• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Savjeti;Obajve¹tenja;Prijedlozi; za Sarajevo

Started by Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°), 14 January, 2011, 19:54:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

minjon81

Pa ja probala i cevape i pitu i kolace i sve mi je za 110!!!

01xxx01

Quote from: vip-jahorina on 16 January, 2011, 15:02:09
probao sam, nije los, ali ipak ostajem pri bosni  austin:(

Bosna definitivno!

ej a kako se zove ono nesto sto je takodje burek ali je premazano necim bijelim od ja mislim vrhnja? ja sam stalno htjela to da probam, posto ljudi stalno to kupuju, ali me bilo blam da uperim prstom, posto ne znam kako se zove a nigdje ne pise?
do jednom. onda sam jednom imala srecu da je neko ispred mene kupio to pa sma rekla da cu to isto i bilo je dobro ali previse onog vrhnja, ufffffff!
i'm sticking to regular burek!



vip-jahorina

Buredzici - glava boli kako su dobri.

@zeyneel
Znam na koju mislis, jeo sam vise puta, i sjeckani burek, ali ni blizu bosne nije.

Kenan27

Sto se cevapa tice, po meni su kod Hodzica previse izvikani, cevap kod njih jeste dobar ali samo dok je vreo, jel se malo ohladi bas se naglo osusi i covjek nema osjecaj da jede meso.
Kod Zelje ne znam kakvi su, tu ne jedem jer sam protivnicki tabor  ;D
Dobri su mi cevapi kod Hodzica 2, tacnije malo iznad sebilja, dobri su mi i u Specijalu, Zmaju na stanici ( mada ovdje nisam jeo sigurno godinu dana, valjda se nisu promijenili ) Banjalucki ( blizu Specijala, tj Kastel ) ...
Pita je dobra u Bosni mada mi je najbolja u Sac-u ( ulicica preko puta Bosanske kuce )
Jagnjetina mi je najbolja kod Kibeta, inace tu je hrana nevjerovatno dobra, imaju sva Bosanska jela, pogled na Sarajevo prelijep, navecer imaju dvojica cikica sa gitarama koji pjevaju sevdalinke... Ima dobrog vina i dobre rakije. Tu jesu cijene napucane ali definitivno vrijedi svakog feninga.
Sto se tice kafica i diskoteka... ja preferiram Slogu cetvrtkom i subotom, ostalim danima mi je dobar City Pub, on mi je bas ono opustencija i nekad kad ga mahnem osjecam se kao da sam negdje vani u nekom pub-u :)
Znam i dobrih birtija :)
Sto se kolaca tice, tu mi je najbolji desert ( on je za kucne varijante jer ja ne znam da imaju slasticarnu gdje se moze sjediti ) a kad vani jedem onda samo u Torte i To, jest komad torte ili kolaca 5KM ali vrijedi, nalazi se BBI centru.
Pizza mi je dobra kod Mahira i u U2, a odlicna i kod Age (  odmah kod pijace markale ) pogotovo kad se uzme u obzir cijena, prejeftini su.
To bi bilo to, ukratko :)

01xxx01

evo ja da se slozim za Torte i to i za Kibeta, a i za Mahir picu - evo veceras je fasovala jedna!
:P
a od skupljih varijanti pizze - best in town mi je u Vapianu u Alti, ufffffff, jela sam neke 4 vrste i sve su bile bolje jedna od druge. takodje Trattoria Due u Nedzaricima, njammmmmmmm!!!

emir

Da ostavim i ja koju uputu :P
Pita najbolja je sigurno u Bosni  preporucujem zeljanicu:)
Hamburger ,pljeskavica --Otrov ili Tale
Pizza ubjedljivo U2
Cevapi i rostilj--Zmaj
Kolaci i torte-- Sport i hotel Evropa
Izlasci--Sloga i Basment
Shopping--BBI i Skenderija
Skijanje --Bjelasnica i Jahorina
Toliko od mene gledao sam da je i dobro i jeftino :) :)

DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

zburkos

Po meni najbolji cevapi su u Ilindzaci, Zmaj i Besko, pite na Breki kod trznice, u Nedzaricima, mantije u pekari u Koliniji, Restorani koji su moji favoriti Avlija kod medicinskog fakulteta, zatim na Bistriku Bistro kod Bibana preljep pogled na Sarajevo, Kafic za opustanje Zlatna Ribica, a za navece moj favorit je Sloga........
Ko dolazi u Sarajevo obavezno da posjeti Vrelo Bosne, Hresu i Crepoljsko ima par dobrih restorana sa domacom kuhinjom a i priroda je fenomenalna, a ko krene put Igmana i Bjelasnice neka svrati u Dejcice tek tamo ima da se odusevi.........

Filipino

Ima li neko adresu ili tel. od "Kibeta"?
Trazim neki lokal sa sevdahom.
prijedlozi:

Kenan27

Evo broj Kibeta 441 936
;)
adresa i ostalo na www.restaurantkibe.com   ( nadam se da ne krsim pravila )

leone

a u splitu su najbolji travniæki sa kajmakom kod jugoplastike.......hehe devil:(

loop

Quote from: leone on 20 January, 2011, 13:06:25
a u splitu su najbolji travniæki sa kajmakom kod jugoplastike.......hehe devil:(


jeees  ;D
allways stand sideways!

Filipino

@ Kenan 27

hvala stari, isprobat cu sve preporuceno ,pa saljem komentar.