• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Docek Nove Godine 2012 na vrhu Jahorine!

Started by vip-jahorina, 19 March, 2011, 12:27:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Kako sam vec nagovjestavao, razmisljali smo da napravimo nesto malo spektakularijne, nesto sto bi bilo vrijedno da se spomene na TV kucama sirom bivse YU.
Ideja dodje naravno ko skro i svaka dobra ideja, sjedeci uz RAKIJU (connecting people!), Mijate dunja je stucena dok si britva rekao  ludzatobom:(( i naravno pricajuci o stvarima koje bi smo mogli izvuci.
Pedja (Kudo) dade pridlog da na Goloj Jahorini napravimo nesto spektakularno.

Malo smo razradili razmisljanja, i prvom prilikom sam Kormana kontaktirao. OC je spreman da podrzi i aktivno se ukljuci u akciju. Cilj nam je da bude sve ili besplatno ili stvarno simbolicno, u zavisnosti kako cemo pokriti troskove organizacije.
Jos nismo na cisto oko detalja, pa zato otvaram ovu temu da mi pripomognete oko ideja i savjeta.
Ovako smo mislili: dolazak oko 10-11 sati zicarom 6sjed Poljica (mozda i Ogorijelica u zavisnosti od interesa). U medjuvremenu bi se OC potrdudio na napravi male IGLO-e na vrhu, i to na platou izmedju izlaza Ogorikelica 1 i Poljica te iza Zacaranih Dvora. Postavili bi smo jako ozvucenje, baklje. Sa mjesta kao sto je ispod Ogorijlice 1 napravili Iglo bi se nudile na 2-3 mjesta hrana sa rostilja i pice. Sve bi bilo vise nego simbolicno: recimo rakija 1-2 KM, hamburger 3KM, cevapi u lepinji 4KM, tako da se ne isplati nostiti sa sobom bilo sta. A samim tim bi mogli privoci nekoga ko bi nesto ponudio.
Igloi (ja gadne rijeci  :o ) bi nudili zastitu od vjetra, a kuhana rakija i vinu davali potrebnu toplotu. Muzika bi trestala sa svih strana (tu je problem oko love, jer za to nam treba jako ozvucenje).

Baklje bi oznacavale put i nekako bi oznacile teren gdje se skupljamo. U ponoc veliki vatromet. Mislim ako bi skupili 1000 ljudi jer bi manifestacija bila skoro besplatna, a sto bi se moguce, bila bi luda festa.
Poslije toga bi se poceli spustati laganini dole i organizovali opet u nekom klubu daljne zurke.

Smjestaj bi probali sto jeftiniji naci samo za one grupe, recimo studenti iz NS, BG, ZG, BL, kao i Sarajevo. Obavjestili bi sve televizije te im kasnije ponudili materijal, mozda ako uspije bude i tradicionalno.

Evo, ajmo sa prijedlozima i savjetima...

otrov

ne moze ti u tu rupu sa slike  stati 1000 ljudi :)
salim se ... to bi ti  iz OC-a i likovi koji drze ugostiteljske objekte trebali malo pogurati ... da potrose malo marketing para jer bi im se vratilo mnogostruko ... super ideja u svakom slucaju ..  siguran sam da ako bi se dobro organizovalo bilo bi i uspjesno, a bogami i ludo .... licno vjerujem da je vecini ljudi dosadilo slavljenje novih godina po punim kaficima ... proslaviti novu godinu na vrhu planine je cool .. zato Rolanedinjo zapni slobodno sa ozbiljnijim planiranjem sad kad je rakija izlapila ili skoci OC-u za vrat da to odrade kako treba
share it with friend or two

pvb

Super ideja,
Mislim da ce u buducnosti biti prava stvar videti gomilu veselih ljudi koji se spustaju sa onim roddelbahnom do dole!
Ovakvi dogadjaji mogu izdvojiti Jahorinu iz ucmalosti i vratiti joj sjaj koji i zasluzuje.
Jer nekad je Jahorina bila i poznata po organizaciji zabavnih sadrzaja.
Svidja mi se!
Sve pohvale!





