se malo kod njih ogrijemo.

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

DarkoN

@BL1 kada si poslenji put bio na Jahorini?
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...


Korisnik




HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4



raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.