• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bezbjednosnt skija¹a na Jahorin,utisci i prijedlozi

Started by white shark, 18 March, 2011, 21:41:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bbi8

Pozdrav, na Jahorinu se dosta ulaze na vertikalni transport i na hotele ali nista se ne radi po pitanju oznacavanja staza pogotovo u gornjem djelu gdje kad je magla ja koji sam odrastao na jahorini jedva mogu da se snadjem ..jednom sam izasao na skroz drugu stranu od one na koju sam zelio da idem...
Vertikalni transport je sada ok ali brate mili staze su iz 1963 god...preusko pretrpano, cesti sudari, mnogobrojne ski skole...
Zao mi je sto se nista ne radi po pitanju prosiravanja ski staza i ravnanju istih...sve je kao u nekim kuluarima usko, prije se vrcalo , sad se driva to trazi siroke ravne staze a ne uske sa puno preloma jer ljeti piste sjeku putevi a zimi to pravi skokove ispod kojih naravno uvijek se neko napenali na sred staze ...
Sve u svemu jako dobra planina sa super potencijalom i extra vertikalni prevoz ali piste nisu na nivou nikako...

drasko

Quote from: bbi8 on 12 November, 2013, 14:45:56
Pozdrav, na Jahorinu se dosta ulaze na vertikalni transport i na hotele ali nista se ne radi po pitanju oznacavanja staza pogotovo u gornjem djelu gdje kad je magla ja koji sam odrastao na jahorini jedva mogu da se snadjem ..jednom sam izasao na skroz drugu stranu od one na koju sam zelio da idem...
Vertikalni transport je sada ok ali brate mili staze su iz 1963 god...preusko pretrpano, cesti sudari, mnogobrojne ski skole...
Zao mi je sto se nista ne radi po pitanju prosiravanja ski staza i ravnanju istih...sve je kao u nekim kuluarima usko, prije se vrcalo , sad se driva to trazi siroke ravne staze a ne uske sa puno preloma jer ljeti piste sjeku putevi a zimi to pravi skokove ispod kojih naravno uvijek se neko napenali na sred staze ...
Sve u svemu jako dobra planina sa super potencijalom i extra vertikalni prevoz ali piste nisu na nivou nikako...

Bravo za post, svaka ti je na mistu...Napisa si kao da si mene pita.


bbi8

ne znam sta da ti kazem...koliko je ulozeno u vertikalni transport i hotele a koliko u same piste koje su osnov dolaska gostijumilioni u smjestaj i hotele u piste nula sem zica...i normalno zice sada izbacuju vise skijasa na pisti je lom..skijam i na jahorini i na bjelasnici al na bjelasnici nema ni trecina od sudata koliko ih ima na jahorini..malo malo pa se neko sudari...i to da nije sve u nekim sumskim putevima hodnicima...daj ba pa u jednom momentu ispod rajskih vrata prerlazis bukvalno cestu sa skijama...gledas hoce li te auto gdje opalit...pa nastavis istom stazom daje a ono razrovanoooo ratrak nikad tuda nije prosao...
Ono dole ispod satora ti siroko???de ba...
A to za kamikaze, pa priznaj i sam da ima dosta mjesta gdje se moras zaletiti da bi se uspeo jer pojedine piste umjesto da ides nizbrdo ti moras na nekih 20ak metara uzbrdo ....j ga..a ako neces uzbrdo onda ti preostaje sumski put sirok 6-10m i 500 skijasa na njemu a sve go led ...
Gornji dio jahorine je sirok...al neoznacen...

BL


bbi8

pa kako necu .,, evo pitanja : sta je i koliko u zadnjih 30 god ulozeno u same piste na jahorini???

ninodragoljub



NexuS

BBI nemoj me pogresno shvatit ali ti si politcki nastrojen  ideea:( prema tome ova tvoja teorija ne pije vodu na Jahorini se samo na poljicama moras zalijecati ali na mjestu zalijecanja imas preglednost i sirinu 150 m a Bjelasnica pa na njoj nije ulozeno realno ni u Vertikalu ni spust od olimpijade.  )Y( )Y(

brera


bbi8

nisam uopste politicki ni nacijonalno nastrojen to je nemoguce ...samo kazem sta po mom misljenju meni smeta i sta bi se po mom misljenju moglo popraviti . Brera je 100% upravu. nego ste vi cim sam pomenuo bjelasnicu odmah poceli sa ne dolazi na jahorinu  nama je ovde super itd...nije u tome stvar ljudi, stvar je u tome sto sam gore vec naveo, ulaze se u vertikalni transport a u piste nista, za pohvalu je to sto se u transport ulaze i tu svaka cast, niti rijeci o njemu nisam napisao, extra je ali piste vise ne prate to izbacivanje stotina skijasa na vrh, pretrpano je ljudi vikendom i lijepim danima, dajte malo po tom pitanju da se nesto uradi a ne kao on pominje bjelasnicu garant nije " koza nostra" dosao ovde da kritikuje, pa nemoj nam ni dolaziti ...taj stav nigdje ne moze da prodje i to sto je jedan napisao kako je jahorina perfektana...pa bolan kad bi francuz i svajcarac i jednog trenutka mislili da im je i jedna planina perfektna taj dan bi propali ...ko sto smo i mi

Sinke

vecina stvari koje je napisao bbi8 su ocigledne ako se jahorina uporedi sa sa drugim ski centrima. a da bi napredovao, treba uvek da se poredis sa boljim, a ne gorim od sebe.
pa tako na stazama nedostaje signalizacija, putokazi, mape, mreze...
ove stvari su neprimetne i ne smetaju ljudima koji dugo skijaju na jahorini ili su lokalci, ali novim skijasima na jahorini su vrlo ocigledne.

sto se tice guzve na stazi, jahorina ima tu veliku srecu i nesrecu da se nalazi na pola sata od grada od nekoliko stotina hiljada ljudi.
pa sa pametnim marketingom jahorina moze odlicno na zaradi i uposli svoje kapacitete tokom cele sezone (...), a sa lose strane jahorina biva zatrpana ljudima vikendom.

trenutna konfiguracija staza tesko podnosi vikend cunamije skijasa. na dnu skijalista u jednu stazu se ulivaju 3-4 staze, pa pre prilaza zicama treba biti vrlo obazriv da se izbegne sudar ili kakva budala.

sve ove stvari se mogu resiti, samo je pitanje para i dobre volje.
neka resenja su jeftina i proverena, kao sto je uvodjenje ozbiljne redarske sluzbe i putokaza. a neka resenja su skuplja kao sto je pravljenje novih staza ili modifikacija postojecih...

Stale



Stale