• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Gondola

Started by pvb, 13 October, 2010, 09:52:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BL

Da li ima neka informacija, ko æe pripremati tu stazu?

JAHORINA13

Quote from: BL on 18 January, 2014, 21:55:16
Da li ima neka informacija, ko æe pripremati tu stazu?

Pa vjerovatno Majnex

JAHORINA13

Quote from: vip-jahorina on 18 January, 2014, 20:30:59
vjerovatno ne znaju ni oni sami da li je planirano ispod ili iznad Boarda. U svakom slucaju, kad bude, o tome cemo.

Staza: ja sam se vozio jesanas tu sa quadom, ali nismo na par mjesta mogli proci jer je namjerno presjecao puteve sa teskom mehanizacijom.
U svakom slucjau, ne znam kako bi mogao se spustiti od Borda do Pala, jer ima djelova, gdje trasa ide uzbrdo. Morala bi se praviti djelimicno nova trasa skroz na drugim mjestima, ubacivati eventualno neki mali povezujuci liftovi.

Sto se tice ovog lifta, on je postavljen na stazi koja je prilicno dobra i djelimicno zahtjevna. Kako je veoma dobro pripremljena tehnicki i geoloski, sa malo snijega bi moga staza biti odlicna. Kako se radi skoro 100% o sjevernoj strani, jugo ovdje ne smeta bas kao na Jahorini.

Skipas: kako se prica, Majnex pravi pritisak da OC ih ubaci u svoj sistem karata, i da samim tim ski pas poskupi, a svako dobija onoliko koliko je imao prometa (prolazaka).

Put su prokopali posto su polozili kablove pretpostavljas zbog cega.

raca

@Sinke,

Sto se tice staze/trase imaginarne gondole, ne znam jer nisam nikad bio na njoj, ja sam razumio da su prokrcili trasu. Vise sam pitao druge sta misle o toj ideji da li je izvodljiva. A sto se tice gondole na Staroj Planini, ona nije pokazatelj nicega, ponajmanje marketinskog poteza, posto je to skijaliste kad se gleda ulaganja/broj skijasa najskuplje u Evropi. Mogli su naci i jeftiniji nacin reklamiranja. Stara Planina je dobra ideja ali na kraju studijski primjer pranje para. Kad si na vlasti, platis nesto drzavnim parama, a izvodjaci daju ti dio kolaca, ali o tome u nekoj drugoj temi.

@Jahorina13

Pazi, da zazivi tako nesto kao turisticka atrakcija (ima uspjesnih primjera, rafting na tari npr), ne vidim veliki problem da jedan bager prokrci put kad padne veliki snijeg, kad mogu po zabacenim selima, sto ne bi mogli tu negdje gdje bi bio kraj staze.

@Vip
Jbg... isprekidana staza i uzbrdica su jadac.

U svakom slucaju, morate priznati da bi tako nesto dobrodoslo Jahorini kao atrakcija.

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

JAHORINA13

Raca nije problem ocistiti snijeg od polaza do vrha staze,ali taj put sjece stazu na par mjesta a i lokalni put je sjece na jednok mjestu ali ce tu vjerovatno biti most

vip-jahorina

@jahorina13
Ne pricam o tim prokopima nego o poprecnim prelazima koji povezuju planinu, koje su moji a vjerovatno i tvoji preci koristili.
Sad je majnex na tim prelazima nabacao stijene koje je nemoguce preci. I samim tim presjekao planinu na par mjesta. Mozda tebi zvuci suludo, ali ja i mnogo nas koriste te puteve koji su tu od pamtivjeka.

BOJAN-BG

Quote from: vip-jahorina on 20 January, 2014, 22:24:36
@jahorina13
Ne pricam o tim prokopima nego o poprecnim prelazima koji povezuju planinu, koje su moji a vjerovatno i tvoji preci koristili.
Sad je majnex na tim prelazima nabacao stijene koje je nemoguce preci. I samim tim presjekao planinu na par mjesta. Mozda tebi zvuci suludo, ali ja i mnogo nas koriste te puteve koji su tu od pamtivjeka.

Iz kojih razloga su to uradili,neka namera sigurno postoji,mozda da se nebi slikalo i pokazivalo sta se stvarno radi na terenu

djmiros

Jel rade sta na gondoli ideea:(

BL

Quote from: djmiros on 02 August, 2014, 23:04:24
Jel rade sta na gondoli ideea:(

https://www.facebook.com/to.istocno.sarajevo

serzinjo


Filipino


serzinjo

Hvala na odgovoru. Kakav ski lift je postavljen?

MiKuLa


posmatrac


BL