Pozdrav Gost

Kamera za Ekstremne sportove

• 23 Odgovora
  • 13774 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

F1

• *
  • 1
Kamera za Ekstremne sportove
« u: 25 Prosinac, 2010, 12:13:49 »
Pozdrav svima,nadam se da nisam pogresio mesto oglasavanja,jer ima veze sa skijanjem i board-om.
Iskreno se nadam da necu biti obrisan.
Hvala.

-Prva kamera za ekstremne sportiste koja je stvarno napravljena da zadovolji sve Vaše potrebe! Zbog njene čudesno malene težine od samo 80 grama zaboravićete da je koristite dok se bavite svojim omiljenim aktivnostima, bilo u vazduhu, na zemlji ili na vodi (samo ne pod vodom). Nedajte se zavarati malom težinom jer čvrsto i izdržljivo metalno kućište krije pravu zver; 3 megapikselni CMOS senzor koji daje fantastične video zapise u AVI formatu pri rezoluciji 640x480 piksela. Kamerica se odlično ponaša i pri uslovima gde nije idealno osvjetljenje tada je brzina automatskog fokusa odlična. Još jedna hvalevredna funkcija koja će Vam svakako dobro doći je mogućnost fotografisanja u JPEG formatu rezolucije 2048x1536 piksela.

Ništa nije prepušteno slučaju kod ove kamerice, pa su proizvođači tako mislili i na napajanje koje je rešeno internom punjivom baterijom od 490 mAh što prevedeno u performanse znači neprekidno snimanje do čak 5 sati zavisno od uslova u kojima se nalazite. Materijali se snimaju na Vašu TF ili Micro SD karticu (većina mobilnih telefona ima Micro SD memorijsku karticu tako da ne morate kupovati posebno kartice) tako da jedan sat snimanja zauzme otprilike 1.8 GB prostora. Dakle teoretski bi Vam memorijska kartica od 8 GB sa punom baterijom bila dovoljna za otprilike 4-5 sati snimanja (s tim da se nakon svaka 2 GB radi novi AVI fajl).

Kamerica se spaja na računar te se takođe puni baterija preko miniUSB - USB kabela kojeg, naravno, dobijate u paketu. Osim toga ćete takođe dobiti softver koji možete instalirati na Vaše računar i koristiti ovu odličnu kamericu kao web kameru! Zajedno sa svim još dobijate kaiš za držanje kamere na glavi/kacigi, držač za bicikli/motor, držač za staklo (za auto) i adapter za auto tako da možete puniti bateriju i na putu.

Cena: 80 eur.

Za sledece modele kamera ocekujem cene pa Vam javljam.

Specifications

Waterproof Sports Camera with High Resolution of 1920 x 1080 Pixels Full HD and 2-inch LCD Screen

* Full HD: the HDmax can film in HD1080p (30fps) or HD720p (60fps) to deliver amazing slow-motion action
* The design is still compact, and includes a 2-inch LCD screen for tuning the camera and viewing footage
* This camera is also great for shooting long sequences, with wire remote control, 12V power supply option, independent Mic-in, and micro-SD recording capability
* Enough to satisfy extreme requirements from outdoor activities to motor sports
* Technical specifications:
o Full HD resolution: 1,080/720/480p
o Video format: H.264, 30, 60fps
o Picture format: JPG (2,560 x 1,920p)
o LCD screen: 2-inch TFT LCD
o Lens angle: 135°
o Pointing laser class 2: yes
o Audio: built-in mono microphone
o Storage: TF card up to 32GB (not included)
o Battery type: rechargeable 1,000mAh Li-ion battery
o Battery life: approximately 180mn recording (500 charging cycles)
o Water-resistant 20m with water-resistant case (optional)
o Operating temperature: -20 to 40°C
o Size: 102 x 57 x 38mm
o Weight: 115g including battery
o Systems: MS Win98, Me, XP, 2000, Vista, 7 and Macintosh
o Players: MS Windows media player, QuickTime and real player
o The includes: helmet mount, goggles mount, USB cable, and wall charger
o Warranty: 1 year
o Available options: wired remote control, external power 12V and water-resistant case
o All trademarks shown here are for reference purposes only. They are the property of their respective owners, and we are not authorized to sell items bearing such trademarks.

