• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bezbjednosnt skija¹a na Jahorin,utisci i prijedlozi

Started by white shark, 18 March, 2011, 21:41:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BoleBl

Najmanji problem je kada neko brzo skija (divlja) to uoci GSS oduzme skipass i problem rijesen!
Sta uraditi kada neko nacini drugom licu tezu ili laksu tjelesnu povredu (KRIVICNO DJELO) tu jedino policija ima ovlascenja da vrsi uvidjaj i preda na sud.

Zato uvesti policiju da patrolira stazama na koga posumnjaju da je pod dejstvom alkohola, alkotestiraju, ako je pozitivan sankcionisu i gotova prica. Svi znamo da u policiji ima dobrih skijasa koji mogu da procjene ko skija brzo, a stabilno i onih koji misle da znaju stabilno, a kamikaze su!  austin:(
op, op, op, op.....

visor_sarge

Jedan primjer iz ove sezone a svako ih svako ima za ispricat: prelomnica na Poljicama svakom dobro poznata gdje mnogobrojni skijasi zastanu na desnoj strani i skupljaju hrabrost da se spuste u sirokom plugu lijevo desno jedno pet puta....Ja sam stajao na suprotnoj strani i cekao vozic da malo odmakne jer nikad ne znas kad upadnes u guzvu kako se moze zavrsiti....Helem pored mene je tip u spustu presao prelomnicu, tj. tacnije u skoku prosao izmedju dva plug skijasa koji su se nalazili na prelomnici...Naravno ovo izmedju je moglo biti i na i u ta dva plug skijasa....To je tren srece za sve da nikog nije opalio....
Jedino rjesenje za ovakve brzanere vidim u ski patrolama, oduzimanju ski pasova i slanje na usamljene dijelove Jahorine i to tamo prema Treskavici....

Radiohead



Radiohead


Korisnik



HeAd

OC bi trebao nekim direktivama da usmjeri svoje ljude koji su vec na stazama da malo vise obrate paznje na kamikaze te da se isti diskvalifikuju sa staze...takodje sto se tice policije na stazama to je pre 10 etak godina i bilo
zadnjih godina uopste ne vidjam ni one na sankama. Skoro sam bio na Vlasicu, vikendom ima i do 10 esetak policajaca sto na skijama sto na sankama na planini...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Radiohead


Radiohead


Korisnik



Radiohead


Peglas

...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

Korisnik