• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - 3 dio

Started by Onill, 28 January, 2007, 17:26:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

meri

Za one koji "ne vjeruju" VIP-u postoji jos web stranica gdje se mogu dobiti nepristrasne informacije. Na jednoj koja objedinjava sve planine u BiH stoji da je visina snijega na Jahorini 35 cm. Ali nije pravo pitanje da li je 35 ili 45 cm vec da li je mokar i blato s obzirom na danasnju temperaturu. Kad sam vidio da je u Sarajevu 15 stepeni odustao sam od danasnjeg odlaska, no eto me sutra makar skijao i po snijegu koji se topi i po blatu. Valjda ce malo "stegnuti" preko vikenda.

Uzgred, pitanje: Zasto je otkazano nocno skijanje? (nisam bio gore ali sam dobio takvu informaciju pa se izvinjavam ako nije tacna)

Onill

ljudi samo opusteno ja sam se sekirao ...pa dobio cir...ova godina nam je propala molimo se za sljedecu ili barem mozda padne u maju ko zna kakva je zima bila mozda ljeto bude hladnije;)
u svakom slucaju Hvala VIP za sve informacije polako Jahorina postaje i sa ovim sajtom jedna prava europska ski destinacija, a narocito sada kada sam cuo za Master Plan Jahorina te spajanja par firmi i najvjerovatnije strateskog partnera...bice zabave gore, a bogami i snjeznih topova!
Zivli.

meri

A onda zbogom sezonski ski pass za par stotina maraka! Eno i na Vlasicu su kupili trosjed dug dva kilometra i vec se suska o novim cijenama iduce godine.

Onill

ako ti sad imas para za sezonski tebi ni ako bude povecanje cijena nece to puno naskoditi...a neznam sta na vlasicu imaju povecavati vise kad su ski pasove ne precijenili vec ludilo za ono sto pruzaju ;D

cvetko

e pa vip vama neka je na cast sve sto ste rekli....po vama ja nisam normalan ako tvrdim nesto sto sam video na VASEM sajtu i procitao TAKODJE na VASEM sajtu koji VI azurirate....ustvari necu vise nista da kazem.Treba biti pametan i stati na vreme.Cao i vidimo se za 3 dana.

meri

Quote from: Onill on 21 February, 2007, 16:27:06
ako ti sad imas para za sezonski tebi ni ako bude povecanje cijena nece to puno naskoditi...a neznam sta na vlasicu imaju povecavati vise kad su ski pasove ne precijenili vec ludilo za ono sto pruzaju ;D
Naravno, naci ce se uvijek novaca ali uz dvoje djece i suprugu to ce biti prilican izdatak, a kod kupovine sezonskih karata blijedo su me gledali kad sam pitao imaju li porodicni paket. Ipak, trenutno se jedino u BiH moze skijati za nesto vise od desetak eura po danu, u Europi je to barem dvostruko vise. Bojim se da ce taj novi "gazda" planine odmah donijeti i strane cijene (duplo vece). A sto se tice Vlasica tamo su karte trenutno 20% jeftinije nego na Jahorini, nocni zivot malo bolji (sto je i stvar ukusa) ali staze neuporedivo slabije, tako da je to dvoje tesko porediti. Tek ce taj novi trosjed dogodine donijeti 16 kilometara nove staze na vecoj visini. No, ne bih rekao da je ovo tema posta pa zavrsavam.

Onill

Ja ne vjerujem da ce cijena karata ici gore bar ne jos neko vrijeme, a ako ljudi naprave ono sto su obecali kako sam ja cuo to su dva cetverosjeda, kupovina snjiznih topova, kupovina pravih ratrakt masina koji su multifunksionalni te modernizacija kompletne planine onda ce mo podnijeti i to malo poskupljenje, a nadam se da ce nam do tada standard ojacati te to nam nece predstaviti problem ;D,
a sto se tice vlasica 23KM mislim da je dan... za one 2-3 tanjirace...zar to nije preskupo?Al pohvalno je da su uzeli trosjed jer to znaci da ce se moci ici tamo na vikend skijanje bez vecih cekanja za zicu kako je obicno bivalo...

cvetko

evo i malo izvestaja od mog prijatelja koji je trenutno na jahorini...Sneg 37cm,staze su ok,na nekim mestima su progledale(na vrhu i na kraju) i naravno neizbezno kamenje(tu i tamo).Sve u svemu super za takvu kolicinu snega.Najavljuju sneg u sledeca dva dana.Ko voli nek izvoli.

nsobot

Ljudi sta se gore desava!?
ima li snijega,jel se sve topi!!!! :(

zedhus

Hocu i ja da nakarikam na 5 zvjezdica!

meri

Eto, a meni rekose da se danas ne isplati dolaziti zbog velike jugovine te da ako ne padne novi snijeg i vikend je upitan. Kako je informacija iz "dobro obavijestenih izvora" odustao sam za danas a za sutra cemo vidjeti. Sta kaze VIP?

kico

i ja se spremam ovaj vikend gore...pa vise da zaokruzim tu sezonu, ali s kime god se cujem svi daju drugacije
informacije. Jugo topi se...ili super je....ili pada snjeg....a vidim da sve zice rade.....Dali praæa radi?????

Onill

praca ne radi ima vec odavno...

vip-jahorina