• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Sef GSS-a

Started by skiDeki, 27 October, 2010, 08:57:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

skiDeki

Hvala na opsirnom obavestenju i obrazlozenju sustine problema!

Ne znam kakav je interes opstine da GSS nije 24h dnevno na Jahorini???

Nesrece se uvek desavaju na stazama, bio sam kad je prosle godine pokrenuta lavina, na zalost je devojka stradala, ali sta se desilo sa mladicima koji su se spustali na strunjaci u pola noci? Da je GSS bio pri ruci mozda bi bio spasen jedan mladi zivot!!! Ko kog da odlucuje o tome da li ce objekat ostati ili ce ga srusiti preporucio bih mu da DOBRO RAZMISLI I RAZMOTRI SVE MOGUCNOSTI,  ne verujem da je bilo kome normalnom u cilju da skloni jednu takvu sluzbu koja je u jeku zimske turisticke sezone preko potrebna na Jahorini.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

DarkoN

najveci problem tu je to sto opstina nema nikakvog interesa(bar oni tako misle,sto je potpuno pogresno) da GSS bude na jahorini 24 h. a oni rade samo stvari od kojih imaju nesto.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

minjon81

U koji film su usli opstinari kad se zarad licnih (ne)interesa igraju tudjim zivotima...
GSS sluzbe su uvek najprofesinalnija institucija na svim planinama... To tako mora i jeste!
Dajte da pokrenemo peticiju!!!

DarkoN

Quote from: minjon81 on 27 October, 2010, 15:19:25
U koji film su usli opstinari kad se zarad licnih (ne)interesa igraju tudjim zivotima...
GSS sluzbe su uvek najprofesinalnija institucija na svim planinama... To tako mora i jeste!
Dajte da pokrenemo peticiju!!!
ovo je i meni palo na pamet. da li bi mogli postici nesto sa peticijom?
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

skiDeki

I ja sam razmisljao o toj opciji, a da li bi vredelo ili ne mislim da nam to moze reci neko iz VIP-team-a
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

Quote from: DarkoN on 27 October, 2010, 15:06:36
najveci problem tu je to sto opstina nema nikakvog interesa(bar oni tako misle,sto je potpuno pogresno) da GSS bude na jahorini 24 h. a oni rade samo stvari od kojih imaju nesto.

kad se sudare dve strane opozicija i pozicija eto do cega to sve dovodi...opstina Pale  krajnje licemjerno ponasanje prema Jahorini...
P.S. pozdrav sefu.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

marina

Hvala Miri na odvojenom vremenu i  opsirnom obrazlozenju.
Ja se i dalje nadam da ce se naci neko rjesenje, ali trenutno nemam ideju!!!!!
VIP Jahorina Woman Team

minjon81


Asja

Svi znamo da je GSS neophodan na planini, naravno da se treba boriti da nam budu tu 24h, ali stvarno ne znam kako ce to ici bez opstinske podrske sto organizacijske sto finansiske. Kamco sta ti mislis bi li neka peticija otvorila oci "ocima Jahorine sa Pala"?

brera


HeAd

Opstina Pale treba da im dodjeli to zemljiste i legalizuju tu vikendicu koja im sluzi kao poslovni prostor i to je sva prica...naravno ako ta vikendica se ne nalazi na nekom prostoru koji bi bio u neko dogledno vrijeme proglasen ski stazom ili sta ti je znam da je od nekog interesa za sljetanje svemiraca ili....posto ako se Jahorina proglasi takmicarskom planinom ili ima tu neki fazon zna to VIP malo bolje ...ima dosta trenutno aktuelnih objekata koji bi letjeli sa trenutne pozicije gdje se nalaze....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

DarkoN

treba da im daju bar privremenu dozvolu dok se ne nadje neko rijesenje.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

mirokalem

Problem postiji i on je tu,a nakoji nacin ce se rijesiti vidjecemo,GSS se zalijo i ministarstvu za urbanizam i prostorno uredjenje RS i cekamo odgovor.Mi clanovi GSS-a pokusavamo da se distanciramo od politockih pitanja ali smo primorani da upoznamo drzavnu vlast o ovako velikom problemu.Pokusacemo da oreko republicke uprave civilne zastite sazovemo sastanak svih relavantnih institucija iz Opstine Pale i Gada Istocno Sarajevo koje mogu da odlucuju o bezbijednosti turista na Jahorini.Mislim da ce na jednom takvom sastanku ljudi od struke moci da donesu odluku sta i kako raditi.Obijekat GSS-a je samo vrh ledenog brijega postojecih problema koje je opstina pokusala da prebaci na ski centar. Dali zbog nesagledavanja problema,dali zbog nerazumijevanja ili ga jednostavno ignorisu.Mi so sad ukazali na problem na vrijeme do sezone ima jos vremenai moze se rijesiti ovaj vazan problem.Samo nebih yelio da se nesto desi da nekog ovo kosta ni najmanje povrede pa da se reaguje na ovo sto mi sad svi zajedno ukazujemo. 

BOJAN-BG

jel postoji opcija da vam daju neku drugu lokaciju pa da prebacite zapoceti objekat

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...