• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

ZLATIBOR

Started by DarkoN, 18 October, 2010, 23:19:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

BL

Sa srecom im bilo. Zivi bili, pa vidjeli.

DarkoN

ako to naprave svaka im cast i mislim da je dobar potez.
svaka im cast, stvarno ljudi znaju da se bave turizmom.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Nichifor


raca

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Big_DANE

Da da i ja sam procitao 2000 skijasa ...rekordan broj u istoriji skijalista nazovimo skijalista....mada nije lose za zagrevanje!

borisBP


raca

Zlatibor je vazdusna banja i sportsko-rekreativni centar, ski centar im je dodatna atrakcija. Kakvo je takvo je, bolje da ga ima nego da ga nema, poslednjih godina su ulozili dosta u razvoj tog skijalista i to treba pozdraviti i ne treba podcjenjivati.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

BL


majasamaja

Zlatibor za skijanja je vise za pocetnike i one koji ce vise da setaju, narocito da se sankaju jer bar to moze, a malo manje da skijaju. Zimski period, pogotovo za skijase je neupitan, Jahorina je daleko ispred, ali sva ostala godisnja doba je suprotno.
Jahorina i te kako treba da se ugleda na Zlatibor jer ako bi i 20% nudili sta Zlatibor nudi ljeti bilo bi nekog ljetnog turizma. Na Jahorini se djeca nemaju gdje sankati zimi, ljeti djeca nemaju sta raditi. Ipak je predskolskom djetetu dosadno svaki dan sutati loptu, koju suta i kuci, ili setati kilometre i kilometre jer na Jahorini nema sta drugo ljeti da radi.
Volim Jahorinu, volim i setati ljeti kilometre i kilometre, ali Zlatibor je ljeti prelijep, a u krajnjem slucaju imam izbor od desetine restorana gdje cu popit kafu i pojest nesto dok na Jahorini moram dobro da razmislim imam li gdje sta pojesti. Oni koji zive u blizini Jahorine uglavnom znaju gdje sta radi, ali turizam ljeti je velika 0 u odnosu na Zlatibor.

BL


Korisnik


Sinke

Quote from: majasamaja on 13 February, 2012, 15:54:30
Zlatibor za skijanja je vise za pocetnike i one koji ce vise da setaju, narocito da se sankaju jer bar to moze, a malo manje da skijaju.
Upravo obrnuto.
Kada pricamo o ski centru na Zlatiboru, onda pricamo o Torniku. Koji je potuno izdvojen od turistickog centra planine i zasebna je celina. Celina je mozda teska rec jer na Torniku sem ski staza, topova, ski lifta i jednog kafica ne postoje drugi sadrzaji.

Dakle ski centar Tornik, nema mnogo veze za hotelima, restoranima, kaficima, banjama, neko ce reci i seljanama cetra Zlatibora. Naravno na istoj su planini, ali razdvojeni. Bas iz tog razloga postoji projekat gondole koja bi spojila Zlatibor centar sa ski centrom Tornik.

Dalje Torniku, pre svega fale lake staze za pocetnike. Sestosed vas izbacuje na vrh Tornik sa koga vozite u komadu 3 km jedne staze (na papiru dve), staza je crvena i nije bas za pocetnike, ni po duzini, ni po tezini. Sa vrha se pruza i crna staza Zmajevac jedna od najstrmiji crnih na nasim prostorima.
Dakle opet nista za pocetnike, vec bas suprotno za iskusne skijase. Sa te iste crne staze Zmajevac vas izvlaci sidro, sto je opet problem za pocetnike.

Za pocetnike ima neka kratka plava staza, ali to je nedovoljno da u buducnosti zadovolji potrebe ogromnog broja turista sa Zlatibora koji bi pre svega i ciljali na plave i blage staze.

Tornik je potpuno osnezen, ali kako treba. I ja sam prosle godine skijao tamo, bila je "samo" otvorena ta staza duga 3km. Nabijen vestak, prirodnog snega nula, a pogledajte na kojoj je nadmorskoj visini. Staza odlicna. Koliko je blaga pokazuje da je drug izmerio da ako malo pustimo skiju u spust idemo preko 70km/h.

U zakljucku, Tornik je fin ski centarcic. Za skijanje jedan dan ako ste u prolazu (ja bio u prolazu par puta) ili ako ste vec na Zlatiboru svaki dan sto da ne. Jedino im cena ski passa nije normalna, preskupo u odnosu na broj staza. Al ok.

Nedostaju im staze, pre svega za pocetnike. Nedostaje im dobra veza sa centrom Zlatibora.
Ako isprave ove dve stvari, satirace se od skijasa.