• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi sestosjed Praca - Skocine za sezonu 2012

Started by vip-jahorina, 17 January, 2011, 15:18:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Mislim da je polako vrijeme da objavimo i zvanicnu informaciju:
Tender je objavkjen i 25.2. u 12.00 je otvaranje ponuda. Kako su postavljeni visoki preduvjeti prema izvodjacu, ocekuje se standardna ekipa: dopplmayer, leitner, poma.

Ovaj put je uracunata i eventualna zalba, tako da bez problema se moze krenuti sa radovima i ocekivati kraj rada pred predstojecu sezonu2012.

O detaljima novog sestosjeda cu kad ki dokumentacija dodje u ruke.
Za pocetak vam mogu reci da ce bit kapacitet 3000 skijasa na sat, odmah u pocetku je planirana garaza te samim tim i viziri oli ti haube. Osim toga, u odnosu na postojeci dvosjed, spustit cemo se nekih 300 m (do mjesta gdje se sjece staza sa cestom za Pracu).
Postojeci dvosjed se skida i zato se vec ovako rano krenulo sa tenderom. Sigurno je sigurno.

raca

Ako se ovo sve zavrsi prije pocetka 11/12 sezone, Jahorina ce sa ovim sestosjedom fino zaokruziti ponudu za narednu sezonu. Jos treba fino medijski ispratiti to da se privuku gosti.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

loop

allways stand sideways!

brera


DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Dino SKI

Skijanje se brzo uci......

skiDeki

Radujem se :bravo::( :bravo::(

Nadam se da ce se poceti na vreme raditi i da ce sve biti gotovo vec tokom leta hug:(
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Quote from: brera on 17 January, 2011, 16:01:41
Nadam se, da èe 6guz Praæa iæi do vrha JA, mo¾e meðustanica na kraju sada¹njeg dvoseda. :bravo::( :bravo::( Glasanje za tu variantu??

Ja delim misljene sa Brerom ...DO VRHA BI BILA ONA BAS PRAVA VARIJNATA!!!! AL JBG!!!!

Nichifor


vip-jahorina

Specifikacije i zahtjevi za novi 6sjed na Praci

evo par informacija iz tendera koji je objavljen:

Postavljeni su prilicno visoki preduslovi za dobavljaca, tako da se ocekuje prijava samo par vec poznatih firmi: doppelmayr, poma i leitner.
Dobavljac mora prvo uraditi slijedece:
- demontirati postojece dvosjede te ih dovuci do skladista u tehnicku bazi i tako ih ostaviti da se mogu opet koristiti
- razmontirati postojece temelje i naravno odvesti ih na deponiju

Buduce 6sjed Skoèine (Praèa) ce imati slijedece karakteristike:
- horiznotalna duzina: 2000m
- vertikalna razlika: 500m
- nadmorska visina polazne stanice: 1200m
- nadmosrka visina izlazne stanice: 1700m
- smjer penjanja: desni
- kapacitet 3000 skijasa na sat
- pokretna traka za ukrcavanje na polaznoj stanici
- brzina: 5m/s
- maximalna visina izmedju korpe i tla: 15m (sad imamo i do 50 metara, sjetite se havarije na Praci prije par godina)
- korpe moraju imati zastitne haube od plexiglasa
- betonska garaza za korpe na izlaznoj stanici

Osim toga, dobavljac je duzan i da napravi sljedece:
- izgradnja betonske garaze na Poljicama sa smjestajem za 92 korpe i to na iza izlazne stanice na visini od 1900 m NV

Osim toga tu su i razlicite specifikacije koje su manje interesantne i naravno obimne. Ali mislim da mozete dobiti uvid u u novi 6sjed na Praci koji ce naravno imati kao i prethodna 2 vrhunske karakteristike.

Kao sto sam vec rekao, 25.2. u 12.h u hotelu Bistrica je otvaranje ponuda.

HeAd

nek naprave garaze prvo za ova dva vec postojeca pa nek onda idu dalje  regge
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Dobro procitaj, jedna stavka je i garaza za postojeci na poljicama.
Ogorijelica je imao problema zbog izmjestanja lokacije i dodatnih investicija. Sad bi se trebalo i to izvesti.

ipa76

samo jedno pojasnjenje. spominje se izlazna stanica na 1900 m.n.m. ako je tako, onda se ide na vrh ili se varam. jer koliko znam trenutni izlaz sa dvosjeda je na nizoj nadmorskoj.

ipa76

do mene, nisam procitao kako treba, radi se o poljicama

brera

Quote from: ipa76 on 18 January, 2011, 21:14:01
do mene, nisam procitao kako treba, radi se o poljicama

??? ??? Skoæine - Praæa, tek kasnije Poljice!!!!!!!!!!!!