• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Gondola

Started by pvb, 13 October, 2010, 09:52:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pvb


DarkoN

dobro zvuci, sad da li ce to sve da bude bas tako kako su napisali ostaje da se vidi. u svakom slucaju  :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::(
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Laus


vip-jahorina

Ja sma cuo da su navodno vec kupili jednu polovnu, u veoma dobrom stanju u Austriji i da je treba samo prevuci do Jahorina

vip-jahorina

Malo da objasnim:
Regulacionim planom je predvidjeno da se sagradi gondola Pale-Jahorina.
Tako da je to u redu. Sto se tice izvodjaca, mislim da moze, iako nema jos te licence, koju ce vjerovatno pribaviti, jer nije lud da ide u investiciju bez nje.
Jedino sto mi se tu ne svidja: vjerovatno ce prvo posjeci sumu (mozda je vec sjeku !) i ta prica oko EU investicija. Svi znamo gdje veliki dio te love zavrsava.

A inace, stvarno bi to bio hit za cijeli region, pogotovo Pale i Jahorinu. Nova radna mjesta, nova infrastruktura, nove staze, odmaralista sa predivnim pogledom itd.
Nova staza je skorz izvodiva, jer se vec sad (ko zna i ima onu stvar) moze doci sa Jahorine do Pala! Iako je niska (Pale su na 900-1100 m NV) cijela staza lezi u zavjetrini (osim Ravne Planine) i okrenuta je ka sjeveru. Tako da se snijeg dosta dugo moze odrzati, sa topovima mislim bez skoro ikakvih problema.

S tim projektom, naravno ukoliko se savjesno odradi (a radi se o privatnoj investiciji) bi Jahorina postala i po infrastrukturi (zajedno sa kompletnim osnjezivanjem, novim6sjedom...) daleko najbolji skii centar u reginu (sorry SLO  devil:( )

vip-jahorina


zburkos

Mnogo je bolje da gondola krecei iz Istocnog Sarajeva kao sto ima vec postojeci projekat, ali opet je politika umjesala prste jer gdje da krece iz Lukavice kada je Jahorina u nadleznosti opstine Pale.....
Mada i ovo ako se uradi nece biti lose....:)

brera


BOJAN-BG

Quote from: brera on 13 October, 2010, 16:24:43
VIP-e (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: ®ivi bili pa vidjeli. :bravo::( :bravo::( Ali kad gledam pa vidim, da stoji zapaljeni hotel veæ..., pa novija stvar 6 guzi i garaµe, pa ulaz na 6 guz alias Bataneo/Poljice zbog jednog lika i na pola sru±ene kafane jebe sve,...... Ide mi na (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: kod tih "visoko letjeæih ciljeva". Sorry.

jeb..  brera ipak smo mi na balkanu a vi u evropskoj uniji  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

Bojan NS


BOJAN-BG


Big_DANE

koliko sam ja istrazivao Pale su na 850mnm a Jahorina je oko 1500mnm (poljice) a mislim da je tako i tamo gde je izlazna stanica! 

Svidja mi se ovo....VIP-e!!! :) :)   SAMO NEK ON NAPRAVI TU GONDOLU...A PARA NEK CAPI KOLKO OCE, TO NE MOZE PROCI BEZ TOGA!!!!!

HeAd

ako ako...mislim da bi se  prvo gore trebale rjesiti neke stvari i skontati sta sa onim zapaljenim hotelima koji ruze kompletnu planinu...te nabaciti novi asfalt..prosiriti put( kao i infrastrukura).izgraditi dobar wellnes...osnjeziti cjelu planinu i prosiriti staze(ocistiti od kamenja)...a onda se baviti ovim svemirskim projektima poput ove gondole...ok je to projekat al Jahorina je pitoma planina na nju moze doci svako autom mozda je ovo malo preuranjeno...tako reci sve mi smrdi na kradju sume....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BOJAN-BG

Quote from: HeAd on 13 October, 2010, 20:09:45
ako ako...mislim da bi se  prvo gore trebale rjesiti neke stvari i skontati sta sa onim zapaljenim hotelima koji ruze kompletnu planinu...te nabaciti novi asfalt..prosiriti put( kao i infrastrukura).izgraditi dobar wellnes...osnjeziti cjelu planinu i prosiriti staze(ocistiti od kamenja)...a onda se baviti ovim svemirskim projektima poput ove gondole...ok je to projekat al Jahorina je pitoma planina na nju moze doci svako autom mozda je ovo malo preuranjeno...tako reci sve mi smrdi na kradju sume....

ako krenu sa gondolom valjda ce i sveo ovo ostalo raditi usput nisu valjda tolko ludi da sve ostalo zapostave