• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi projekti, planovi tehnicka oprema na Jahorini

Started by vip-jahorina, 18 January, 2011, 15:38:01

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Quoteu Austriji ti je sve privatno...cak i zicare....pa se niko ne zali ...

Nebi se ni ja zalio moj HEAD da mi je platica nekih 5 do 10 hiljada  ideea:(

HeAd

Quote from: harison on 13 February, 2011, 14:45:07
Quoteu Austriji ti je sve privatno...cak i zicare....pa se niko ne zali ...

Nebi se ni ja zalio moj HEAD da mi je platica nekih 5 do 10 hiljada  ideea:(

Hare nisi razumio o cemu pricamo rijec je o privatnom kapitalu i ulaganjima...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

HeAd

http://www.palelive.com/pocetna/kritike/21168-Vasi%C4%87-Jahorina,-boginja-u-rukama-%C4%87orkana.html

evo jedan zanimljiv clanak:" Jahorina boginja u rukama corkana" (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

dale

Ma,ljudi nije resenje sve privatno.....hoteli da,ali vertikalni transport i osnjezavanje mora biti u nadleznosti Vlade RS,pa nek' onda
hotelijeri i ugostitelji lepo naprave jednu finu organizaciju,preko koje ce lobirati u toj istoj Vladi da to sa zicama stima,na obostrano
zadovoljstvo!Jahorina je planina od vitalnog(sa nekoliko drugih mesta) znacaja za,ne samo turisticku ponudu RS,vec i moze biti
mesto koje popravlja image cele RS i BiH.Neka teret borbe za kvalitet infrastrukture padne na tu organizaciju ugostitelja i hotelijera,
a oni ce vec,zbog sopstvenog interesa,naci nacina da uticu na ljude u Vladi(korupcija postoji svuda i ceo svet na tom principu
funkcionise,bez obzira Zapad ili Istok).Jednostavno ljudi moraju sesti da se dogovore,zbog zajednickog interesa,a ne da gledaju
jedan drugog preko nisana!

dale

 P.S. Na Zapadu se ta fina organizacija zove SINDIKAT!

HeAd

pod hitno treba da se rijese imovinski odnosi sa onim zapaljenim hotelima i da se to proda i  preda u privatne ruke...do tada ono ce biti ruglo jahorine....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

dale

HEAD-e,o tome sam davno pisao,ali izgleda da neko trazi preveliki reket za to!Drugog objasnjenja u svetu biznisa
jednostavno NEMA,kao i da nema problema koji s ne moze resit,ako ne sa malo novca,onda sa puno novca!

Peglas

Quote from: MarijaBB on 13 February, 2011, 09:36:22
Quote from: HeAd on 10 February, 2011, 14:30:22
jedino realno rijesenje je bubanj....t.j. jedino privatni kapital moze da vrati sjaj tim hotelima poput bistrice,rajske...te onim izgorenim...mada tu ima dosta posla oko vlasnickih odnosa....

Mislim da nisi upravu. Pogledaj sta je Crna Gora dobila time. Sta su Hrvati uradili od pola Hvara  i cijelog Dubrovnika, ali i 30 posto ostale obale.

ako kupi hotele neki privatnik, i napravi od njih srednju klasu, to i nekako.Slovenci i Hrvati na Jahorinu dolaze sto zbog domacih ljudi kojih poslije nece biti jer nece imati para za Jahorinu, ali i zbog jeftinog smjestaja i dobre hrane.  Pa ti vidi.

(Y) :bravo::(
...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

vranex

Zdravo svima!
Veliki dio evropskih skijalista posjeduju konzorciji, neke vrste AD u kojima ucestvuju i dionice imaju svi relevantni faktori na planini, pocevsi od opstine, hotelijera, ugostitelja raznih, do lokalnog stanovnistva.. jedino na taj nacin smo sigurni da su svi interesi podjednako zastupljeni, a valjda ce na sjednicama upravnog odbora svako zastupati svoj interes i na taj nacin uciniti da gost, turista, bude doveden u prvi plan i da se njemu obezbijedi pravi ugodjaj koji zeli..
Neukost i nespremnost ovih koji trenutno vode Jahorinu vidi se iz bahatog ponasanja i planiranja koje tesko da ovi momci koji rade na odrzavanju staza i u direktnom su kontaktu sa nama skijasima i borderima mogu da isprave..
Primjera je mnogo, posebno parkinzi, nepostojanje RAZLIKE U CIJENI izmedju vikenda i radnog dana (u vecini ski centara su radnim danima bar 30% manje cijene da se koliko toliko zice popune da ne zvrje prazne), nepostojanje jasnih mapa jahorine na kljucnim mjestima a i ostalo poput kanta za smece i slicno je vec odlicno opisano u linku gore. Nije ni zgoreg jedan mali snow park za nas bordere, to je lijep nacin da se smanji guzva na stazama, da se poveca broj kupljenih karata, po mogucnosti jefinih i namjenjenih samo toj zicari ili liftu koji opsluzuju park.. ima jos mnogo nacina da se sa malo para puno poboljsa situacija i ja licno mislim da je to pravi put koji treba pratiti.
Smucilo mi se neki dan kad sam cuo ovog glasnogovornika iz OC-a kako prosipa pricu o nekim zicarama sa Pala i grdnim investicijama usred sezone, a ovamo minus zesci a topovi stoje i rdjaju, pa ima vrijeme da se o tome misli, spasavaj sad sezonu pa makar kamionima snijeg dovozio..


HeAd

tu zicaru bi radila opstina Pale...tako da ona i ne bi imala veze sa vec postojecim zicarama....t.j. bila bi firma za sebe  ;D
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


Stale


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

cim budu dobili prognozu za narednih 10godina i ako im bude na ruku tj. s puno snijega uradit ce je sto prije...a ako prognoza kaze istu situaciju kao ove godine...onda poslusaj staleta...do iduceg ledenog doba  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:


vip-jahorina

Kao sto sam vec najavio, u petak (25.2.) je otvoren tender sa ponudama koji su stigle za novi 6sjed na Praci.
Prijavile su se 3 firme, Poma, Leitner i neki anonimusi  ??? koje nije vrijedno spomena.

Da je tender uspio - nije! jer su sve ponude bile vise od budzeta koji OC ima na raspolaganju. Glavnio razlog je sto je na Praci potrebno skoro duplo vise stupova od onih postojecih na 6sjedima na Ogorijelici 1 i Poljicama.

Odmah su reagovali i Korman je predlozio da se smanji snaga motora i samim tim ukupan kapacitet broja skijasa po satu: sa 3.000 na 2.000 sto je i po mojoj procjeni skroz dovoljno na Praci.
Novi tender ce biti cim se to sve "sroci" biti raspisan te se ocekuje pristojnija cijena i realizacija projekta. Novi tender se ocekuje tamo negdje sredinom/krajem aprila.