Pozdrav Gost

Bezbjednosnt skijaša na Jahorin,utisci i prijedlozi

• 237 Odgovora
  • 144953 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Odg: Bezbjednosnt skijaša na Jahorin,utisci i prijedlozi
« Odgovori #15 u: 19 Ožujak, 2011, 21:56:25 »
ja sam ucitelj skijanja na jahorini radim ovaj posao 15god 100dana svake sezone na snijegu, svega sam se nagledao na stazi. ljudi nemojte divljati je nemate pojma sta ste ustanju uciniti pri brzini od 60-70km dijetetu od 3-4-5god.a kada napravite taj park za bordere docicu ja da upoznam opasnog bordera :o sto zamalo reze glave skijasima,i da mu preporucim ucitela borda nemanju cicovica da ga malo nauci kako se borda ako ne nauci moze kod mene na cas skijanja.a od iduce godine bice policija koja ce kontrolisati uciteljke skijanja da li imaju licence i narvno oduzimace karte kamikazama po stazi p.s poslastica ce biti sezonska karta.

uh, ko je pun sebe? ako vec tako zelis, zalozicemo se da zatvorimo sve divlje skole i divlje ucitelje. Svi kojima se dozvoli rad ce morati placati najamninu jer rade na stazama OC-a. Policija na stazama nema potrebu da izlazi, kad budemo policijska drzava, mozda, do tada imamo nase momke iz GSS-a, OC-a: Furgo, Sone i ostali....
Mislim da nije u redu da forumase a pogotovo moderatora foruma saljes na druge planine, nadam se da je ovo zadnji put  >:(

Nadam se da cete uspjeti nesto po pitanju bezbjednosti na stazama,bar na stazi Poljice gdje najvise ima rekreativaca i djece.Vjerovatno postoji nacin da se ti egzibicionisti i ljubitelji velike brzine,usmjere na Ogorjelicu,Zelju,Olimpik,pa siroka im Jahorina.

Hm, tako nesto nije bas moguce, losim ili dobrim skijasima zabranjivati skijanje na odredjenim djelovima, mislim da nece proci.
Ali mozemo predloziti skijasima i gostima Jahorine da su to staze sa mnostvom pocetnika i preporuciti im skijanje na ostalim djelovima Jahorine

*

hjuz

• **
  • 18
« Odgovori #16 u: 19 Ožujak, 2011, 22:19:00 »
ja sam ucitelj skijanja na jahorini radim ovaj posao 15god 100dana svake sezone na snijegu, svega sam se nagledao na stazi. ljudi nemojte divljati je nemate pojma sta ste ustanju uciniti pri brzini od 60-70km dijetetu od 3-4-5god.a kada napravite taj park za bordere docicu ja da upoznam opasnog bordera :o sto zamalo reze glave skijasima,i da mu preporucim ucitela borda nemanju cicovica da ga malo nauci kako se borda ako ne nauci moze kod mene na cas skijanja.a od iduce godine bice policija koja ce kontrolisati uciteljke skijanja da li imaju licence i narvno oduzimace karte kamikazama po stazi p.s poslastica ce biti sezonska karta.

uh, ko je pun sebe? ako vec tako zelis, zalozicemo se da zatvorimo sve divlje skole i divlje ucitelje. Svi kojima se dozvoli rad ce morati placati najamninu jer rade na stazama OC-a. Policija na stazama nema potrebu da izlazi, kad budemo policijska drzava, mozda, do tada imamo nase momke iz GSS-a, OC-a: Furgo, Sone i ostali....
Mislim da nije u redu da forumase a pogotovo moderatora foruma saljes na druge planine, nadam se da je ovo zadnji put  >:(

Nadam se da cete uspjeti nesto po pitanju bezbjednosti na stazama,bar na stazi Poljice gdje najvise ima rekreativaca i djece.Vjerovatno postoji nacin da se ti egzibicionisti i ljubitelji velike brzine,usmjere na Ogorjelicu,Zelju,Olimpik,pa siroka im Jahorina.

