• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi projekti za sezonu 2012, sestosjed Praca, osnjezavanje Poljica Ogorijelica

Started by vip-jahorina, 17 March, 2011, 23:53:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sina


vip-jahorina

dok je direktor Koroman, imacemo izbor skijanja: led ispod topova ili kamenje skoro svuda.
Mozda jos nije skontao da topovi treba staze da prave sa umjetnim snijegom?

austin:(

sina

VIP,nikad nisi ovako radikalno kritikovao OC,uvijek si imao donekle razumijevanje za njih,sad je i tebi "prekipjelo".... ;D

skiDeki

Kad nista ne urade kako valja, pored milion stvari koje nisu uradili, ja se hvatam za jednu zasto se sa ne radi staza olimpijski spust sa cuvenom S krivinom stigli ratraci sa vitlom koji je sledeci izgovor?????? Pored toga cuo sam da ne tabaju ni Vertikalu na ogorjelici2
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


skiDeki

U pravu si Mijate jos da napomenem...DOLAZIM U PETAK, HOCU DA VERTIKALA BUDE UTABANA box
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

iskreno vise se ne rade ni staze koje su se nekada radile sa starim ratracima...ispod ogorjelice II ..ta staze se uvijek radila...jel ne znaju koristiti ona vitla ili...a da ne govorim o prelazu sa ogorjelice na poljice sto bi po svim propisima trebalo da se prodje bar dva puta ratraktom a ne da ljudi izvrcu zglobove...tuzno...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Quote from: sina on 21 January, 2012, 13:12:24
VIP,nikad nisi ovako radikalno kritikovao OC,uvijek si imao donekle razumijevanje za njih,sad je i tebi "prekipjelo".... ;D

Nisam, uvijek sam ih kritikovao i hvalio, davao im savjete, prenosio primjedbe, kritike. Ovdje na forumu smo nalazili rjesenja. Ali vise nema smisla, Jahorina se vodi ciljano u propast da bi kojekavi majmuni je jeftino kupili. Na nama je dali cemo to dozvoliti i zaustavi ih u njihom namjerama. Da ih hoce bar neko kupiti ko zna kako se to radi, a izgleda da ce ih jos gori od njih kupiti  3:(

Sada trenutno ima snijega, pa je javnost prilicno smirena, tako da Korman & Co mogu u miru i dalje kovati planove kako i sta uraditi.

Vertikala ce ti biti tesko napravljena, jer za nove ratrake nisu postavili ankere, pa se nemaju za sta drzati kad se penju. Mada, ja se nesto ne sjecam da su stari ratraci imali ova vitla, pa je staza bila svakodnevno uradjena.
Kao i svake godine vertikalu ce odraditi, ili ako napravimo ovdje jak pritisak, ili kad bude neka trka!

Jahorina je nekad imala 25 km staza, danas ako se skupi 10-15  :o

BOJAN-BG


skiDeki

Tako je, Vip, vertikala se sa starim ratracima sredjivala svakodnevno, a sad nista, pa dokleeee

Da li je uradjena staza levo od sestoseda poljica gledajuci sa zice???

Prosle godine je radjena
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

raca

Quote from: skiDeki on 21 January, 2012, 13:37:46
Kad nista ne urade kako valja, pored milion stvari koje nisu uradili, ja se hvatam za jednu zasto se sa ne radi staza olimpijski spust sa cuvenom S krivinom stigli ratraci sa vitlom koji je sledeci izgovor?????? Pored toga cuo sam da ne tabaju ni Vertikalu na ogorjelici2

Cuvenu S krivu umalo nisu izbacili i sa takmicenja na OI (koja je inace napravljena samo za tu priliku) jer je bila suvise opasna. Posto nije bilo alternative, ovi iz MOK-a su zazmurili na jedno oko i uz velike mjere bezbjednosti na tom djelu stazu ipak je takmicenje tu odrzano. OC nije bas vjest da uredi ni manje zahtjevne staze, ne znam ko je pametan da stavlja odgovornost na sebe da tu stazu ukljuci u turisticku ponudu imajuci u obzir da su vec desavale teske nesrece na tom djelu.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

S Krivina je jedna od najopasnih staza na kojima sam ja skijao, naravno ako brzo skijas  ili spust kao ja tada - brrrrrr kad samo i pomislim
Spustiti se mozes bez problema kao i svugdje. Postoji plan da se jedna stijena srusi i samim tim se od S-krivine napravi I staza, ali i ona ima nagib do 70%. Kako na nasoj Jahorini oznake su svemirske rijeci, mozda je sigurnije da je ne rade, ali opet, to je staza koja je duga par km, zahtjevna i nikad nema guzve. Zato bi je mozda ipak trebalo imati.

skiDeki

Slazem se sa VIP-om, a i poznato je da na tezim stazama ima manje nezgoda, jer je koriste samo iskusni, dok ih slabiji skijasi zaobilaze...
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

ika87