• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Smje¹taj u Sarajevu - skijanje na Jahorini?

Started by zg_girl, 25 November, 2006, 12:52:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


vip-jahorina

to bi bila odlicna kombinacija, Sarajevo zimi je fenomenalno, idilicno, puno zivota, kafici po cijeli dan, diskoteque nocu, cevapi, burek i kolaci koji su jedinstveni i nezaboravni.....

ali, prevoz iz grada prema Jahorini je vise nego los. ima jedna linija, ali je relativno daleko od centra, tako da gostima to ne bi preporucio.
autom do Jahoine je uglavnom ok, ali nama koji smo navikli na extremne snijezne uvijete, snijeg preko noci od pola metra, bez lanaca i sa osjecajem kao ljeti. Gostima iz ravnih djelova ili ljetnih djelova Hrvatske, Srbije sa izuzetkom Slovenije uglavnom imaju probleme po Jahorini i kad padne novi snijeg do Jahorine.
Ako su dani suhi i nema snijega, onda nebi trebalo biti problema....

U svakom slucaju, prije bi preporucio da odsejdnete na Jahorini, pa se spustate po potrebi u Sarajevo. Skijanje je moguce i na susjednim planinama kao Bjelasnica, gdje je moguce organizirati dneven izlete.

zg_girl

Kao prvo, zahvaljujem na odgovoru!   
Bila sam u Sarajevu, cak pretprosle godine docekala Novu, pa znam kako je diiiivno  ;D
Bili smo autom i do Jahorine pa sam vidjela uvjete, ali me zanimalo samo da li se stogod promijenilo...
Samo jos jedno pitanje: ne postoji nikakav vid javnog prijevoza do gore? U Zg recimo, bus vozi do podnozja Sljemena, a gore (osim autom) mozes uspinjacom ili pjeske, naravno. Ima tako nesto?