Hm, tako nesto nije bas moguce, losim ili dobrim skijasima zabranjivati skijanje na odredjenim djelovima, mislim da nece proci.
Ali mozemo predloziti skijasima i gostima Jahorine da su to staze sa mnostvom pocetnika i preporuciti im skijanje na ostalim djelovima Jahorine
Ja i dalje smatram da bi se barem jedan dio Poljica mogao rezervisati za početnike i u tom dijelu ja ne bih nikome zabranjivao skijanje(dakle ni lošim ni dobrim) ali bih "ograničio" eventalnu brzinu skijanja u tom dijelu a isto bi moglo stajati na znakovima obavještenja vezano za taj dio staze...Ne želim se petljati u organizaciono-tehničke stvari ali ne znam da li bi za ovaj moj prijedlog se mogao uklopiti dio poljicke staze koji pokriva tanjir...

« Odgovori #17 u: 19 Ožujak, 2011, 22:22:16 »
Čik da ga vidim ko će  mi skipas oduzeti ne sezonski dnevni to bi mu bilo posljednje oduzimanje u životu  >:D
Sve se opet svodi na moj prvi komentar obilježiti stazu za malo naprednije početnike recimo poljice odma desno ili tako nešto,po mom skijaškom iskustvu,recimo da se radi 20 i kusur godina iskustva,početnici su opasni sami po sebi,zašto ,zato što svaki iskusni skijaš ili ti border zna čuvati prvo sebe pa onda druge na stazi,nema naglaog skretanja u stranu da se ne pogleda ima li koga,odmaranja i sjedenja na prelomnicama itd....stoga je zaključk nisu opasne "kamikaze" veće ljidi oji su jedva stali na skije popeli se na vrh Jahorine i od straha ne razmišljeju o nićem drugom nego kako da se spustim do dole u jednom komadu  ludzatobom:((

« Odgovori #18 u: 19 Ožujak, 2011, 22:31:44 »
ostavite za pocetak "oduzimanje ski pasova" po strani  ;)
prijedlozi nisu losi.

« Odgovori #19 u: 19 Ožujak, 2011, 22:33:32 »
da i primjetio sam iole pametni skijasi koji su uspjeli nesto nauciti na skijama najvise koriste tanjir na Poljicama...jer znaju da nisu dostigli taj rang da mogu s vrha Jahorine i tako iz godine u godinu sve je bolji vozac i onda bez ikakvih problema ide na vrh bez straha i niko mu nista nece reci...na zalost nezgode se moraju desavati ipak je skijanje i bordanje extreman sport sto sam od sebe i sto od drugih vozaca sto ne strucno ili slucajno (ne namjerno) izazovu nezgodu... led, brzina, ne postivanje glavnog pravila planine odmaranje i ostale probleme rjesavati sa strane...i normalno otvoriti 4 oka dok se nalazis na stazi....prva pocetnicka staza tj. poligon za pocetnike se nalazi na Poljicama iza sestosjeda...i sad malo bolji pocetnici bi mogli koristiti 2 staze na Poljicama...prva je ta cim sidjes sa tanjira i ukljucis se u glavnu stazu Poljice, a druga na koju mozes doci kada prodjes nekih 300m šumom i spojis se na drugi dio staze Poljice na kojem inace ima manji broj skijasa i jako je pogodna za iskusnije pocetnike da savladaju tehniku....ali to rade pametni ljudi koji znaju da nisu jos spremni za vrh. sad ne znam da li bi se isplatilo napraviti neki tanjir do te staze bilo bi manje guzve na prvom liftu a i skratili bi put kroz sumu
.......:::::::****Harison****:::::::.......

*

Nichifor

• 1748
« Odgovori #20 u: 20 Ožujak, 2011, 00:23:24 »
pa đe mala raja :-))) sjećaš li se hare kad sam ti pričao za policajca na kopu kad sam bio. vozi kao luđak sa strane, po širini od najviše jednog metra. ne smeta nikom. nije meni ta ideja ni za odbaciti za jahorinu. ja sam ove godine na jahorini par puta skoro glavu izgubio, pogotovo od ljudi koji su stajali u onim lijevcima. ne bi trebali policajci kad bi mi imali skijašku kulturu ali je problem što većina ništa nije ponijela od kuće (mislimna kulturu).

toj što si umalo odrubio glavu na prači...i ja sam nekoliko puta za samo par dana umalo pokupio par ljudi. zašto. jer se odmaraju ispod prelomnice i to na sred staze. u tom slučaju nek dođe policajac i oduzme ski pas. jbg jednom se mora stati u kraj tom.

