• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Gondola

Started by pvb, 13 October, 2010, 09:52:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

e moj nacelnice, koga li ti muntas... austin:(
ulazi u koju fabriku, osposobi famos gdje ce se zaposliti 500-1000 ljudi, a ne mazati narodu oci i pricati o Jahorini iako je na Jahorinu u zivotu prvi put dosao za mandata u koznim cipelicama usred zime.

kome jos treba ta nesretna gondola, ko ce parkirati na tih 400 parkinga? Nelegalnu gradjnu na Jahoirni se dogodila za vrijeme kad si ti bio nacelnik opstine. E sve je odobreno i naravno uz velike kamate kako bi napunio opstinski budzet.

ali pobjedit ce Jahorina, ne brini  ;)

mijat


vip-jahorina

Jedva cekam kad ce litra stici na Jahorinu. Naravno ti u paketu s njom regge

Nego, za sada nista od te famozne gondole. Izgleda da se nesudjeni izvodjac radova Majnex malo preracunao. A uz to leitner se povampirio  (:smijeh:
U svakom slucaju, od famoznih najava, bar za sada nista. Pregovara se o kupovini nekih jeftinijih djelova, ali se izgleda usprotivili oni sto ih dzepovi svrbe. Vidjecemo sta ce biti ... Imam dosta neprovjerenih informacija, pa ih radije nebi u eter dok ne budem siguran

DarkoN

znaci sve se desava onako kako smo i ocekivali. bitno je da su sumu posjekli.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

mijat


DarkoN

http://www.palelive.com/aktuelnosti-pale/projekat-jahorina-express-zakoracio-u-prvu-fazu-realizacije
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

BL

Quote from: DarkoN on 27 September, 2011, 23:11:28
http://www.palelive.com/aktuelnosti-pale/projekat-jahorina-express-zakoracio-u-prvu-fazu-realizacije

Dakle, malo cackamo mecku.

serzinjo


Radiohead

To je posjecena suma-prvi put, sad ce izvrsiti korekciju putanje najmanje dva tri puta  :bravo::(

BL


marina

Sinoc  sam malo posjetila gradiliste gdje je predvidjena pocetna stanica Gondole "Jahorina expres", i radovi su u toku.Do sada je u ovaj projekat ulozeno oko 3miliona maraka.  Radi se po planu kako je objavljeno jos davno , s tim sto imamo i neke nove podatke. Naime radovi bi trebali biti zavrseni do pocetka sljedece sezone 2012, na toj dionici trebao bi se instalirati i 1  ski lift, koji ce biti u funkciji tokom cijele godine (snjeg i vjestacka trava). Vlasnik nam je napomenuo da ima i 2  velika potpuno prirodna izvora vode te mogucnost  za vjestacko osnjezivanje te staze. Priroda u ovom dijelu Pala , a narocito izlazak na Ravnu Planinu (medjustanica na 4 kilometru) koja ima fantasticne prirodne predispozicije za nordijsko skijanje, je stvrano fantasticna.
Evo par fotkica!
Na prvoj slici su  zidovi mosta gdje je isla cuvena uskotracna pruga voz "Ciro" , postoje neke mogucnosti da se ista obnovi (kao na Mokroj gori)ili da se na potezu  od Bistrik do Jahorisnskog potoka napravi biciklisticka staza.
VIP Jahorina Woman Team

marina

To je stvarno veliki prostor, a priroda je apsolutno naklonjena projektu, ako sve bude islo kako treba mislim da ce ovo biti zaista dobar ambijent.
Jos par fotkica .....
VIP Jahorina Woman Team

Radiohead

Quote from: marina on 21 October, 2011, 15:05:51
Na prvoj slici su  zidovi mosta gdje je isla cuvena uskotracna pruga voz "Ciro" , postoje neke mogucnosti da se ista obnovi (kao na Mokroj gori)ili da se na potezu  od Bistrik do Jahorisnskog potoka napravi biciklisticka staza.
Kojeg Bistrika?
pozz

BL


brera