• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

ZLATIBOR

Started by DarkoN, 18 October, 2010, 23:19:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Big_DANE

Hmmm...izvinjavam se....zbunjazzzzz... :P  Ipak 7.7km staza je fina cifra za Zlatibor!!!!

Zato sledece godine moraju celu ogorjelicu 1 i 2!!! :)

raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

dale

Samo malo da se ukljucim u temu...,jer su mi smesna  poredjenja tipa Jahorina-Zlatibor,a ovde se vodi zestoka polemika.Nisam subjektivan(Vojvodjanin),pa mislim da mogu realno da govorim o ovoj
temi.Elem,Jahorina je zbog realnih razloga(rata!!!) dosla do statusa oronule lepotice i sada je na dobrom putu da se vrati na "staze stare slave",a ne bez razloga.Ulaganja,naravno da treba,ali ne
mogu biti po principu"sve odjednom".Ako se za par godina samo zamene liftovi i zavrsi sistem vestackog osnezavanja,ona ce biti,sigurno,izbor mnogih pravih skijasa iz celog regiona,dok Zlatibor
nikada,ponavljam nikada!!! nece biti skijaski centar.Kao dodatna usluga na vec postojecu na Zlatiboru ok,ali nikada izbor pravih skijasa(pardon i bordera).Ni Jahorina nece biti ista,ako se dozvoli
preterana urbanizacija i postane grad,kao sto je Zlatibor.To nisu dva centra,koji imaju za ciljnu grupu istu vrstu turista,a i ne treba,neka se drzi svako svojih gostiju i jednima i drugima ce biti ok!
Ulaganja u Staru Planinu su vise prilika nekima da drpaju velike novce,nego da je opravdano toliko novaca skrkati na planinu gde raste zimzeleno drvece!?

raca

Quote from: dale on 09 November, 2010, 21:02:37
Kao dodatna usluga na vec postojecu na Zlatiboru ok,ali nikada izbor pravih skijasa(pardon i bordera).

Ovo je poenta sto sam ja pisao. Sa 7 km staza i ne pokusavaju biti ekskluzivni ski centar, ali sa tolikim brojem turista zasto ne bi pruzili i tu uslugu.

I sa ostalim sto si napisao se manje vise slazem.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

dale

Ispravka za Staru Planinu,nije zimzeleno,vec listopadno drvece.Nema tog snega koji ce taj krajolik uciniti lepim,kao sto su i Zlatibor,Kopaonik i Jahorina!!!!

DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

minjon81

Super je ideja ali imaju problem sa odrzavanjem snega na stazi i kraj staze je tacno iznad puta tako da se bojim da neko moze sleteti...
Bila, videla!

Nichifor


DarkoN

ovo stvarno izgleda dobro. krenes negdje, stanes spustis se jednom da te zelja prodje i nastavis put.  (:smijeh: (:smijeh:
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

minjon81

Otvoricu temu kad stignem!!!

mijat


raca

Rekli uradili, u kratkom roku... svaka cast.


Kao sto vec rekoh... OC Jahorina na Zlatibor na casove turizma...
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Nichifor


DarkoN

Quote from: raca on 19 December, 2010, 16:53:05
Rekli uradili, u kratkom roku... svaka cast.


Kao sto vec rekoh... OC Jahorina na Zlatibor na casove turizma...
ja i ti ih nismo hvalili bez razloga. glavonje iz oc-a bi pod hitno trebalo poslati na casove koje si predlozio.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...