• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bezbjednosnt skija¹a na Jahorin,utisci i prijedlozi

Started by white shark, 18 March, 2011, 21:41:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

hallo

Quote from: Milos CTS on 23 January, 2013, 14:01:14
Nisam siguran da je bio rental, a ako su se kretali kad izadjes sa tanjira levo puticem izmedju vikendica tu im je dozvoljen put za sanke, a vidjeni su i na desnoj (zatvorenoj - neuredjenoj) strani Poljica (kad se penjes ka vrhu)
ja nemam obicaj da lazem, ali da ne bude zabune sledeci put cu fotkati...ponovicu:
Sanke su bile iz RENTALA sto se moglo videti po nalepnicama na vetrobranu!
Kretale su se PO STAZI koja silazi sa sestoseda Poljice i skrece desno kroz sumicu...jedne sanke su se kretale uzbrdo po stazi a druge nizbrdo, trece su stigle sa leve strane od vikendica posle da prodju, odlucili da ipak ne bi, posle nizbrdo, okrenule nizbrdo, okrenule se na stazi i vratile pravcem kojim su i dosle( za nih ne mogu tvrditi da su iz rente, ali ipak mislim da je tu predvidjen PROLAZ motornih sanki ali ne i OKRETANJE istih na stazi!)
Kako god, ja cu ih sledeci put gadjati skijom...
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

Milos CTS

Nam napisao da lazes uzmi  (PIVA) opusti se.
Bilo ih je onda vise jer ove na Poljicama na onoj strani gde je sruseni objekat (da bude jasnije) nisu imale obelezja Rentala

hallo

Quote from: Milos CTS on 23 January, 2013, 14:18:59
Nam napisao da lazes uzmi  (PIVA) opusti se.
Bilo ih je onda vise jer ove na Poljicama na onoj strani gde je sruseni objekat (da bude jasnije) nisu imale obelezja Rentala
NP...samo mi, kad se setim, ponovo skoci pritisak, a nije zdravo u mojim godinama (Y)
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

Radiohead

Quote from: Radiohead on 01 January, 2013, 18:14:02
3 dana sam gore i prilièno brzo vozim po svim stazama,tako da obidjem cijelu planinu relativno brzo i nigdje nisam nista sliènopprimjetio.. Poprilièno ti je navrat-na -nos tekst, u biti treba ga ignorirati jer ima neku drugu pozadinu
Evo nazalost da pobijem samog sebe, u nedjelju sam bio svjedok 3 jako ruzna dogadja u kojim sam i ja nazalost ucestvovao.
Prvo sam na Poljicama, na onom spust dijelu gdje svi lete da ne moraju veslati uzbrdo, gledao sudar dva ''Bre lika'' koji su se potom pobili i castili ''svoje keve jedno'' 5 minuta, mnislim da je jedan od njih ostao ozbiljnije povrijedjenj...
Drugo je bilo dole na Praci, gdje neki tip pokupio zenu sa djetetom i samo se spremio i odletio dalje, stvarno da ne povjerujes
Trece i za mene najteze, je da mi je curicu pokupio neki debil na vrhu gore tako sto je sa spustom krenu na neku malu skakaonicu i u padu naletio na moje djete od 8 godina, pri tome je nekako ustao i sa svojim drustvom poceo da se debilno smije jer su svi bili mortus pjanii napuseni....Necu opisivati sta je sve bilo jer je za priave i meni i njima....Stvarno sve da ne povjerujes, pogotova ova dva zadnja...
Interesuje me sta uraditi, dakle kakva je procedura ili da svako uzima pravdu u svoje ruke?
Kome se zaliti, sta raditi na 1900m nadmorske visine ako se desi nesto ovako....

Gorio

Ja mislim da je to samo bezobrazluk i nemarnost skijasa i bordera.Sto se tice alkohola razumem da se svrati i popije jedna rakijica ali da se napiju pa da skijaju to ne razumem.
Mislim da nema tu mnogo pomoci oko prijavljivanja nekome.A TI STO SE NAPIJU ILI NADUVAJU NISU NI SVESNI STA RADE,MOGU DRUGE I SEBE DA UBIJU.Tako da ne znam kako bi se to resilo.Ista prica je i sa treznim  skijasima,ali ludim i neodgovornim.Vidjao sam dosta bezanja pri obaranju nekoga.Pa valjda bi trebal ojedni drugima da pomognemo na stazi ako nedaj boze dodje do necega.

Big_DANE

Treba uvesti SKI PATROLU kao na Kopaoniku covece....vozis se kuda je zabranjeno opomena...dugi put ode skipass...ako vozis pijan...a uhvate te...ode skipass...ako pravis sranja uhvate te vrlo brzo i ode skipass...pa se ti vozaj onda al po vikendici! ;)   

SKI PATROLa treba da poducava ljude ponasanju...opomenama...da im deli letke na kojima su napisana pravila koja verovatno niko nije procitao a dosao je da skija/borda....itd....

Ali SKI PATROLA ne sme da smara puno ljude, da ih maltletira ako popiju koju rakiju...da se prave vazni i kao da su Bogom dani....itd...

