• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Moja iskustva s Jahorine

Started by phoenix, 15 February, 2010, 16:32:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

phoenix

Pozz,
evo da napisem par stvari o mojim iskustvima s Jahorine. Bili smo u terminu 23.01. - 30.01. i da odmah napomenem da ja do sad nisam bio na zimovanju niti skijao tako da me postedite komentara tipa "u francuskoj je ovako...u italiji je onako", nemam pojma kako je gdje, ovo je moje prvo zimovanje i moji subjektivni dojmovi. Odmah po dolasku (dosli smo u vecernjim satima, isli malo vidit bascarsiju :)) kad smo stali na parkingu kod poljica uletio nam lik s pitanjem gdje ste odsjeli? Kad je cuo u naselju sator veli da ima puno snijega i da gore nemozemo bez lanaca i da ce nam on staviti :). Uglavnom stavljanje lanaca 5 eura za 5 minuta posla, malo se natezes s likom ali ipak platis jbg sta je tu je, nece ti to pokvarit zimovanje. Ne zalim za 5 eura, ali ako sami znate montirati lance (a znate, imate uputstva uz svake, a novi pewagovi lanci imaju i sistem samozatezanja tako da nije problem, radim u autodijelovima i montirao sam ih ljudima svake godine podosta puta...i nikad naplatio nikome...mogao sam si zimovanje platiti ocigledno :)). Eh, da...mala napomena...lanci vam uopce nisu potrebni, ocigledno "ima puno snijega" od lika sta stavlja lance se razlikuje od mog ima puno snijega, lagani gas i samo uzbrdo :). Odsjeli smo u pansionu Winter i za njih imam samo rijeci hvale, ugodno okruzenje, udobni kreveti, tople vode na bacanje :), odlicna hrana, odlicna posluga :). Prvo jutro smo naletili na silasku do poljica na covjeka iz vip jahorine preko kojih smo i uplatili zimovanje, voza se uokolo u oslikanom golfu 2-ci mislim da se Roland zove ak se ne varam, uglavnom pokazao nam je gdje se kroz sumu moze doci poprijeko do poljica tako da se ne mora ici cestom pa eto, hvala mu na tome :). P.S. zaboravio je reci da se tanjuricima moze izaci iznad naselja sator i onda lagano sici po cesti do apartmana tako da je povratak uzbrdo u pancericama prvi dan bio za anale LOL :). Isto preko vip jahorine sam uplatio skolu skijanja i instruktor mi je bio Marko Vasic, neznam kakvi su drugi, ali ovog decka apsolutno mogu preporuciti. U 6 dana je od totalnog pocetnika (iliti mene :)) napravio da mi nije problem spustit se niz bilo kakvu nizbrdicu bez ikakvih oklijevanja ili padanja. Prvi dan 2 sata na bebi stazi, drugi dan na vrh i vise nikad na bebi stazu haha. Da me nebi netko krivo shvatio, svjestan sam da sam jos debelo daleko od one ekipe sta se spizdi niz brdo ko raketa, ali samo polako, bude valjda jednog dana :). Sto se tice same Jahorine, meni je bilo fantasticno, a i cura mi veli da se i njoj jako svidjelo, a s obzirom da ona je bila po francuskoj i austriji mislim da je moj subjektivni dojam manje vise dobar :), steta sto su sestosjedi pusteni u pogon kad smo mi vec otisli, ali i postojeci dvosjedi su bili adekvatni. Sve u svemu, zima za pamcenje :) osim zadnjeg dana. Dosli smo do lifta Zeljo da nas frend vidi preko webkamere i spremi nam sliku da imamo kad se vratimo s zimovanja pa smo sjeli u nekakav birc zitna nesto mislim vrata ili polja tako nekako, odmah do birca rajska dolina da pricekamo da on dodje s posla i u 10 minuta su nam ukrali skije  >:( i razbacali stapove po snijegu. Uglavnom popizdio sam, da sam makar vidio dok ih kradu odrekao bih se i skija i svega samo za priliku da im polomim stolice na kicmi ko god da bio, a nekako imam dojam da ce se slijedece godine pojaviti u nekom od ski-rentala. Daj boze da grijesim i da je bila nekakva random kradja jer to je zbilja jadno, a jos kad se sjetim da sam prije puta vidio da ima kupiti lokota za skije i jos sam si mislio kome to treba...e pa narode, treba vam. Zvao sam policiju odmah, vise onako reda radi iako sam znao kakav ce odgovor biti ali eto da i to prenesem. Policijski sluzbenik pita gdje su ukradene, onda pita gdje smo mi bili, a nakon sto je cuo da smo bili unutra komentira "pa vi ste servirali svoje skije". OK, mi jesmo servirali skije, ali ovakvi komentari od strane sluzbene osobe su zbilja neumjesni. Nakon sto sam ja povisio ton i rekao mu da jel on misli raditi svoj posao i napraviti prijavu ili komentirati bezveze veli mi da mogu doci na pale i podnijeti prijavu (20-tak kilometara od Jahorine) pa ce oni poduzeti potrebne radnje. Na pitanje kakve to radnje odgovor je javiti ovima na rampi da obrate malo pozornost hahahaha u prijevodu mos se slikat i ti i skije. Onda sam ga pitao koliko cesto oni zapravo pronadju i vrate skija na taj nacin, a odgovor je bio jako rijetko (citaj nikad). Nakon poduge setnje u pancericama od Zelje do naselja Sator smo se fino pakirali i otisli drugi dan, hvala bogu da je ovako i onako bio zadnji. Sve u svemu, na stranu kradja skija meni se svidjelo na Jahorini i preporucio bi svakome da ode na skijanje bas tamo. Cijene pristupacne, ljudi ugodni. Kupite si lokote i drzite skije na oku pa mozda prodjete bolje nego mi.

