• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Gondola

Started by pvb, 13 October, 2010, 09:52:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

brera


BoleBl

Gondola bi rasteretila parking na Jahorini najvise vikendom kada su i najvece guzve tj. za one koji dolaze na dnevno skijanje najbolje parkirati na Palama i gondulom gore. Dok za one koji su smjesteni na Jahorini nekoliko dana ima parkinga, a i ako nema uglavnom treba ga manje napraviti nego da se svi skrcaju vikendom gore!
op, op, op, op.....

DarkoN

vrijeme ce sve da pokaze. prica da ce gondola rasteretiti parking na jahorini ima smisla samo ako voznja gondolom bude ukljucena u cijenu ski pass-a. shvatite da za prevoz iz sarajeva do jahorine treba 10 km goriva sto kada se podijeli na 4 dodje 2.5 km. sad skontaj koliko bi trebala da bude karta za gondolu jer gondola ide iz pala. meni je malo taj projekat ne shvatljiv ali eto. nek se ide naprijed pa makar i tako.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

BOJAN-BG

Svuda u evropi u cenu ski pasa je uracunata i gondola,cisto sumnjam da ce se dodatno naplacivati

Filipino

Quote from: BOJAN-BG on 10 March, 2013, 01:38:10
Svuda u evropi u cenu ski pasa je uracunata i gondola,cisto sumnjam da ce se dodatno naplacivati

Tu si u pravu,ali OC-Jahorina i Majnex(kao vecinski investitor) su dvije razlicite firme,pa ne vjerujem da ce Majnex Gratis OC-u dovoziti goste.

Mozda kad bi Vlada RS kao suvlasnik u obe firme malo gondolu subvencirala pa da bude pristupacnija cijena voznje gondolom moglo bi sve i imati prolaz i smisao.

make


BL


BL


vip-jahorina

Naravno da se placa parking u bl ili sa. Na jahorini se tradicionalno nije naplaciovao, osim par pokusaja. I po meni bi bio cisti bezobrazluk napalcivati parking, a istovremeno neocicseni parkinzi.
U principu, ja ga necu placati ivako ili onako, ali mi je isto stalo da ga i ti ne placas, ili ako ga platis da to bude sve savrseno.
Vezati jedan privatni projekat kao sto je gondola za naplatu parkinga na jahorini je suludo, i moj razum ce se tome uvijek usprotiviti. A ti slobodno taXijem dodji iz Bl na Jahorinu.

mijat


BL


DarkoN

Mislim da svi gondolu smatramo necim pozitivnim . Ali najveci problem je taj sto oni nisu jasno iznijeli svoje stavove i namjere. Toliko pitanja a tako malo odogovora.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Korisnik

Nesto sam ceprkao pa nadjoh
http://www.summitliftco.net/images/8_MGD_Leitner.pdf
Jel iko rekao oce li gondola biti nova ili polovna?
Ovdje je naka polovna, sa skoro istim karakteristikama kao ova sa Pala do Ja, samo je duzina ove kraca, cca 2200 metara.

vip-jahorina


Radiohead