ne može se podjeliti jahorina za napredne skijaše i one koji to nisu, tako da je o tom besmisleno pričati. jedino što reče vip praviti neku vrstu kampanje kako je eto na poljcama lakše skijati, više je slabijih skijaša (i onda oni kažu "eh neću ja tu gdje su slabiji, idem ja na olimpik"- a proskijao prije dva dana)  austin:(

da, ima oduzimanja ski pasova na skijalištima.

nego jel gotovo skijanje? ima l šanse da u aprilu napravimo par žica? hare dokle ti vrijedi sezonska:-))))

« Odgovori #21 u: 20 Ožujak, 2011, 00:45:45 »
vrijedi jos ne brinem se :D i onda ju prodajem  ;D ;D hocel ko kupit krenuo posao mislim da iduce sezone harison samo fata slobodnim danom
.......:::::::****Harison****:::::::.......

*

hjuz

• **
  • 18
« Odgovori #22 u: 20 Ožujak, 2011, 09:16:37 »
Zaista je nevjerovatno s kojom jednostavnošću ljude govore o "odrubljivanju glava", "lomljenju vratova", "kupljenju drugih skijaša" i još pri tom optuživati one sa "odrubljenom glavom", "slomljenim vratom" pokupljenog i povrijeđenog skijaša jer navodno nije pazio... ZASTRAŠUJUĆE....
Ja znam da ako bih (do sad nisam) pokupio na stazi dijete od 6 godina koje ide lijevo desno, optužio bih sebe zašto sam išao tako nesigurno ili brzo da ugrozim to nevino stvorenje na izvoru životnih iskustava...
Strah me da se u ovim komentarima nismo podijelili na one koji su za zaštitu djece na stazama i za one koji za to nisu... Ja sa sigurnošću znam gdje sam...

*

mijat

• 6699
« Odgovori #23 u: 20 Ožujak, 2011, 11:02:29 »
stani malo  >:( nismo mi dželati koji skidaju glave giljotinom

pročitaj malo postove pa ćeš shvatiti o čemu pričamo. da li je u redu da neko šteluje pancerice u sedećem položaju na prelomnici? da li je u redu da se krene na vrh planine posle dana provedenog na baby ski liftu? da li je cela jahorina predviđena za početnike? ... za sva ova i mnoga druga pitanja odgovor je isti: NIJE

imam dvoje dece (10 i 12 godina) koje sam ja naučio da skijaju i koji nikada nisu imali problema jer znaju sledeće stvari: šta smeju da rade na stazi i kuda smeju da voze! obojici je najbolji prijatelj hare koji radi razne vratolomije na stazi ali deci je zabranjeno da isto to rade pošto su još mali i oni to itekako poštuju. drugo, zar nije bolje da su deca u pratnji starijih i iskusnijih skijaša? naravno da jeste jer su bezbedniji i mogu mnogo da nauče.

da li misliš da treba staviti znakove za ograničenje brzine?   

mogu ti reći da je na kopaoniku mnogo opasnije skijati iz razloga što su staze široke 30 metara a ima jako puno ski škola i početnika. tamo ni ja ne mogu da uživam u brzini jer jednostavno nema mesta ali zato mogu da odem na stazu duboka i uživam do mile volje. jednom detetu su uzeli skipas jer se spustio sa pančića ko kamikaza i onda je njegova majka digla buku. šta dete traži na pančiću bez roditelja i instruktora skijanja? šta bi bilo da je neko nastradao jer je hteo da izbegne sudar sa detetom koje nema šta da traži na takvoj stazi? ništa, izgovor bi bio da je išao brzo i da su deca uvek u pravu.

i dan danas pod stare dane igram fudbal i uvek sam govorio da se najviše plašim onih koji ne znaju da igraju fudbal.   

