• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Lov na Jahorini

Started by vip-jahorina, 30 December, 2010, 16:05:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Moze li jedna informacija iz prve ruke od svjedoka "ranjavanja" psa?
Nije ga niko mucki niti dotakao, nego su se u srijedu (9.3.) ispred moje vikendice potukli njih par, predpostavljam zbog zenki jer nije bilo tamo hrane, jedva smo ih rastavili jer je bila prilicno gadna borba. Jedan od njih je dobro nastradao i setao onako ranjen kroz naselje sator, na zalost nisam ga mogao kasnije upratiti, samo sam vidio tragove krvi na sve strane.

Znaci ipak nisu neki neljudi nego fajt za trebama  :P

mijat

ceo svet se vrti oko treba  ;D ;D ;D

MarioV

Quote from: vip-jahorina on 18 March, 2011, 00:09:24
Moze li jedna informacija iz prve ruke od svjedoka "ranjavanja" psa?
Nije ga niko mucki niti dotakao, nego su se u srijedu (9.3.) ispred moje vikendice potukli njih par, predpostavljam zbog zenki jer nije bilo tamo hrane, jedva smo ih rastavili jer je bila prilicno gadna borba. Jedan od njih je dobro nastradao i setao onako ranjen kroz naselje sator, na zalost nisam ga mogao kasnije upratiti, samo sam vidio tragove krvi na sve strane.

Znaci ipak nisu neki neljudi nego fajt za trebama  :P
Hvala VIPe. Malo mi je uljepsan dan

brera

Quote from: mijat on 18 March, 2011, 06:25:34
ceo svet se vrti oko treba  ;D ;D ;D
Uvijek neko j.b. a neko n.j.b.  3:(

Filipino

Quote from: vip-jahorina on 18 March, 2011, 00:09:24
Moze li jedna informacija iz prve ruke od svjedoka "ranjavanja" psa?
Nije ga niko mucki niti dotakao, nego su se u srijedu (9.3.) ispred moje vikendice potukli njih par, predpostavljam zbog zenki jer nije bilo tamo hrane, jedva smo ih rastavili jer je bila prilicno gadna borba. Jedan od njih je dobro nastradao i setao onako ranjen kroz naselje sator, na zalost nisam ga mogao kasnije upratiti, samo sam vidio tragove krvi na sve strane.

Znaci ipak nisu neki neljudi nego fajt za trebama  :P
VIP-e,ti tragovi kod nasih vikendica jesu od borbe pasa,ali je gore kod MPM apart.stvarno ubijen pas.
Crni muzjak je lezao cijelu noc,kraj mrtve zenke dok je ujutro nisu ubacili u smecarski kamion.
Problem pasa lutalica na Jahorini prave uglavnom stanovnici Pala i okolnih mjesta,koji kad  ga vise ne zele,psa dovezu na Jah. i puste ga na milost i nemilost.
Ljetos je bilo 10-ak stenadi gore kod Duleta,a sad sam samo dvoje vidjeo.
Mozda bi bilo humano inicirati osnivanje "azilantskog naselja" za napustene domace zivotinje na Jahorini,ali to kad bi gore spomenuo samo bi se znacajno nasmijali.

gogo6309

po tragovima kakve sam ja vidio 9. marta, rano ujutro, radilo se o tesko ranjenom psu koji je pokusavao negdje da se skloni.nije licilo na borbu pasa.nisam uspio da pronadjem psa,trag je kruzio svuda unaokolo ali sam i vidio sam i odakle je dosao prvobitno.

filipino, da li se radi o onoj smedjoj zenki,tipicni avlijaner,mirna.meni je jela iz ruke. njeni su bili oni mladunci kod satora,samo jedno sam vidio.poslije tih tragova krvi nisam vise vidjao tu zenku a bila je u drstvu sa crnim , kao vucjak izgledao, mejsanac.

vip-jahorina

Quote from: Filipino on 18 March, 2011, 17:20:43
VIP-e,ti tragovi kod nasih vikendica jesu od borbe pasa,ali je gore kod MPM apart.stvarno ubijen pas.
Crni muzjak je lezao cijelu noc,kraj mrtve zenke dok je ujutro nisu ubacili u smecarski kamion.
Problem pasa lutalica na Jahorini prave uglavnom stanovnici Pala i okolnih mjesta,koji kad  ga vise ne zele,psa dovezu na Jah. i puste ga na milost i nemilost.
Ljetos je bilo 10-ak stenadi gore kod Duleta,a sad sam samo dvoje vidjeo.
Mozda bi bilo humano inicirati osnivanje "azilantskog naselja" za napustene domace zivotinje na Jahorini,ali to kad bi gore spomenuo samo bi se znacajno nasmijali.