Ova HD sportska kamera sa širokim kutom snimanja omogućuje da ulovite baš sve što se događa oko Vas, pa čak i začuđena lica obitelji rakuna koja Vas gledaju dok jurite šumom na cross motoru i zabijate se u stoljetni hrast lužnjak. Osim fantastične kvalitete video zapisa što omogućuje 5 megapikselni CMOS senzor od 1/2.5", kamera ima funkciju fotografiranja u začuđujuće visokoj rezoluciji, a snimke su kristalno jasne čak i pri velikim brzinama.

Naime da budemo precizniji, ovo malo čudovište snima video isječke pod dijagonalnim kutom gledanja od čak 120 stupnjeva u najjačoj rezoluciji od 1280x720 piksela sa fantastičnim zvukom. Od kvalitete snimke na najboljoj rezoluciji zastaje dah, pa se video komotno može gledati na velikom televizoru bez gubitka kvalitete slike. Na najboljoj rezoluciji snimanja od 1280x720 piksela, 1 sat video zapisa zauzima otprilike 3,6 GB mjesta. Ako Vam nije potrebna najbolja kvaliteta video zapisa, postoji opcija prebacivanja na snimanje u manjim rezolucijama od 720x480 te 640x480 piksela pa je veličina video isječaka manja i samim time možete snimiti više materijala na Vašu memorijsku karticu. Svi video zapisi se snimaju pri 30 FPS i pohranjuju u .MP4 fajlove (kompresija u H.264 sa audiom) te ih možete gledati u gotovo svakom video playeru.

Fotografiranje je priča za sebe; ako namjestite na najbolju kvalitetu, možete očekivati .JPEG fotografije u rezoluciji od 3400x2550 piksela pod dijagonalnim kutom gledanja od nevjerojatnih 168 stupnjeva. Prevedeno na hrvatski to znači da ćete imati super-kvalitetne fotke od 1,4 MB na kojima si skoro možete vidjeti zatiljak iako slikate ravno naprijed. Posebnu čar daje zaobljenost leće pa fotografije izgledaju kao da gledate kroz špijunku na vratima, tj. daju fish-eye efekt. Kod fotografiranja se također može podešavati kvaliteta između 8, 5 i 1.3 megapiskela. Dodatna opcija je burst mode gdje možete namjestiti na snimanje od 1 do 9 uzastopnih fotografija za ultra zabavne snimke gdje ćete uloviti sva kreveljenja frendova.

Nismo još gotovi jer ova HD sportska kamera nudi mogućnost 1X, 2X i 4X zumiranja kod fotografiranja i video snimanja. Osim toga sadrži self-timer podesiv između 10 i 30 sekundi te namještanje datuma i vremena na svim fotkama i snimkama. Sama kamera je dimenzija 11x4 cm, ima displej sa 4 gumba gdje se prebacuje između modova snimanja i fotografiranja, bira kvaliteta, piše koliko fajlova je napravljeno, okreće se slika, itd. Unutarnje sklopovlje sadrži radnu memoriju od 512 MB DDR za obradu video snimaka i fotografija, te ugrađenu flash memoriju od 32MB (od čega 14MB otpada na firmware, a 18MB se može iskoristiti za skladištenje podataka ako nemate pri sebi memorijsku karticu). Za pravo korištenje kamere potrebno je umetnuti Vašu SD memorijsku karticu (ili microSD sa adaptorom) maksimalnog kapaciteta 16 GB. Još jedna stavka za koju se morate pobrinuti su baterije. Potrebno je umetnuti 3 komada AAA baterija od 1,5 volt, tj. ukupno je potrebno 4,5 volta za napajanje kamere. Naravno, nemoramo ni napominjati da bi bilo pametno koristiti punjive litijske baterije te je maksimalno vrijeme snimanja oko 3 sata kod takvih baterija.

Sportska kamera se spaja na računalo preko mini USB kabela kojega dobivate u paketu, te nije potrebna nikakva instalacija softvera za prebacivanje video snimaka i fotografija. Kamera je kompatibilna sa sljedećim operativnim sustavima: Win 98, Win 98Se, Win Me, Win 2000, Win XP i Vista. Osim USB kabela, zajedno sa kamerom dobivate držač, priljepak za držač, te remen kojim se držač učvršćuje za kacigu, bicikl, motor ili nešto četvrto. Na kraju, još jedna opcija koju smo zaboravili spomenuti je spajanje kamere na televiziju preko A/V ulaza na kameri, odnosno A/V outa u kompozitnom formatu - RCA.