*

sina

• 146
« Odgovori #24 u: 20 Ožujak, 2011, 11:19:59 »
ako je neko majmun nema veze da li je pocetnik,solidan ili vrhunski skijas,tako da ja ne bih tako djelio skijase..
na planini ima mjesta za sve,samo mala doza opreza nije na odmet.. ::)

*

hjuz

• **
  • 18
« Odgovori #25 u: 20 Ožujak, 2011, 12:56:59 »

pročitaj malo postove pa ćeš shvatiti o čemu pričamo. da li je u redu da neko šteluje pancerice u sedećem položaju na prelomnici? da li je u redu da se krene na vrh planine posle dana provedenog na baby ski liftu? da li je cela jahorina predviđena za početnike? ... za sva ova i mnoga druga pitanja odgovor je isti: NIJE

imam dvoje dece (10 i 12 godina) koje sam ja naučio da skijaju i koji nikada nisu imali problema jer znaju sledeće stvari: šta smeju da rade na stazi i kuda smeju da voze! obojici je najbolji prijatelj hare koji radi razne vratolomije na stazi ali deci je zabranjeno da isto to rade pošto su još mali i oni to itekako poštuju. drugo, zar nije bolje da su deca u pratnji starijih i iskusnijih skijaša? naravno da jeste jer su bezbedniji i mogu mnogo da nauče.

da li misliš da treba staviti znakove za ograničenje brzine?   

mogu ti reći da je na kopaoniku mnogo opasnije skijati iz razloga što su staze široke 30 metara a ima jako puno ski škola i početnika. tamo ni ja ne mogu da uživam u brzini jer jednostavno nema mesta ali zato mogu da odem na stazu duboka i uživam do mile volje. jednom detetu su uzeli skipas jer se spustio sa pančića ko kamikaza i onda je njegova majka digla buku. šta dete traži na pančiću bez roditelja i instruktora skijanja? šta bi bilo da je neko nastradao jer je hteo da izbegne sudar sa detetom koje nema šta da traži na takvoj stazi? ništa, izgovor bi bio da je išao brzo i da su deca uvek u pravu.

i dan danas pod stare dane igram fudbal i uvek sam govorio da se najviše plašim onih koji ne znaju da igraju fudbal.   
O skidanju glava( odrubljivanju) i lomljenju vratova nisam pisao ja i umjesto što predlažeš meni da iščitam ranije postove ja bih predložio tebi da to uradiš ili te memorija slabo služi a onda je rješenje neki biljni preparat za bolje pamćenje, da ne reklamiram proizvodjače...
Ali je očigledno se brzo zaboravlja da su vam djeca bila mala i nezaštićena pa i na stazi u pratnji roditelja ili učitelja, nebitno...

*

hjuz

• **
  • 18
« Odgovori #26 u: 20 Ožujak, 2011, 13:07:40 »
ako je neko majmun nema veze da li je pocetnik,solidan ili vrhunski skijas
Upotpunosti tačno...

*

Nichifor

• 1748
« Odgovori #27 u: 20 Ožujak, 2011, 13:29:51 »

mogu ti reći da je na kopaoniku mnogo opasnije skijati iz razloga što su staze široke 30 metara a ima jako puno ski škola i početnika. tamo ni ja ne mogu da uživam u brzini jer jednostavno nema mesta ali zato mogu da odem na stazu duboka i uživam do mile volje. jednom detetu su uzeli skipas jer se spustio sa pančića ko kamikaza i onda je njegova majka digla buku. šta dete traži na pančiću bez roditelja i instruktora skijanja?

majka se zove ljubica. izludila me kad sam trebao na kop. zatrpala je sve forume o stanju na kopu o tome kako je njenom klincu oduzet ski pas  police:(

ostale neću da komentarišem jer je suvišno ali pročitajte malo bolje šta je napisano prije nego što uđete u rasprave.

*

mijat

• 6699
« Odgovori #28 u: 20 Ožujak, 2011, 13:33:25 »
memorija slabi sa godinama, u pravu si, možda mi treba neki preparat za pamćenje ali ima jedan uslov da može da se pije sa špricerom  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: ajmo bolje u kafanu da se ne bi bez potrebe raspravljali.

temu treba zatvoriti pošto je bespotrebna!

setih se vica:
- mujo, trudna sam, reče fata
- ali kako, pazio sam, reče mujo
- ti jesi ali drugi nisu  ;D ;D ;D

isto je i sa skijanjem

*

hjuz

• **
  • 18
« Odgovori #29 u: 20 Ožujak, 2011, 14:04:32 »
 :bravo::(  Slažem se kafana je puno bolji teren za raspravljanja od foruma... Uostalom tu se prijedlozi puno brže i bolje usvajaju...