hmmm, vidio sam tog psa, ali bez ikakvih tragova ozlijeda i krvi bilo gdje u blizini, tako da ne mogu o njemu da svjedocim. U svakom slucaju to nema veze sa ovim slucajem.
Ne vjerujem da dolazi problem sa Pala, jer tamo jednostavno ne dreze kucne pse. Ili ih imaju kao zastitu na kucama i imanjima ili ih nemaju. Tako da ih oni ne dovode niti slucano ma Jahorinu.

E sad krecemo u jednu temu koja nije nimalo nednostavna i svakom slucaju se mora gledati sa aspekta podrucja gdje se nalazimo. Svidjelo se to nekome ili ne (meni se prvom ne svidja), obicaj je da kad se osteni kerusa da se psi ili bacaju u rijeku ili u "humanijim" slucajevima ostave uz cestu nebi li ih neko pokupio. To se desilo i sa onim kod Duleta (Gargamel), vjerovatno ih je neko pokupio. Znaci niti nas neko pita ili nas zeli pitati, takvo je razmisljanje ljudi. Spanci imaju koridu od kojih se vecini normalnih ljudi dize kosa na glavi, pa je oni imaju i dalje i imace je vjerovatno za sva vremena. Kao sto Hrvatska je morla kao uslov za EU rijesiti proble janjaca i prasaca na raznju, pa su to napisali nesto kao nacionalni obicaj pa je proslo...

Na Jahorini ima toliko problema i treba milione uloziti kako bi se dovela planina iole u red, tako da ideja o azilu za pse na nekih 20 stalnih stanovnika ne pije vode  regge

Filipino

Quote from: gogo6309 on 18 March, 2011, 18:36:28
po tragovima kakve sam ja vidio 9. marta, rano ujutro, radilo se o tesko ranjenom psu koji je pokusavao negdje da se skloni.nije licilo na borbu pasa.nisam uspio da pronadjem psa,trag je kruzio svuda unaokolo ali sam i vidio sam i odakle je dosao prvobitno.

filipino, da li se radi o onoj smedjoj zenki,tipicni avlijaner,mirna.meni je jela iz ruke. njeni su bili oni mladunci kod satora,samo jedno sam vidio.poslije tih tragova krvi nisam vise vidjao tu zenku a bila je u drstvu sa crnim , kao vucjak izgledao, mejsanac.
Nisam zagledao ubijenu zenku kako izgleda,lezala je 3-4 met.od puta,a muzjak je bio skroz crni vucjak.
Cinjenica je da na ovim prostorima dosta ljudi "vodi borbu" za zivot i golu egzistenciju,pa je samim tim pitanje pasa lutalica skroz sporedna stvar.

@ VIP
ljudi koji su cijelu godinu gore mi rekose da su napusteni psi vecinom sa Pala i okoline

gogo6309

ne slazem se da je ubijanje pasa sporedna stvar,ma kako tesko neko zivi,to nema nikakve veze jedno sa drugim, uostalom ima i zakon i BiHkoji to regulise ako je nekome potrebno da mu se zakonom ukazuje na nesto sto nije nikako u redu.

dakle nije se radilo o borbi pasa oko zenke, jer je smedja zenka ubijena, koja je bila miroljubiva.dakle neki "profesionalac"- lovac psihopata" ,sa puskom i prigusivacem zadovoljava svoje najnize nagone.

moram malo razmilsiti kako bi izgledalo neko ljudsko rjesenje za ovo pa cu se javiti sa prijedlogom.

vip-jahorina

Quote from: Filipino on 18 March, 2011, 21:48:24
@ VIP
ljudi koji su cijelu godinu gore mi rekose da su napusteni psi vecinom sa Pala i okoline

Hm domaci? Obucine? Njego? Inace vjerodostojni iskazi su im ...

@gogo6309
Kao sto rekoh, svojim ocima sam gledao kako su se ispred moje vikendice "trgali", prvo kroz prozor, pa onda uzivo ...
Sta je bilo sa drugim, ne znam.

skiDeki

Da se nadovezem, u  pitanju je pas bele boje, skoncao je preko puta vikendie Miris dunja, gledao sam svojim ocima kako je izasao slabiji iz borbe sa crnim nemackim ovcarom...

Inace svi psi su veoma pitomi, ovo je sigurno izbilo zbog zenke...
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...