• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bezbjednosnt skija¹a na Jahorin,utisci i prijedlozi

Started by white shark, 18 March, 2011, 21:41:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

brera


Big_DANE

Quote from: mijat on 02 January, 2013, 18:39:47

ka¾e dane da se naprave ¹o¹ke za skije ispred rajskih!? koliko je skija nestalo ispred rajskih, rojala, ... sve je do pojedinaca i nije masovna pojava
na slici koju je stavila ser¾injica se vidi da ima 20 metara od skija do mosta, pa zar to nije dovoljno? imam i ja dva sina, oba su nauèila da skijaju ba¹ na jahorini i nikada nisam imao nikakvih problema, kamikaza uvek ima i tu se ne mo¾e ni¹ta uèiniti, sve je do pojedinca ba¹ kako je brera napisao.

nema potrebe ovu temu previ¹e forsirati jer stvarno nema potreb

Ne razumeme, treba i dalje da se skije ostavljaju ovako!? Ne treba forsirati.... kao da cujem direktora OC-a .... :P 

Jeste dovoljno...mozda nekom nije....ko ce ga znati....ali svejedno je RUZNO sto nema tih ''soski'' ispred SVAKOG objekta i naravno KAMERA ako treba da snima! Sta ima koji klinac da stoje skije na stazi !? 

Ipak je lakse samo uskociti u skije/bord! ;)

Ovi tupani iz OC-a mogli bi da posalju gosrku sluzbu npr., barem da upozorava ljude i upucuje ih u pravila ponasanja na stazi!


p.s. ovi telohranitelji ako uspiju da se odbrane od ove trosise....svaka ima casT!  (PIVA) ole

brera


Radiohead

Evo napisao sam svoje vidjenje par postova iznad, ali u srijedu situacija je bila poprilicno losa, ove sanke ne vidjam i to mi je OK, ali recimo kultura skijasa je poprilicno katastrofalna, cak mislim da se gostujuci skijasi blesavije ponasaju jer primjenjuju onu taktuku ma ovo je ionako  samo j...Bosna pa mogu sta hocu nece mi i ne  moze mi niko nista.....Dole na Poljicama mi nije bas jasna situacija, da li je ona baby staza dio staza koji je pod nadzorom OC-a ili ???Mislim da nije fer za ljude koji kupe kartu djeci da skijaju tu, recimo platis 3 sata skijanja i ne mozes jednostavno da skijas jer je toliko zatrpano sa ljudima koji setaju, razglerdaju, uce se skijati, sankaju se...(nemam nista protiv niti jedne kategorije, samo napominjem da nije fer prema onima koji kupe kartu da skijaju ). Da bi se ovo rjesilo treba uvesti:
1. redare koji imaju ovlastenje da nekoga iskljuce sa skijalista-oduzmu kartu i napisu opomenu u skladu sa nekim zakonom koji tretira ugrozavanje ostalih na javnom mjestu
2. oznaciti na Poljicama stazu za djecu i pocetnike
    - na baby lift stazi sa ogradom ostaviti dio za pocetnike koji se sami uce, ski skole i sankase (ionako su to samo mala djeca), a dio za djecu skijase na baby liftu
    - na donjem dijelu staze Poljice takodjer odvojiti dio za pocetnike sa ogradom gdje mogu guslati i raditi velike zavoje
Mislim da ne teba neka inveswticija za ovo ali bi pomoglo puno.
Za ubuduce definitivn napraviti sankaliste, mozda gore negdje iznad Rajske i veliki snoe park za djecu sa hrpom sadrzaja

matan

Da li neko mozda zna stanje deteta koje je danas pokosio spustas na Praci.
Kad su ga spasioci izvlaèili, bilo je bez svesti   ;((, nek je njemu I roditeljima Bog u pomoci.

acixon

a sta je sa tim "spustasem" jel opet pobjegao i prosao nekaznjeno?

matan


Big_DANE

Evo kako bi se trebale obiljeziti staze ...jedan savrsen primer! 

Pustite price nema se para...ovo ono...bla bla truc...



Korisnik

Ja ruzne staze....nestalo im para za naftu jer su sve spiskali za zastitne mreze :)


Big_DANE

Hehehehe....staza za spust ljudi sredice je...polako! ;)

Gorio

evo da se i ja ukljucim,do skoro sam bio samo gost na forumu ali sada nosam :).moje iskustvo sa jahorine je super,mada nisam bio mnogo puta ali se spremam da polovinom januara dodjem.Prosle godine sam odusevljen.Mo ja mozda jedina zamerka je to da mislim da bi staze trebale biti mnogo bolje obelezene,ne mislim oivicene nego samo obelezene boljim znakivima,sa vise znakova i ostalo.Prosle godine kada sam prelazio sa staze na stazu na vrhu jahorine malo sam se gubio,pogotovo ako ima magle,nije nista strasno ali bi bilo bolje da su bolje oznacene.Inace drugih zamerki i nemam nesto posebno.Sto se tice bezbednosti,mislim da svi trebaju da znaju pravila,i da se trude da ih postuju.Ja sam prolse godine pao  i klizao nekih 40 metara ,ali polako i pokupio sam jednu devojcicu  i njenog oca,ali na svu srecu nije bilo nista nikome ,klizao sam bas polako tako da sam ih pokupio a skoro da sam i stao.Uz izvinjenje naravno niko nije pravio nikakav problem.Moraju svi da paze jedni na druge na stazi,pa niko ne bih voleo sa se povredi ili da ga neko svojom nemarnoscu povredi.Tako da je to sve do ljudi i kulture.Inace jahorinu obozavam,kao mali sam bio i od prosle godine cu se truditi da je svake godine posecujem.

hallo

U subotu, 19.januara, izmedju 13.00 i 13.30h pojavile su se 3 motornih sanki iz neke od renti (ne stigoh izvaditi telefon da ukucam broj sa nalepnice jer sam cuvao cerku!) na desnom kraku Poljica kroz sumicu kuda uglavnom voze pocetnici...tamo-ovamo..uzbrdo nizbrdo, jedne su okretali na stazi...pa eto, ako neko zna ko je iznajmio sanke tada neka ih opomene...sledeci put cu gadjati ih skijama makar posle dobio batine... (head)
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

Milos CTS

Nisam siguran da je bio rental, a ako su se kretali kad izadjes sa tanjira levo puticem izmedju vikendica tu im je dozvoljen put za sanke, a vidjeni su i na desnoj (zatvorenoj - neuredjenoj) strani Poljica (kad se penjes ka vrhu)