• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Kako se opremiti za stazu!

Started by minjon81, 06 November, 2010, 21:34:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Big_DANE

Odlican post! :) :) 10 bambija za tebe!!!  :bravo::( :bravo::( :bravo::(

Dajte predloge sta je kvalitetno i sta bi vi nosili i sta nosite!!?!?!  ludzatobom:((

Citao sam podosta o rukavicama...i veliku pohvalu su dobile marka DAKINE !!!!

Evo par modela od prosle godine...












minjon81

A evo i necega u sta se kunem - jedan od najbitnijih detalja su brile naravno!
Prosle zime na expozimu sam pazarila ove i toplo ih preporucujem svima! Savrsene su!

The Scott Radiant is one of our best selling ladies goggles year on year. It is designed for medium face sizes and is available in an array of attractive colours to suit all tastes. The Radiant is packed with all of the usual technical features that Scott pride themselves on, and once you have tried it, its comfortable fit and excellent capabilities in extreme weather conditions are certain to make the Radiant goggle hard to beat.

Scott are very focused on safety, and all Scott goggles are helmet compatible; the Radiant features the new PNS clip buckle system, which ensures the strap can be readily engaged and dis-engaged even when wearing gloves or mitts. The strap also features overmolded attachments and sliders that help to make the goggle more streamline than many of its counterparts.

The Scott Radiant is fitted with SIM (Spherical Injection Molded) Polycarbonate Dual Lens; developed by Scott, these hardwearing, 100% UVA UVB UVC radiation protected computer engineered lenses are not only designed to complement the natural curvature of the face and eyes, providing an incredibly comfortable fit, but also allow light to pass through undistorted thus delivering unmatched optical clarity. The ACS (Air Control System), which optimises airflow around the lens, is combined with a permanent proprietary treatment applied to the lens to prevent the condensation that results in fogging. To maximise comfort for all day use, the Scott Radiant goggle features hypoallergenic, coloured 3-layer thermo face foam that provides an excellent fit.

Scott Radiant features:
Helmet Compatibility.
Hypoallergenic SSF super soft face foam.
PNS strap clip for a comfortable strap closing.

Scott Radiant lens technology:
Spherical SCOTT OptiView Double Lens.
No Fog Anti-Fog Lens Treatment.
ACS Air Control System for active lens venting.

This goggle is suitable for medium to large adult faces.

Dimensions:
Width of Frame: 144mm
External Foam Depth: 74mm
Internal Foam Depth: 48mm

Please note that goggle sizes are designed as a guide only.

loop

Evo moje

Dragon Rogue Shocking

Optically Correct-Dual Polycarbonate Toric Lens
Adjustable Hinges
Triple Layer Face Foam
Micro Fleece Lining
100% UV Protection
Anti-Fog Lens
Polyurethane Frame
Helmet Compatible
Available in Polarized
Medium Fit



ebay :-*
allways stand sideways!

Big_DANE

Dajte neke predloge modela za MUSKE ! :)



Dragon DX Goggle Powder/Amber

* Helmet Compatible
* Replaceable Strap
* Dual Layer Face Foam
* Micro Fleece Lining
* 100% UV Protection
* Super Anti-Fog Lens
* Polyurethane Frame

Size:Medium/Large

Cena > 6.990Din = 70E




Dragon DX Goggle Red Icon logo/Ion RPL AMB

# Helmet Compatible
# Replaceable Strap
# Dual Layer Face Foam
# Micro Fleece Lining
# 100% UV Protection
# Super Anti-Fog Lens
# Polyurethane Frame
# Bonus Lens included

Size:Medium/Large

Cena > 9.990Din =100E




Dragon DXS Goggle Coal/Amber

Not everyone fits into a pair of massive goggles.
Dragon created the DXS Goggles for those who want killer style from a smaller frame that actually fits them well.
Don't let the size fool you.
The DXS Goggles come loaded with features like moisture-wicking micro-fleece lined frames and excellent un-directional air flow system.
Now you can take advantage of Dragon's quality eyewear without resorting to goggles that are bigger than your head.

Size:Medium/ Small
Frame: Polyurethane
Lens: Anti-fog double lens
Strap: Elastic
Helmet Compatible: No
Eyeglass Compatible: No
Ventilation: Un-directional air flow system
Face Size: Small
Recommended Use: Skiers and snowboarders with smaller heads

Bottom Line: The Dragon DXS Goggles are an excellent choice for riders without a big ol' melon head.

