• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Rajko Vasic: Jahorina, boginja u rukama æorkana

Started by vip-jahorina, 14 February, 2011, 16:48:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Radiohead

hehe Peglas ti si to u kracem izdanju puno bolje rekao od mene 3:(
ali da nazalost to je gorka istina ovog teksta
najzalosnije je samo sto to ne vodi boljoj situaciji na Jahorini, pa i ovako dobro ustimani tekstovi
samo u krajnoj mjeri pogorsavaju sve
al hajde doci ce bolji i pametniji ljudi kad nam se i snijeg vrati :'(...

brera


vip-jahorina

Kao sto sam rekao, veoma interesantno misljenje, ciljano i otvoreno.
Osim sto mislim da je sve tako kao sto je ovdje navedeno (osim par detaljao, o cemu cu kasnije), mislim da je uloga opstinara jos katastrofalnija nego prikazano.
O tome sam vec cesto pisao u razlicitim temama, tako da ne bi vise htio ulaziti u nesposobnost i prije svega bahatost Opstine Pale i Trnovo.

Kako sam vec rekao, zasmetalo mi je par stvari iz doticnog teksta, te smo se danas culi sa gosp. Vasicem da pojasnimo neke nedoumice.

Prije svega ova recenica koja je mene iritirala je "... moraju dovesti strance, pa makar srbijanske i hrvatske, ako nema drugih ..."
Gosp. Vasic nam je pojasnio da nije ni priblino na to mislio nego nam je rekao: "... ako ne mogu da dovedu druge strance, moraju se potruditi da se svakako sacuvaju ovi postojeci iz Srbije i Hrvatske. Jer i njih se pocelo gubiti!". On je apsolutno svjestan da te dvije grupe turista cine okosnicu naseg turizima.
Dalje, autobusi sa vezama u RS navedenih kao u "Republici": "naravno da je misljeno na cijeli region, ne samo RS, nego i BiH i sire. Trebamo direktne linije i sa Beogradom i sa Zagrebom i Ljubljanom, a oni nemaju ni sa Sarajevom...".
Na pitanje da li je tekst malo izborni i nacionalno orijentisan: "1.) Izbori su bili prije 5 mjeseci. 2.) Tekst se odnosio na problematiku RS-a, tako da je pisan iz tog ugla, lokalnog ugla i nema veze sa toim temom".
(napomena: gosp. Vasic nije u nasim krugovima poznat po nacionalnim ispadima)

Jos jednom objasnjenje administratora za sve koji se pitaju "Srbi" ili "Srbijanci": u BiH i RS-u pravimo razliku izmedju te dvije rijeci. Kad se kaze "Srbijanci" misli se na Srbe iz Srbije. Mnogo Srba iz Srbije mi je reklo da im je to malo cudno, ali to je tako u BiH, i mislim da oko toga ne treba raspravljati.

Kamen i zastava su misljeni kao turisticka atrakcija, a u neimastini ideja i u neizvodivosti istih, ipak mislim da je to bar djelomicno OK.
U ovim krugovima je Vasic poznat kao veliki ljubitelj Jahorine, i rece mi da je razocaran stanjem, razocaran zato sto nema niti zelje niti znanja na lokalnom nivou za promjenama.


Evo ja sam prenio misljenja koje smo saznali u danasnjem razgovoru. Mene kao i nas sve tiste problemi o kojima pisemo ovdje mjesecima i godinama. I na kraju je morao nego malo "drskije" skrenuti javnosti paznju.

zum

Ja se ne smatram "potkacenim" iako zivim u Palama, i mislim da sve sta je covjek napisao stoji.
U Palama je takva situacija i potreban je taj drskiji ton da bi se skrenula paznja na javasluk na Jahorini.

vip-jahorina

Quote from: RADIOHEAD on 15 February, 2011, 12:34:05
ali da nazalost to je gorka istina ovog teksta
najzalosnije je samo sto to ne vodi boljoj situaciji na Jahorini, pa i ovako dobro ustimani tekstovi
samo u krajnoj mjeri pogorsavaju sve

hmm, naravno da moze biti jos gore  :o ali ne kroz konstruktivne kritike.
A i mi svi ovdje godinama pisemo o javasluku i nemaru i prevarama na Jahorini.

looka


zum

nije loka bas tako: u Palama je druga politicka opcija na vlasti, ali u Trnovu je SNSD. Svi, ili vecina rukovodioca na Jahorini su SNSD kadar. Tako da ispade da je udario po svojima.
Po meni nema tu neke politicke igre, jer ne napada po stranackoj opciji nego samo u korist Jahorine. A da ti ne govorim o tome da ja znam malo bolje stanje u Palama, Trnovu i na Jahorini.


looka


vip-jahorina

Mislim da je Vasiceva izjava podigla puno prasine, i da nam to treba u ovom momentu.
Ljudi, stanje je katastrofalno na Jahorini. Neki dan su hotelijeri isli kod premijera, bilo je prilicno gusto. Kakve stranke i kakvi bakraci!
Situacije nije nimalo sarena. Tako da mora neko stati javasluku u kraj.

Radiohead

Quote from: vip-jahorina on 15 February, 2011, 13:33:06
Mislim da je Vasiceva izjava podigla puno prasine, i da nam to treba u ovom momentu.
Ljudi, stanje je katastrofalno na Jahorini. Neki dan su hotelijeri isli kod premijera, bilo je prilicno gusto. Kakve stranke i kakvi bakraci!
Situacije nije nimalo sarena. Tako da mora neko stati javasluku u kraj.
Listajuci ove forume, a kako nema snijega prelistao sam velik dio i foruma iz 2009  puf:)
vidim da si ti VIP-e ozbiljan covjek i da sa ljubavi radis sve to, sto jako cijenim i zelim da pohvalim.
Drago mi je da postoji neko ko ima volje i elana (nije reklama za Elan:)) da se posveti svemu tome
uz jako racionalan i perspektivan pogled na situaciju i ono sto bi trebalo da bude.
Po meni bi ambijent na Jahorini trebali ureðivati ljudi koji zive i rade za Jahorinu (365 dana u godini-ne samo zimi,tj zimi kad ima 1m snijega na stazi)
a ne neki politicki komentatori koji u svemu zamuljaju neki svoj interes pa onda ovako moras ga zovnuti
da ti kaze sta je mislio.....
Ali kako god nadam se boljem kao i ostali

looka

Quote from: vip-jahorina on 15 February, 2011, 13:33:06
Ljudi, stanje je katastrofalno na Jahorini.

Stanje na Jahorini - ogledalo stanja u dr¾avi u bla¾em obliku!

HeAd

Vasicev komentar nema ni malo primjese politike vec je covjek realno rekao onako kako jeste i to je to...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


HeAd

ljudi nemate pojma...lik je iz vladajuce stranke i opalio je i po svojima ....tako da je clanak napisan realno da nemoze realnije biti...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4