• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

ZLATIBOR

Started by DarkoN, 18 October, 2010, 23:19:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

minjon81

Quote from: Laus on 26 October, 2010, 13:30:29
hmmmm, da li d aka¾em ¹ta mislim o ovome, ili da budem fin?!?!?!  ideea:( 

e, bicu fin, ali zlaja je nekad bila mnogo gotivnija.

A ¹to se skijanja tièe, stvarno ne znam nikoga ko ide tamo da skija!!!

Ja se u potpunosti slazem!!!

raca

Ok, drago mi je sto se slazete.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

DarkoN

mislim da je raca upravu. ja sam tamo nekad u januaru bio na zlatiboru i pisao na ovom forumu o turizmu gore. na kopaoniku nisam bio nikada ali zato za jahorinu mogu da kazem da bi mogli mnogo da nauce od ljudi sa zlatibora. ako nista nek odu gore i kopiraju stvari koje se gore rade. kad neko napravi turizam na zavidnom nivou od nista(pod ovim nista mislim na skijaliste) mora mu se odati priznanje. ove godine cu mozda ici opet pa cu probati te staze na torniku, pa cu vam prenijeti utiske.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Laus


Laus


raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

DarkoN

ako je sve tako lose na zlatiboru kao sto ti predstavljas, zasto onda imaju toliko gostiju svake godine? iz godine u godinu na zlatiboru je sve vise gostiju.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Laus


Laus


DarkoN

poredjenje ti je na naivou. poredis glavnu ulicu grada koji ima 2-3 miliona ljudi sa planinom koja ima 20 000-30 000 (pitanje je i toliko) ljudi koji zive tu!!!
sto se tice lokala oni nisu biti, toga ne manjka ni na jahorini. a ti ocigledno nisi bio nigdje drugo osim u tim lokalima.
mislim da ova rasprava ide u pogresnom pravcu i necu da je vise nastavljam. meni je gore sasvim dobro tebi nije. ja cu otici opet ti neces i to je to. svako ide tamo gdje mu je lijepo.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

minjon81

Ljudi, nema potrebe za losom energijom, prosto ocigledno je sve stvar ukusa, ne znam iz koje pozicije ko pise,
ljudi u mom okruzenju dozivljavaju Zlatibor vrlo slicno kao Laus, narocito skijasi...
Zlatibor je za razliku od Kopaonika i vazduzna banja i vrlo je pogodan za klince, opet Kop je vrlo vlazna planina i deca se tamo cesto razboljevaju...
Jos nesto, puno je pitomiji pa je pogodniji za penzionerske setnje i na kraju, ne mozete se presetavati celu zimsku sezonu po Kopu, narociito je fensi pozerima koji ne skijaju dosadan, to je Zlatibor iskoristio i bnapravio nocni zivot...

A sto se tice Tornik, licno sam se provozala prvi krug kada je zica pustena u pogon i obustavila im radove, vratila u proces legalizacije... Sve je bilo uradjeno potpuno nbepromisljeno i bespravno!!!

Laus


minjon81

Jos nesto, nije zajeb sa Kopa, oni nemaju takve propuste, zica je namenski kupljena za Tornik!

Laus

sla¾em se!
Zakopavam sekire  :P

Jedino sam hteo da ljudima koji ne znaju kako je tamo iznesem kako JA to vidim, sa MOJIM obrazlo¾enjima!

peace!!!  ;D

raca

Zlatibor pravi i po 400 hiljada nocenja u toku godine. U tekucoj godini, napravili su 260 hiljada, a jos ima dva mjeseca, imaju pad u poslednjih par godina, od 10%. Gledajuci citavu deceniju, iza njih je recimo, Kopaonik koji ima duplo manje nocenja. Pitaj Vipa ovde koliko Jahorina pravi godisnje.

Sta je za tebe mjerilo turizma, to samo ti znas.

Beograd je dvomilionski grad, i govoris o najprometnijoj ulici u tom gradu, a Zlatibor je turisticki centar. Porediti to dvoje je unajmanju ruku smjesno i komicno, da ne budem grublji.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.