Pogledajte sajt,i narocito video snimke: www.epicactioncam.com/

HD 72p waterproof sport camera

A. Product features,

1. HD 720p waterproof sport camera not only has dynamic appearance and elegant lines, but also has a waterproof function.

2. Professional monitoring design, with motion-detect function.

3. Advanced vibration effect enables mode transfer underwater easy and fast.

4. 120 degree wide-angle, HD camera lens, let you shoot more freely.

5. Selectable Motion-detect video time setting: 10 seconds, 1 minute, 5 minutes and 10 minutes.

6. Motion-detect loop recording function.

7. Three major selectable video quality: superior, standard, economic.

8. Video resolution: 1280*720p AVI, 30fps.

9. With two kinds of fill-in light mode-- LED infrared light and LED white light (alternative), which enable it to work in different light environments.

10. Built-in high capacity li-battery lasting video recording for 3 hours.

11. 2GB/4GB/8GB mini TF card (optional), support up to 32 GB.

12. PC camera function makes your network life more colourful.

13. TV-out function, share with us the most exciting moments.

14. USB 2.0 free high-speed data transmission.

C. Accessories:

1. Adaptor(Euro / US / UK / AUST Standared Charger)

2. USB connector

3. USB cable

4. CD

5. Head Bandage

6. User Manual

7. Branket

D. Applications:

1. Outdoor sports

2. Diving

E. Product Certificates:

FCC, CE and RoHS

F. Warranty

1 years warranty.The freight charges incurred during the warranty period

should be shared by both parties

***FULL HD***

FULL HD 1080 pixels
1920 x 1080p (30fps), 1440 x 1080p (30 fps),
1280 x 720p (30 ou 60 fps), 848 x 480p (30 ou 60 fps)
Capteur : CMOS 5Megapixel
Format Vidéo : MOV (H.264), AVC1

Objectif en 1080p : Grand angle 110° sans effet fisheye
Objectif en 720p : Grand angle 135° sans effet fisheye
Dispositif de visée : pointeur laser horizontal C2 (10 secondes)
Audio : microphone mono intégré + entrée AUDIO IN pour mixage radio ou micro externe (micro externe en option)
Écran LCD 2” intégré
Stockage
Lecteur carte micro SD jusqu'à 32Go (non fournie)

Capacité d'enregistrement : 1080p : 4Go/h ; 720p : 2Go/h
Récupération des fichiers : port USB (PC/MAC)
Alimentation
Batterie : rechargeable 3,7V Lithium-ion 1000mAh
Chargement : port USB (PC/MAC ou chargeur mural)
Autonomie batterie : environ 180 minutes
Alimentation 12V possible
Étanchéité

En option (caisson étanche IP68)
Température
Fonctionnement : -10°C à +40°C hors boitier étanche, -30°C à +40°C avec boitier étanche
Taille & Poids
Longueur 102mm ; Hauteur 57mm
Epaisseur 38mm ; Poids 120g (avec batterie)
Connecteur
USB 2.0/HDMI/TV
Compatibilité
Windows® 2000™ , Windows® XP™, Windows® Vista™, Windows® 7™, Macintosh®
Lecteurs vidéo
Windows® Media Player™, Quicktime™, Real Player™, VLC™...
Autres fonctions
Mode photo avec capteur 5-Megapixel et résolution 2560 x 1920p (interpolation jusqu’à 8 Mp)
Lentille rotative 200° s’adaptant à toutes les positions de montage
Connexion sur téléviseur par câble HDMI ou AV (composite) pour une relecture immédiate des séquences
Choix de niveau de résolution et de qualité vidéo
Orientation de l’image (200°)
Mixage audio (interne / externe)

*

harison

• 5562
Odg: Kamera za Ekstremne sportove
« Odgovori #1 u: 25 Prosinac, 2010, 12:26:32 »
super tema.... ali ako nabavis GO PRO HERO cameru objavi mi cjenu pa da je rezervisem ako vec prodajes  :bravo::(
ovo je meni kamera po mjeri i najbolja za extremen sportove kako sam vidio i cuo

http://www.youtube.com/watch?v=yo3M6EB8kmk
.......:::::::****Vipharison****:::::::.......

