• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Gondola

Started by pvb, 13 October, 2010, 09:52:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HeAd

Quote from: BOJAN-BG on 13 October, 2010, 20:23:30
Quote from: HeAd on 13 October, 2010, 20:09:45
ako ako...mislim da bi se  prvo gore trebale rjesiti neke stvari i skontati sta sa onim zapaljenim hotelima koji ruze kompletnu planinu...te nabaciti novi asfalt..prosiriti put( kao i infrastrukura).izgraditi dobar wellnes...osnjeziti cjelu planinu i prosiriti staze(ocistiti od kamenja)...a onda se baviti ovim svemirskim projektima poput ove gondole...ok je to projekat al Jahorina je pitoma planina na nju moze doci svako autom mozda je ovo malo preuranjeno...tako reci sve mi smrdi na kradju sume....

ako krenu sa gondolom valjda ce i sveo ovo ostalo raditi usput nisu valjda tolko ludi da sve ostalo zapostave

da je austrija ne bi sumljao ali... (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Nichifor

prvo kamenje sa staza a onda gondole

DarkoN

Quote from: BOJAN-BG on 13 October, 2010, 20:23:30
Quote from: HeAd on 13 October, 2010, 20:09:45
ako ako...mislim da bi se  prvo gore trebale rjesiti neke stvari i skontati sta sa onim zapaljenim hotelima koji ruze kompletnu planinu...te nabaciti novi asfalt..prosiriti put( kao i infrastrukura).izgraditi dobar wellnes...osnjeziti cjelu planinu i prosiriti staze(ocistiti od kamenja)...a onda se baviti ovim svemirskim projektima poput ove gondole...ok je to projekat al Jahorina je pitoma planina na nju moze doci svako autom mozda je ovo malo preuranjeno...tako reci sve mi smrdi na kradju sume....

ako krenu sa gondolom valjda ce i sveo ovo ostalo raditi usput nisu valjda tolko ludi da sve ostalo zapostave
to je vrlo interesantan projekat i nije preuranjen jer bi se sa ovim jahorina znacajno rasteretila sto se tice dolazaka sa autom, jer je gore vec veliki problem parkiranje.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

HeAd

Interesantan jeste ali...ima precih stvari.....a sto se tice toga povratna karta za tu gondolu ce ti biti 10 KM ko kad gledam...e sad nas cetvorica po 10KM to je 40KM...pa ti vidi ...ta gondola ne vjerujem da bi bila u sklopu ski karte...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Nichifor


HeAd

kako vidim ovo je projekat opstine pale i firme majnex...znaci nema veze sa OC...tako da ne vjerujem da bi karte bile u sklopu ski pasa...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Radi se o iskljucivo privatnom projektu. Opstina je samo usvojila plan, koji je po regulacionom i master planu predvidjen. Majnex je izvodjac i investitor. Leitner je vjerovatno kao strucno lice tu u igri, jer imaju sve potreben licence.

Znaci, za ocekivati je da nece karte biti u cijeni ski pasa, ukoliko se sa OC-om nesto droge ne dogovore.

Medjutim, kako da nas natjeraju da se koristimo gondolom (nadam se da nece ovo neko od njih procitati)? Recimo vikendom zabrane prolaz do Jahorine (osim onih sto imaju kuce, placen smjestaj i sl.) a sve vikendase natjeraju da ostave auta na Palama i plate do gore. U principu, veoma realno, jer ne vjerujem da ce iko od nas platiti predpostavuimo 10KM da se dobaci do Jahorine, a moze za 2 KM nafte sa autom. Ako jos recimo porodica sa 4 osobe, to je 30-40 KM.
Znaci ili ce biti neke zabrane ili ce se morati dogovoriti sa OC-om. Zakonski im to nece proci, jer vjerujem da ce se vec dosta njih tome suprotstaviti.

DarkoN

sto se tice zabrana bolje im je da ne pokusavaju. jer ce otjerati i ovo malo ljudi sto dolaze, mada kod nas je sve moguce.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

HeAd

fin prijekat ali po mom misljenju preuranjen....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

loop

allways stand sideways!

BOJAN-BG

mislim da je jo rano pricati o gondoli oni da imaju 15 miliona verovatno bi ih do sad ulozili u neki sigurniji posao

brera


Peglas

...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

brera


goghie

ovo bi bilo ultimate sickness  :bravo::( nadajmo se da æe ispuniti planirano/obeæano
I can go with the Flow...