• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Gondola

Started by pvb, 13 October, 2010, 09:52:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nichifor


loop

allways stand sideways!

brera


loop

apsurdno mi je da nece bit isti ski pass
allways stand sideways!

HeAd

kompletan projekat je apsurdan...neka zamka ima...samo jos ovi sa Pala nece da objave sta je...jedino da zatvore put za gore...pa naprave parking ...pa ti naplate parking, pa ti naplate karte, pa ti jos marnu auto dole  (:smijeh:
ne bi me cudilo kad bi im ta kombinacija pala na pamet  anan

jedino ako STVARNO imaju zelju da razviju opstinu Pale i da tamo naprave pansionski smjestaj i hotele naravno, a da postojeci put ostave u funkciji kao i do sada onda je to vec za respekt. :bravo::(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

da hoce da razvijaju opstinu, mogli su sa sto drugih sitnijih projekata, koji se preko potrebni krenuti. a do velikih projekata ima jos polusrednjih, poluvelikih, onakvih i ovakvih.
ali naravno, u njih se mora nesto uloziti, a ovako mogu se dobiti krediti koji su opstini preko potrebni ....

da bar hoce koju marku, samo jednu uloziti u Jahorinu.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

kratko i jasno PI©I PROPALO  devil:( ko ce mu se voziti gondolom koja radi do 15:30h da ima nocno skijanje pa hajde, odes citav dan i nesto malo po noci i tamo oko 20:00 - 21:00 se spustis u Pale na autobus i kuci... to bi bilo extra za ove nove klince koji su jako ¾eljni nauciti  skijati il ti ga bordati  ideea:(

dale

E,sad su dve stvari u totalnoj koliziji:otvoren novi put od I.Sarajeva do Jahorine(14-15 mil.KM),a ovamo hoce da prave gondole da se ne bi islo gore autima???
Mislim da je sve to,jos uvek samo mrtvo slovo na papiru(Boze daj da se varam)!

loop

allways stand sideways!

Ime

Interesantno da je neko spreman na takvu vrstu investicije. Meni ostaje nejasno ko je tu ciljna grupa: vikend skijasi nisu sigurno, lokalci (stanovnici Pala i okolnih mjesta) mislim da takodjer nisu jer se radi o premalenom broju ljudi da bi se isplatilo, mislim da nisu ni turisti koji na Jah ostaju 7 ili vise dana jer oni sigurno nece parkirati auto/autobus na parkingu u Palama, prebacivati sve stvari u gondolu, i onda sa gondole ici u vikendice/apartmane/hotele.

Iako gondola zvuci interesantno (narocito spust sa vrha Jahorine pa do parkinga (nekih 1000 m nadmorske visine razlike), ja kao skijas iz Sarajeva sigurno necu koristiti gondolu ako ne bude dio ski pass-a. Tu dolazimo do pitanja da li ce se pokusati "natjerati" skijase da koriste gondolu putem naplate ulaza na Jahorinu, ili neke ekoloske takse. Pretpostavljam da niko nece uloziti milione KM a da se ne osigura da ce gondola biti koristena dovoljno da povrati novac. A tu vjerovatno dolazi politika.

Steta sto se gondola ne instalira na dno Prace pa da vozi do vrha Jahorine. E to bi znacajno unaprijedilo skijasko/bordersku ponudu, a definitivno bi privuklo i veci broj gostiju.

dale

Mozete li zamisliti 4-clanu porodicu sa gomilom kofera,koja trci sa sve stvarima na gondolu(sa kabinama za 12 ljudi,punu kao sibica...),iskrcaju se na poljice,a smestaj
imaju u vikendici oko Satora,pa opet stvari,taxi(ima,nema....)......STRASNO!!!!

vip-jahorina

@IME
veoma pametno razmisljanje. Ja sam ubjedjen da je neki deal u pitanju.
O cemu se radi, jos cemo saznati.

@LOOP
Nije stvar u kreditu, negu u BiH se dobija jos uvijek investicijska EU lova koja je skoro bez kamata i na dugorocnu otplatu te razlicite vrste povlastica. Neke se ne moraju niti otplatiti.

raca

Jbt... koga li ce vuci ovom gondolom?

Isto sam zeljan znati koliki je prihod od sjece sume kroz koju ce proci ta gondola?
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

ovejaras01


HeAd

1000 radnih mjesta...pa nije zeljezara  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4