*

loop

• 1042
« Odgovori #2 u: 25 Prosinac, 2010, 14:43:16 »
da, skoro svi ekstremci koriste go pro hero, vrlo je fleksibilna i ima miljon dodataka tako da se može koristiti u svim ujvetima, u Splitu košta oko 2000kn (280€), na ebay oko 200 dolara
allways stand sideways!

*

harison

• 5562
« Odgovori #3 u: 25 Prosinac, 2010, 14:50:26 »
nije loša stvarka... treba to uzeti ... kad vip i ja odradimo tandem za popust ma ima da gori  (:smijeh: (:smijeh:

*

Nichifor

• 1741
« Odgovori #4 u: 04 Siječanj, 2011, 23:23:36 »
da, skoro svi ekstremci koriste go pro hero, vrlo je fleksibilna i ima miljon dodataka tako da se mo¾e koristiti u svim ujvetima, u Splitu ko¹ta oko 2000kn (280€), na ebay oko 200 dolara
nije lo¹a stvarka... treba to uzeti ... kad vip i ja odradimo tandem za popust ma ima da gori  (:smijeh: (:smijeh:

a ova od 80 e? valja li ona šta?

*

otrov

• 1007
  • op op op
« Odgovori #5 u: 05 Siječanj, 2011, 12:54:56 »
http://www.youtube.com/watch?v=lnnPxUO_5-Q
http://www.youtube.com/user/napravice#p/u/17/dQ2o9edioHE
zaharije mislim da su ovi snimci napravljeni ovom kamerom pa sam procjeni .. mislim da je bolje dati jos 100 eura i kupiti pro hero na ebay :)
share it with friend or two

*

harison

• 5562
« Odgovori #6 u: 05 Siječanj, 2011, 23:53:04 »
zaharije mislim da su ovi snimci napravljeni ovom kamerom pa sam procjeni .. mislim da je bolje dati jos 100 eura i kupiti pro hero na ebay :)

slazem se gopro ima u sebi stabilizator tako da nema nenormlanog treskanja i mrljave slike  ludzatobom:(( kad dodje negdje u BiH javite to se treba kupit

*

Nichifor

• 1741
« Odgovori #7 u: 06 Siječanj, 2011, 00:32:54 »

ma slažem se ja s tobom al daj 100 evra tamo, 100 evra vamo , nema me nigdje  regge

*

harison

• 5562
« Odgovori #8 u: 06 Siječanj, 2011, 00:34:32 »
Citat:
ma slažem se ja s tobom al daj 100 evra tamo, 100 evra vamo , nema me nigdje  regge

IDEMO NIGDJE ...BAMBUCHA

*

Nichifor

• 1741
« Odgovori #9 u: 06 Siječanj, 2011, 00:42:36 »
jebote hare ova druga gopro je pravo dobra. jel ima to kod nas za kupit. koliko je penezi?

*

Nichifor

• 1741
« Odgovori #10 u: 06 Siječanj, 2011, 00:44:38 »

*

Nichifor

• 1741
« Odgovori #11 u: 06 Siječanj, 2011, 00:47:52 »
http://www.pik.ba/artikal/359017/kamera-gopro-hd-hero/

ovaj iz banjaluke 670 džindžica. da nije neki sa foruma :-) da spustimo na 100  regge

*

harison

• 5562
« Odgovori #12 u: 06 Siječanj, 2011, 00:50:08 »
nije ona skupa ak je iz Amerike narucis...sam treba nafatat nekog ko dolazi otamo da je prenese... mozda i nebi bio veliki porez na nju  ideea:( s tim da se ja vise ne zajebajem ne smijem pokusati dosta me je bord ogulio

*

otrov

• 1007
  • op op op
« Odgovori #13 u: 06 Siječanj, 2011, 03:08:23 »
samo sacekas onog amera iz brerinog vica za apartman i rijesen problem :)
gopro 960 je 180 dolara + shiping
http://www.goprocamera.com/products/?gclid=CKrD16W_pKYCFcoe4QodySSYYw
share it with friend or two

*

goghie

• 221
    • It is I
« Odgovori #14 u: 06 Siječanj, 2011, 08:28:37 »
+ carina i pdv, naravno... ja sam si naručio neku kinesku varijantu, nije ni blizu po kvalitetu, u to sam siguran, ali je koštala 30$ sa uključenom karticom od 8 GB, veličine palca, lagano se zakači na jaknu i... i to je sve =D radi svoj posao jbg...
I can go with the Flow...