• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi projekti, planovi tehnicka oprema na Jahorini

Started by vip-jahorina, 18 January, 2011, 15:38:01

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hannibal dr lecter

Quote from: vip-jahorina on 28 February, 2011, 21:39:25
Kao sto sam vec najavio, u petak (25.2.) je otvoren tender sa ponudama koji su stigle za novi 6sjed na Praci.
Prijavile su se 3 firme, Poma, Leitner i neki anonimusi  ??? koje nije vrijedno spomena.

Da je tender uspio - nije! jer su sve ponude bile vise od budzeta koji OC ima na raspolaganju. Glavnio razlog je sto je na Praci potrebno skoro duplo vise stupova od onih postojecih na 6sjedima na Ogorijelici 1 i Poljicama.

Odmah su reagovali i Korman je predlozio da se smanji snaga motora i samim tim ukupan kapacitet broja skijasa po satu: sa 3.000 na 2.000 sto je i po mojoj procjeni skroz dovoljno na Praci.
Novi tender ce biti cim se to sve "sroci" biti raspisan te se ocekuje pristojnija cijena i realizacija projekta. Novi tender se ocekuje tamo negdje sredinom/krajem aprila.
Само да не буде и у априлу "нешто непланирано" па да се тендер пребаци за јун, па онда не буде довољно времена за извођење радова, па да опет "тарлахамо" не би ли пустили нову жицу на вријеме за сезону, а не у фебруару или марту...
Али, да не будем негативан, надам се најбољем :)
Ako ne mo¾e¹ proèitati pismo kojim pi¹em, pogledaj na linku dolje.
Jezik kojim pi¹em je srpski (Serbian), a ti odaberi svoj:
www.translate.google.com

vip-jahorina

Evo premijer je i zvanicno potvrdio da ce Vlada RS-a uloziti vec sa strane VIP Jahorine i direktora Kormana najavljene investicije: daljne osnjezavanje (Ogorijelica 1 pa onda Poljica) i jos jedan 6sjed (Praca)


vip-jahorina

haha, izgleda da nas namjerno prave ovisnim  >:D

HeAd

ide sada 15 miliona u projekat praca te osnjzivanj ogorjelice i poljica
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Quote from: HeAd on 02 March, 2011, 14:39:19
ide sada 15 miliona u projekat praca te osnjzivanj ogorjelice i poljica

:bravo::(  :bravo::(  :bravo::(

loop

allways stand sideways!

vip-jahorina

ni ljeto ni jesen, a tek pred pocetak sezone  :P

loop

allways stand sideways!

vip-jahorina

sve sam pregledao, nemam na sta staviti. cik i na stubove od zice da stavim se ne vidi previse ili bolje receno veoma malo.
Ima jedna idealna lokacija, ali nema niti struje niti interneta.

loop

allways stand sideways!


HeAd

danas sam dobio informaciju da od ovog ljeta ide malo ozbiljnije saniranje staza od kamenja...a realno gledajuci kad se urade ovi projekti sa vjestackim snijegom kamenje je proslost...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

mislim ipak da je kamenje problem, jer pogledajte primjer Rajske Doline i SSK staze, na 30-40 cm snijega su staze skoro perfektne - staze su bile za olimpijadu ociscene, a na ostalim i na 2 metra ima kamenja.
Zato, samo nek ih urade ...

vip-jahorina

ja bi ovu temu zatvorio jer smo upravo otvorili novu sa pripremom za sezonu 2012 sa mnostvom novih informacija i detalja.
Pa ajmo u novu temo vezanu za aktuelne projekte na Jahorini:

Novi projekti za sezonu 2012, sestosjed Praca, osnjezavanje Poljica Ogorijelica