• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bezbjednosnt skija¹a na Jahorin,utisci i prijedlozi

Started by white shark, 18 March, 2011, 21:41:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vanja.t

Vozdra raja, evo da se prijavim. Stale ne zakuhavaj sta fali solarnim skijasima ? :))

bbi8

Nije uopste pitanje poredjenja Jahorine i Bjelasnice niti se to moze porediti, to sam samo Bjelasnicu uzeo za primjer posto su mi te 2 planine podjednako blizu pa nekad odem tamo nekad vamo...I vidim da ima manje sudara i guzve na stazama. A ovo sto sam rekao za jahorinu je mila majka sta bi tek za Bjelasnicu rekao kad bi to pitanje bilo...

kuli1961

 BBI8 je potpuno u pravu, a cini mi se da Brera i Sinke to i potvrdjuju.
Jahorina je sjajna planina, prekrasna.. ali je cinjenica i to da su u gornjem dijelu staze uske, i naroèito- nigdje oznaka! Skijaski centar ne postoji samo za ljude koji dugo godina skijaju po istoj toj planini pa znaju svaki kutak, vec i za druge, koji je ne poznaju...

Ok, ludjaka i izletnika koji æakulaju na sred staze, a kao po pravilu na nekoj prelomnici, ili uskom grlu - ima svuda, tu pomoci nema! SKI patrole- sa ovlastenjem da uzmu ski pass, to je obavezno! Nema tu puno price.

I nije u redu covjeka (BBI 8) etiketirati kao "politicki orijentisanog" i upucivati da ide na Bjelasnicu, jasno je da je B. spomenuo samo radi poredjenja, bez ikakvih "politickih" konotacija.
Kritiku o nekoj pojavi ne treba dozivljavati negativno, vec nastojati popraviti stanje koliko je god moguce, naravno ako se kritika ukaze opravdanom. Milsim da je u ovom slucaju kritika o nepostojanju dobrih oznaka staza apsolutno opravdana.     
Pozdrav iz Banjaluke!   

Radiohead

Nebitno je kakve su staze, mislim bitno je ali sad tesko je ocekivati da ce neko promijeniti geometriju planine ili kopati, minirati i siriti staze. Jos gluplje je neko poredjenje sa Bjelasnicom, mislim svaka planina ima svoj duh, sad nastranu sto je Bjelasnica na ''aparatima'' sto se tice skijanja.
Na Jahorini treba poraditi na bezbijednosti skijasa, ali samo po pricipu 'pendreka' i kazni za neodgovorne skijase i boljom signalizacijom staza!
Bez veze etiketirate nekoga sa tim politickim naljepnicama. Mislim da je previse toga oko nas, evo i BL ce se sloziti :)

kuli1961


Stale


bbi8

i mene zanima samo helikopterski prevoz... (l)   8))

Stale


darkovip

Cini mi se da vidim prve skijase na stazi Poljice  :))

Stale


taraba

Quote from: darkovip on 30 November, 2013, 10:38:45
Cini mi se da vidim prve skijase na stazi Poljice  :))
Vidio ih ili en. Svejedno. Vlasic , Kopaonik, Kupres i ko zna sve ko jos u okolini vvec skijaju , a olimpijska Jahorina i Bjelasnica , cekaju "ski opening" ej vidi na engleskom jte. Ski opening aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Bolje da su na nasem jeziku danas pustili liftove u pogon(bar)
Bruka

Stale



Stale


mijat

koju si vremensku prognozu gledao? slabo æe biti snega u narednom periodu  X(