• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bezbjednosnt skija¹a na Jahorin,utisci i prijedlozi

Started by white shark, 18 March, 2011, 21:41:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

raca

Pretjerao sam malo, jer sam se bio iznervirao, znajuci ove na Jahorini imam utisak da bi ko sivonje oduzimale svekom zivom ski pas, ali da je problem, problem je... Uvijek ce biti povreda i sudara sta god radili, medjutim stvarno ima skijaske nekulture i to bode oci. Generalno nije ovo problem sa Jahorinom, veci sire. Ja isto vozim brze, ali samo gdje nije guzva i gdje imam pregled. Djecu, pocetnike i sve koji mi izgledaju nesigurno, zaobilazim u sirokom luku, s mojom brzinom sam bezbjedniji od vecine. Nisam jos nikoga ni ocesao, dace Bog da tako i ostane.

Dopada mi se i Minjonkin prijedlog za ski skole, da uvrste pored osnovne obuke i da stalno naglasavaju neka osnovna pravila ponasanja na stazi.

Head ta prica sa Palama zvuci vise nego dobro. Ne trebaju nikakve velike hiruske intervencije, dovoljno bi bilo da ima na Palama rentgen i mogucnost stavljanja langete i gipsa, i da na Jahorini u okviru GSS postoji ambulanta sa hitnom pomoci. Mislim da ovo nije komplikovano da se organizuje a ni preskupo za turisticki centar kao sto je Jahorina, a ni Pale nisu toliko malo mjesto da ne mogu da imaju bolnicu opremljenu s tim zbog samih gradjana.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

brera




HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


mirzolini

Bilo bi super imati i frekvenciju za rucnu radio stanicu koja bi se koristila iskljucivo na jahorini ili jos bolje na skijalistima u bih ....
Ima li to uopste ?
pozzz

Sajtrix

DJ Sajtrix


vip-jahorina

Nisam dugo ni jedan post ovako kritikaovao kao tvoj.
Izmisljotinje i vjerovatno tvoje frustracije.
Sve sto si naveo nema veze sa zivotom i sve si slagao ili izmislio. Kakvi lomovi? Kakvo bacanje oca i djeteta u stranu?



vip-jahorina

Mijate, ne prizivaj ih!
Ja nisam bas prijatelj policije na stazama, kao ni negdje drugo. Ako dodju, onda de ti pucati kazne za svaku glupost.
To je kod nas rijeseno preko gorske sluzbe na stazama. I to je dovoljno.

Sto se tice motornih sanki, problem je po meni uglavnom rijesen. Samo OC a od ove godine i policija ima jedne sanke, smiju "voziti" po stazama.
Domaci vise ne voze po stazama, ako niste primjetili. Jedino da gorsku sluzbu jos potjeramo sa staza?

Radiohead

3 dana sam gore i prilièno brzo vozim po svim stazama,tako da obidjem cijelu planinu relativno brzo i nigdje nisam nista sliènopprimjetio.. Poprilièno ti je navrat-na -nos tekst, u biti treba ga ignorirati jer ima neku drugu pozadinu