• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Rogla

Started by Nichifor, 27 December, 2010, 00:46:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nichifor


skiDeki

Da napisem i ja moje utiske posle boravka na Rogli....

Put Sr mitrovica- Rogla, dugacak je 490km, od cega je oko 450 km auto put :bravo::(  Putarine u jednom pravcu kroz hrvatsku iznosi 21 eur, a za slovenacke autoputeve, morate uzeti vinjetu, koja kosta (min 7 dana) 15 eur! Po silasku sa auto puta u mesti slovenske konjice, docekuje nas prijatelj Brera sa dve boce vrhunskog vina hug:( Posle popijene kafe i prijateljskog caskanja krecemo put rogle! Nakon brzinskog raspakivanja oko 12h sam na stazi!

STAZE- uglavnom blaze, prosecne duzine 600-900 metara, mada ima staza sa solidnim nagibom koje pruzaju zaista dobro uzivanje! Izdvojio bih stazu jurgovo 2 i 3, koje su crne-crvene, mnogo su dobre i duzine cini mi se preko 2000 m. Znaci na Rogli ima staza sa svaciji ukus od pocetnika do iskusnih rekreativaca!Sve staze su zaista siroke!

SREDJIVANJE STAZA- u ovom delu organizacije skijalista mogu reci samo da je sve najbolje odradjeno! Iako je prirodnog snega bilo  svega 2-3 cm na stazama se nalazi, po mojoj proceni, oko 30-50 cm utabanog vestackog snega, sto se postize sistemom za vestacko osnezivanje, sve staze su 100% pokrivene topovima, sto je za svaku pohvalu!Topovi uz kraj staze rade 24h dnevno, odvojeni su pregradom i prave zalihe snega koje se kasnije navlace po celoj stazi, dok posle 16h pale sve topove! Pored zirafa koriste i pokretne topove. Na stazi nema ni kamencica,takodje nema ni hupsera.

KOSI TRANSPORT- se sastoji od ski liftova sidra, postoje i dupli liftovi koji imaju zaista velik kapacitet, i dva cetvoroseda, koji su poprilicno spori, cesto staju na par  sekundi i cesto usporavaju.Inace i pored solidnog broja skijasa, nema redova!

SKIPASS- Mogu vam reci da je papreno, ali pored rogle vazi na krvavecu, pohorju i jos negde, ali nisam skontao, tako da ako boravite vise dana, mozete obici ta skijalista jer imate vazeci skipass, sto je sasvim ok i u skladu sa cenom! Ali mi je preskupo placati za jedan dan 29 eur i dzba mi sto vredi i na drugim skijalistima, jer niko nece taj dan ici bilo gde jer ce vreme izgubiti u putu :o

CENE HRANE I PICA- pice na stazi je  2-3 eur, pomalo skupo s'obzirom da po pice idete na pult i odmah placate i donosite sa svoj sto, pri tom sedite na staroj drvenoj klupi! Dakle nema konobara >:(
Rucao sam u okrepcavalnici ispod staze masinzaga, tamo mi vise lici na vojnicku menzu nego na restoran, jer sami uzimate hranu stavljate na tacnu, idete na kasu platite i nosite za svoj sto isto tako posle rucka vracate tacnu (bzvz) i jos sve to dobro platite, npr porcija pohorskog lonca, (ukus odlican) kosta 6,8 eur, a potrebno vam je dve porcije da se najedete!Osoblje mi je svuda pomalo preosbiljno, ili mi se pak ucinilo. Moglo bi biti malo vise kafana i gril kucica uz stazu

SMESTAJ- oko cene vam ne mogu nista reci jer nisam placao, bio sam smesten u vikendici nize ski centra koja je zaista fantasticna, kao i sve ostale vikendica koje sam video! Do vrha vam autom treba oko 7-8 minuta!
Prednost je sto autom dolazite na vrh i pri tom je parking besplatan :bravo::(

Moje ocene:

-KONFIGURACIJA STAZA-4
-UREDJENOST STAZA-    5
-KOSI TRANSPORT-        4
-SKIPASS-                     3
-CENE HRANE I PICA-      3
-LJUBAZNOST OSOBLJA- 4
-ORGANIZACIJA SKIJALISTA-5


Ukupan utisak- rogla je manji ski centar, zaista sredjenih staza, idealan za porodice i vikende, ako se zadovoljavate samo skijanjem i ne trebate puno sadrzaja posle skijanja ok je i za odmor od sedam i vise dana! Licno sam zadovoljan jer sam se naskijao na ispeglanim stazama, a i sunce me pratilo svaki dan. 8)


...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Bravo Deki ...svaka cast za izvestaj!!!! :) :) :)

p.s. Ipak mislim da ce TIGNES da padne iduce godine!!! :P

skiDeki

Hahaha Dane (Y)

Evo i slika...
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

BOJAN-BG

deki a slike sa staza

Nichifor


skiDeki

Ima slika, ali nisam stigao da postavim :P
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

deki sad si me bacio u KOMU, necu se buditi dok na Jahi ne bude min. 1m snijega  puf:) ....
slike su zakon...a info jos jaci..vidim fino si se proveo a i LA©KO se cugalo ( tu ti malo zamjeram) UNION je najbolji  devil:(

skiDeki

Meni su ok i jedno i drugo :P
Nadam se da sam vam bar malo docarao kako mi je bilo na Rogli :-)
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

zburkos

Pa docarao si sa ovom slikom Laskog piva sve nam je jasno.......... (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Slike extra, vidi se da si uzivao........ :bravo::( :bravo::( :bravo::(