Cena > 6.990Din = 70E




loop

allways stand sideways!

Big_DANE


minjon81

Valjda svih modela ima i u muskim dezenima (mada malo rogobatno zvuci)
Bitno je da imaju zastitu od UV A, B i C zraka
duplo staklo, antifog, meni je i ono kako god da se zove - falcno npr pa se koriste i za sunce i za maglu i imaju trodupli sundjer sto je stvar udobnosti!!! Da, mogu ispod njih i naocari za vid!
Ja ti preporucujem SCOT od srca a u principu mozes uzeti i ostale marke samo gledaj performanse!
Na ovom sajtu imas veliki broj proizvodjaca i proizvoda pa mozes videti sta ti se svidja! I naravno, preko su dosta jeftinije nego kod nas!

http://www.vision3k.com/ski-goggles.asp

minjon81

Jos nesto, aktivnog vesa ima u Merkatorovom Intersporu po vrlo, vrlo povoljnim cenama!!!

Simiki

Odlièna tema i poèetni post :bravo::(

Mo¾e li neko da objavi spisak kvalitetnih prodavnica opreme za skijanje u Beogradu i Banjoj Luci.

Hvala.

LadyBird

live, love, ski :)

raca

Sto se tice vesa, mogu da preporucim jednu malu firmu koja zove CHERISH, imaju prodavnicu u BG kod Zire,  prosle godine su imali komplet ves 1800 dinara, majica dugih rukava i nesto kao hleanke dugi donji ves, savrsen.

Za Beogradjanje jos jedna infromacija, imate dosta dobar izbor u Beosportu u njihovom outletu u Immocentru proslodisnjih modela jakni i ski pantalon O'Nell po dosta povoljnim cjenama 6, 7 hiljada, i naravno ostale opreme.

Da li neko moze da napise neki clanak o izboru SKI opeme, narocito skija i pancerica? Nisam mogao da nadjem nijedan fin clanak o tome, bar nisam nasao neki precizan, ono kolika visina, elasticnost, koje dimenzije karving skije, elasticnost, tip u odnosu na VISINU, TEZINU I SKIJASKO UMJECE.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

minjon81

Hvala Simiki, znam da ce mnogima pomoci, znam kakve sam muke ja imala jer je ski oprema prilicno skupa stvar obzirom da provedes 10 do 20 dana na snegu za sezonu! A na forumu ima ljudi kojima je zima i posao i ljubav i koji imaju puno iskustva sa opremom pa ce najbolje dati savete iz iskustva!

Sto se tice Banja Luke ja ti ne mogu pomoci, mislim da ima nekog od forumasa odatle pa ce uskociti, pitaj u kafani da li ima nekog pa nek svrate na temu da pomognu a za Bg mogu pokusati mada sam malko pozaboravljala jer sam kompletirala opremu! Ustvari, najbolja varijanta ti je expozim koji se svake godine odrzava na beogradskom sajmu zato sto su ti tu vi na jednom mestu a imas i sajamski popust, pored toga imas i mogucnost zamene stare opreme i kupovine polovne!

Sto se tice pancerica, ja vozim Dalbello i skroz sam zadovoljna i menjam ih na dve sezone a kupujem ih kod prijatelja Nese u Kraljevu jer je jako povoljan i covek je bio profi pa ti uvek moze pomoci oko toga sta ti tacno treba!!!

A sto se tice opreme za obuci - za aktivni ves, polar, maske, kape i sl. preporucujem INTERSPORT (u Merkatoru) jer su poprilicno pristojne cene i kvalitetna roba! Naravno, imas i varijantu BEOSPORTA koji prodaje Roxy i O'neill, za koji ce ti mnogi reci da nije vrh, ali je fenomenalan dezen pa ja licno nosim O'neill opremu i moram da priznam da sam prezadovoljna, nikada nisam bila mokra na stazi!!! BEOSPORT imas u Cika ljubinoj ulici i u Sava centru dole skoro na parkingu pa mozes pogledati!

minjon81

Evo par sajtova ozbiljnih firmi u Bg koje se bave prodajom planinarske, kamp i sportske opreme, uglavnom ih je tesko naci jer kod njih odlaze ljudi namenski koji znaju sta traze:

http://www.gora-i.com/
http://www.zelenodrvo.com/index.php
http://www.iglusport.rs/index.php
http://www.devetka.com/
http://www.alpinepro.cz/srp