• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bezbjednosnt skija¹a na Jahorin,utisci i prijedlozi

Started by white shark, 18 March, 2011, 21:41:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.



mallorca

e vipe, da se nadovezem na tvoj komentar u stanju na jahi - nisam ja opalio slovenca jer je on slovenac... na jahi nema politike... opalio sam ga jer je djubre prolazio na centimetar od mene to da bude jasno... to sto je on slovenac meni uopce nije igralo neku ulogu  anan anan anan. Sto se tice sigurnosti, mislim da bi stvarno trebalo uvesti neka upozorenja ili nesto slicno...




Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

mijate ma ja najlakse udariti po najmladjima (posebno borderima) i oduzeti skipass  (:smijeh: , jes da sam los border ali volim brzo zato gledajte iza sebe anan  regge (:smijeh: (:smijeh:

Sigurnost ce doci po mom misljenju NIKAD jer prvi ja i jos ostali dobri vozaci nismo dosli da se igramo ratraka po stazi dosli smo skijati i naravno procepiti svoj adrenalin i to uzivanje koje trpimo citavo proljece,ljeto,jesen (citaj: ludi za snijegom) ali mi smo svjesni opasnosti zato i cuvamo druge...a drugi sto se ne znaju cuvati to je njihova stvar, uzimanje skipassa ljudima sa sezonskim kartama je presmjesno imao sam par iskustava ali im nije krenulo od ruke (zalete se misle dnevna ili 7dnevna kazes sta imas odma je druga prica) bude jaranska opomena  "druze molim te nemoj vise brzo"   poslusam to kratko traje ali opet nema se zivaca trljati i peglati.

Sto se tice kriticni djelova to su prelomnice,,, na Praci sam curi umalo odrubio glavu.(prelomnica pri kraju centralne staze na Praci nekih 300m ispod bazena)..jednostavno je sjela i stima pancerice, iz moje perspektive nisam imao nikakve sanse da je vidim sreca njena sto sam isao brzo i preskocio je inace bio bi lom vrata ili neceg drugog jest da  sam se kotrljao pri doskoku ali nisam bio bjesan da budem vulgaran ipak je dama i par rijeci grubim tonom mislim da joj je bilo dovoljno, zato cuvajte se prelomnica one su vam smrtonosne. Na to nek im ne pada na pamet oduzimanje passa osobi koja udari drugog vozaca koji se nalazi ispod prelomnice..

ako je slucajno cura gosca na forumu izvinjavam se na galami ali u tom trenutku ti tako nadodje  hug:(

na skijanje/bordanje idite sa stitnicima jedan od glavnih je kaciga...culeri bez toga nek se hvataju sami za glavu kad opale malim mozgom od stazu koja je uredjena sa 10-20cm snijega kao sto je bilo ove sezone

sina

i da si joj odrubio glavu,kad bi vidjeli sezonski ski pas,bila bi jaranska opomena:"druze,nemoj vise"... ;D

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

prije bi bilo e gdje si nasla stimat pancerice u PM.....

napokon ce iduce godine biti park pa samo da vidim neke sminkere da smetaju tamo...vjerovatno ce biti primjenjena druga pravila park je zakon kad se napravi mene vise nema na stazi :D  ole

bang

ja sam ucitelj skijanja na jahorini radim ovaj posao 15god 100dana svake sezone na snijegu, svega sam se nagledao na stazi. ljudi nemojte divljati je nemate pojma sta ste ustanju uciniti pri brzini od 60-70km dijetetu od 3-4-5god.a kada napravite taj park za bordere docicu ja da upoznam opasnog bordera :o sto zamalo reze glave skijasima,i da mu preporucim ucitela borda nemanju cicovica da ga malo nauci kako se borda ako ne nauci moze kod mene na cas skijanja.a od iduce godine bice policija koja ce kontrolisati uciteljke skijanja da li imaju licence i narvno oduzimace karte kamikazama po stazi p.s poslastica ce biti sezonska karta.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