Gorio

|E bas tako slazem se sa tim.Samo sto misli mda bi smarali i da bi se ponasali kao da je njihova planina.Ipak treba da budu tu da odrze mir i bezbednost na stazama.Jako je sramota sto masa ljudi iskulira kad neko padne ili kada nekoga udare zbog svoje nemarnosti.Ja iskreno kad god vidim da je neko pao stanem i pitam jel sve u redu.To je po meni i normalno.Bilo bi super da ima kontrole ali samo da ne polude :) :)

Radiohead

Da ali sta uraditi, evo iskreno dozivio sam pravo ruznu situaciju, gledao jednu, a i citao o ovim nesrecama sa djecom...
Pa zamislite mortus pjani debil u rentanoj opremi, koji pokupi nekom djete i cereka se okolo, ili samo pobjegne dalje, sta RADITI. Ne daj Boze nikome, svi bi poletjeli pomoci djetetu ili unesrecenom i nista od krivca.....
Jel to u nadleznosti policije, OC-a, .....
Svi mi evo pisemo treba ovo treba ono, ali sta u praksi,
ovaj forum je jedino mjeste gdje mozes barem napisati pa eto nesto ce se uraditi. Iskustvo sa motornim sankama najbolje dokazuje...
Ako je to u nadleznosti OC-a, zasto ne daju ovlasti 10-15 zaposlenih u OC da skijaju i djele opomene i oduzimaju ski pasove za ove slucajeve divljanja na skijalistu???

hallo

U Francuskoj sam u nekoliko navrata bio svedok sledecem:
Naduvani, pijani sta li vec lete po stazi tamo-ovama,,,pokupe nekog ili ipak ne cim sidju na sledecu zicu BIVAJU ZAUSTAVLJENI I PODVRGNUTI  alko testu i testu na tch...ako su pod dejstvom nekog od opijata preuzima ih POLICIJA. Ako pak nisu pod dejstvom opijata a ipak su "ludi" oduzima im se ski pass i obavestavaju ih da ce sledeci put biti bez opomene uklonjeni sa staze u narednih 30 dana. E sad, kako dodju do infa ko pravi probleme nisam definitivno uspeo ustanoviti, ali ipak mislim da im paznju skrene neko od skijasa koji su videli nesto a dalje kamere odradjuju svoje. Pricamo o skijalistima sa cca 150km staza tako da bi eventualna prica o nemogucnosti kontrole 5 zica na Jahorini bila smesna u odnosu na broj zica na ovim skijalistima koji se ipak uspevaju iskontrolisati.
dakle, malo volje i sve se moze.
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

Big_DANE

Quote from: Radiohead on 28 January, 2013, 13:32:45
Da ali sta uraditi, evo iskreno dozivio sam pravo ruznu situaciju, gledao jednu, a i citao o ovim nesrecama sa djecom...
Pa zamislite mortus pjani debil u rentanoj opremi, koji pokupi nekom djete i cereka se okolo, ili samo pobjegne dalje, sta RADITI. Ne daj Boze nikome, svi bi poletjeli pomoci djetetu ili unesrecenom i nista od krivca.....
Jel to u nadleznosti policije, OC-a, .....
Svi mi evo pisemo treba ovo treba ono, ali sta u praksi,
ovaj forum je jedino mjeste gdje mozes barem napisati pa eto nesto ce se uraditi. Iskustvo sa motornim sankama najbolje dokazuje...
Ako je to u nadleznosti OC-a, zasto ne daju ovlasti 10-15 zaposlenih u OC da skijaju i djele opomene i oduzimaju ski pasove za ove slucajeve divljanja na skijalistu???

Ja iskreno ne znam...tj. znam da nema tu nikog ko bi mogao nesto uraditi...jedino juriti za njih i ispeglat ga skijom po glavi...ili sici i prijaviti policiji eventualno...al kontam od njih slaaaaaaba vajda!

OC je toliko glup da prosto ne mogu da verujem da eto ne mogu zaposliti  5 ljudi koji bi patrolirali...i radili to sto sam napisao u proslom postu....svakoj stazi po jedan...i kad ga vidis prijavis njemu koji ce se pozabaviti time...al opet dolazi ono pitanje ako je VANDAL domaci ...a zna toga iz SKI PATROLE ...da ce ga samo pustiti...il mu ko fol zapretiti....

Treba tome vrlo ozbiljno prici...mislim o SKI PATROLI ....koja bi imala neka ovlastenja.... ovako sve ostalo je bla bla truc!!!!!!!!!


Radiohead


Big_DANE

Naravno da ne treba pribegavati upotrebi sile...sto kaze nas omladinac...   hug:(

Znam te...znas me....i znas vrlo dobro da od potrage za gosrkom sluzbom nema vajde....treba da predjem pola planine da prijavim lika koji je vec ko zna gde i na kojoj stazi..... ideea:(

Sta moze da ucini gorska sluzba kad ga uhvati (ako ga nadje uopste)????  Da li mu moze uzeti skipass? Da ga naruzi kako je bezobziran bio?  3:(

SKI PATROLA je potrebna JAHORINI ako ista misle ti iz OC-a .... i tacka.  police:( police:( police:( police:(

Big_DANE

Ma pljoske nisu problem bre...tu ima deci dva rakije...koja se izdeli svakom po guc koji naidje ...ko zeli...tako da od toga ne moze posteno da se nalizes...a kamoli napijes pa da pravis sranja! ;)

Radiohead

Quote from: Big_DANE_Almighty on 28 January, 2013, 14:28:50
Ma pljoske nisu problem bre...tu ima deci dva rakije...koja se izdeli svakom po guc koji naidje ...ko zeli...tako da od toga ne moze posteno da se nalizes...a kamoli napijes pa da pravis sranja! ;)

Ma slazem se 100%, malo dublje kad analiziras kucni odgoj je cudo, tako da ....Al hajde nismo psiholozi, vec samo hocemo da bezbijedno skijamo,nadam se da neko iz OC-a cita ovo"!