01xxx01

auuu, prvi put i takav peh - e bas mi je zao!
:'(

inace stvarno nisam cula za puno kradja, tj nisam cula ni za jednu - dosad!
???

phoenix

a sta ces, znas kako se veli "shit happens" nedam da mi to pokvari sjecanje na zimovanje  ;D. zbilja je bilo fenomenalno :). Zaboravio sam napomenuti, pricao mi je instruktor Marko da je u kolibi hotela Termag fenomenalan kolac od borovnica, e pa bio je u pravu :) i preporucio bi svima da probaju

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

budi sretan sto su ti skije uzeli, oni kradu i cure pa kako vidim ti si vise imao pogled na curu nego na skije  :P hehehe malo sale... kradja skija ili neceg drugog na Jahorni se nije desavalo kao ove godine ne znamo sta je ovo, ali treba na vrijeme zustaviti inace ce ovo postastat Bjelasnica 2....kada nesto izgubite ili vam ukradu na Jahorini, slobodno zaboravite jer povratka 100% nema

DarkoN

jbg desava se, stvarno mi je zao zbog tog loseg iskustva. ovo je prva godina da se to desava, ne mogu da vjerujem da ima i takvih likova. to treba pod hitno staviti pod kontrolu.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera


Big_DANE


skiDeki

Zaista neverovatno, dok skijam (od 09-15 i 45, )cesto svratim u kafanu  i skije nikad ne gledam, od sada cu obavezno da ih drzim na oku!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Tomba s

E jebiga .
Jedan zaista lep provod i dozivljaj je pokvaren kradjom skija .
Zaista steta.

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

herc


skiDeki

Na skutere se i ja mogu pozaliti, ne mogu ih zasad kaznjavati jer ne postoji trenutno zakonska regulativa, ali ce i ti uskoro biti reseno. (donose se novi zakoni o skijalistima, pise negde na forumu)
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

emy84

Sinoc sam dosla sa Jahorine, inace nikad prije nisam bila na zimovanju i moram reci da mi se svidjelo. Jahorina prelijepa... I moj ski instrktor je bio Marko, ne znam prezime, uglavnom iz vip jahorine. Njemu sve pohvale, imao je i vise nego dovoljno strpljenja sa mojim "ne mogu, ne znam i ne ide me nikako"   :-[ :-[ Prva dva dana vrijeme prelijepo, druga dva ne bas...uglavnom ja cu ponovo na jahorinu ako ne ove zime, onda naredne sigurno...do tada cu jahorinu cuvati u sjecanu uz ove divne fotke napravljne u ponedjeljak
 



Bracanin

Nazalost, istina je da se kradu skije, jer mome Ucitelju Milosu su ukrali skije pa mi je on uvijek govorio PAZI gdje ostavljas skije, imaj ih uvijek na oku, ali sve drugo odlicno!!!
Vracam se i ja dogodine..... s:nij)

gosha969

Moja steta je daleko manja, ali me je podjednako iznervirala. Imam dvoje klinaca od 4 i 6 godina, kupili smo razglednice, deca su se potrudila da nesto lepo nacrtaju i posalju u svoje obdaniste u Beograd. U posti, jedinoj koliko znam, kod raskrsnice izmedju Bistrice i Kosute, covek na salteru je telefonirao kada sam usao, video da drzim u ruci dve razglednice, pokazao mi da mu ostavim 2KM i nastavio razgovor. Ocigledno je (i) mojih 2KM stavio u dzep, markice nikada nije zalepio i sada samo ima srece da mu nisam zapamtio facu. Govno od coveka, sta drugo reci, video je sta je na razglednicama, da Bog da njegova deca prosla slicno, ili jos bolje da nemao poroda.