to zbranka mozes li me upoznati sa cicom po drugi put mozda se ovaj put bolje upoznamo hii znamo se vec duzi niz godina, ali da me ti povedes  :bravo::(  (:smijeh: skijanje mi nije zabavno (twin-tip-ovci vas izdvajam u nase vode za mene ste zakon) sezonski skipass mogu zaboraviti ako planiraju oduzeti  .... evo vec 5god. nijednog ozbiljnog udesa nisam imao..moje povrede to se ne racuna moja briga...nego hoce li ta policija imati ono lizalo (STOP POLICIJA i RADARE) hahahahah bilo bi ih fino prskati sa snijegom a tek kakvo zadovoljstvo presjeci put  stupid police:( treba predloziti da i LEZECE POLICAJCE postave  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

P.S.
Kako ce kontrolisat instruktora bez licence...lik dodje nema reklamu na sebi ima 2 ucenika:  police:( ko su ti ovi , momak kaze familija-prijatelji... sta ce on njemu oduzeti pass sto obucava njih pphii hahah..kamikazama nek se oduzme pass...borderima mislim da nema potrebe  8)
za mene je ovo KAMIKAZA  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: lik je spicio pravac a niko nista jest mozda uradio 2-3 zice ali za to vrijeme je nekog mogao poslat drito u bolnicu


bang

batice pun si sebe pici ti na drugu planinu  npr bjelasnicu nisi ti za jahorine

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Quote from: zbranka on 19 March, 2011, 21:13:48
batice pun si sebe pici ti na drugu planinu  npr bjelasnicu nisi ti za jahorine

ne svidja mi se tamo ne oduzimaju sezonske  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: molim te iskreno mi reci da li bi ti dao sezonski da ti oni dodju i traze  ideea:( ideea:( ideea:( ideea:(

hjuz

Quote from: zbranka on 19 March, 2011, 20:22:17
ja sam ucitelj skijanja na jahorini radim ovaj posao 15god 100dana svake sezone na snijegu, svega sam se nagledao na stazi. ljudi nemojte divljati je nemate pojma sta ste ustanju uciniti pri brzini od 60-70km dijetetu od 3-4-5god.a kada napravite taj park za bordere docicu ja da upoznam opasnog bordera :o sto zamalo reze glave skijasima,i da mu preporucim ucitela borda nemanju cicovica da ga malo nauci kako se borda ako ne nauci moze kod mene na cas skijanja.a od iduce godine bice policija koja ce kontrolisati uciteljke skijanja da li imaju licence i narvno oduzimace karte kamikazama po stazi p.s poslastica ce biti sezonska karta.

Nadam se da cete uspjeti nesto po pitanju bezbjednosti na stazama,bar na stazi Poljice gdje najvise ima rekreativaca i djece.Vjerovatno postoji nacin da se ti egzibicionisti i ljubitelji velike brzine,usmjere na Ogorjelicu,Zelju,Olimpik,pa siroka im Jahorina....Vecina skijasa zna svoje mogucnosti,i da se primjetiti da nema potrbe da se takvi "super skijasi" guraju medju masu rekreativaca i djece na Poljicu.Mladji ne razmisljaju o ozbiljnosti na stazi i i ne shvataju  sta mogu uciniti jednom djetetu,na kraju i oni su sami nekad bili djeca-pocetnici...Nece nam valjda biti pozdrav SRETNO kad krenemo na skijanje(ko rudarima kad krenu u jamu)....

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

svaka cast hjuz ubo si u pravo mjesto toga se nisam sjetio... bas previse zeznutih vozaca ima na Poljicama i imam isto misljenje kao ti...veliki sam ljubitelj Ogorjelice zatim Olimpika...Poljice bi bile odlicne za pocetnike i vozace koji vole laganini...a mi solidni vozaci i kamikaze idemo kako si rekao siroka nam Jahorina mada kamikazama se moze stati u kraj samo par opomena ako ne poslusa onda """slucajno""" podapinjanje-bacanja i odustat ce od skijanja  (:smijeh: (:smijeh: opet kamikaze su za mene ljudi koji nemaju opremu i koji samo znaju za spust ostali se mogu izbjeci