Bojan NS


vip-jahorina

@davor:
ne vjerujem da ce neko nesto veliko pogurati, jer ove godine su jedva prezivjeli (ugostitelji), ali naravno bice spremni da nesto zarade. pravo da vam kazem, s njima je tesko pregovarati a ako ja budem pregovarao, to znaci da ih moram reklamirati jer ce to ocekivati, a ne pada mi na pamet, i a ako budu imali sulude prohtjeve, "ko hina ebe" skontat cu ja 10 momaka iz Pala koji cemi to odraditi.

Dalje, mislim da je ideja jedinstvena, mislim da ce biti vjetra i da moramo s tim racunati. Ne mogu nas igloi zastititi od vjetra, ali mogu nam dati kakav takav zaklon, zavisno od toga kakve ih momci naprave.
Nova Godina 10/11 sama je bila popunjena na Jahorini ajmo reci sa oko 80%, sto je oko 3000-3500 ljudi. Plus domaci vikendasi. Na Paljane nesto ne vjerujem da mozemo racunati jer ih to ne privlaci, ali probati i tu mozemo. Cijela sedmica nije bas bila popunjena. Ali skontaj da ce topovi na Praci raditi, znaci staza osigurana, a mozda i Poljica donji dio. Znaci vec bi to bila skroz druga situacija u odnosu na ovo godinu.

Ako bas bude orkanski vjetar, onda necemo moci odrzati ili cemo morati nesto na licu mjesta promjeniti, a to znaci dole na Poljica sto niti priblizno nije tako atraktivno. Obican vjetar nas ne moze omesti.

Sponzori:
Situacija sa sponzorstvom je vise nego losa. Eventualno bi jednu marku piva tu mogli progurati, jer ipak ocekujem medijsku popracenost. Mi bi smo izdvojili jednu vikendicu za novinare, a nadam se i OC da ce koju sobu staviti na raspolaganje, tako da ce moci vec unaprijed dolaziti i praviti izvjestaje za svoje TV kuce.

Ima li neko od forumasa da se bavi marketingom? ili dizajnom? Mislim da bi nam tu trebala podrska

mallorca

vipe odlicna ideja, samo evo ti prijedloga nekih:

po meni su iglui losa ideja, jer ako zelis 1000 ljudi gore koji bi plesali, pjevali i to, trebali bi biti ogromni, a to neznam koliko bi dodatno diglo cijenu. Dalje imas problem sa ozvucenjem i rasvjetom... debilno je novu godinu slaviti u mraku, moralo bi biti barem ono 4 osnovna reflektora da pokriju "dancefloor" ili okolicu sankova, a ozvucenje si i sam rekao, treba biti fenomenalno da bi nadmasilo udare vjetra - za to treba dovesti agregate gore koji ce to sve pokretati i dodatne agregate u slucaju da ovi crknu da ne bi doslo do fijaska. Dalje, liftovi moraju raditi cijelu noc i stalno, jer ce se ovisno o raspolozenju ljudi spustati i dizati, tako da i tu treba vjerujem neku paru uloziti. Uglavnom, radi se o tome da organizacija proslave bez sponzora ili eventualno 1-2 sponzora nemoze proci, pogotovo ako se medijska popracenost ne OSIGURA. Nemoze se raditi takva proslava ako nisi 100% siguran da ces imati barem 2 snimatelja iz respektabilnih televizija. Sto se tice cijena i toga, klubovi vec godinama funkcioniraju po principu platis ulaznicu i imas besplatno piti i jesti... moj ti je prijedlog da posto je cilj da se proslava ustali, da se plati poseban skipass npr po simbolicnoj cijeni, a u to bi bila ukljucena npr. pivo i pljeskavica gore, a sve ostalo da se placa po simbolicnoj cijeni koju si naveo.

sve u svemu, jako podrzavam ideju proslave nove godine na vrhu planine... zaguseni kafici su vise dosadili ja mislim apsolutno svima....

HeAd

to se jedino moze uraditi u saradnji sa zacaranim dvorima...ovako livada parti na vrhu jahorine je vec malo  apstraktno :)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Zacarani dvori bi bili prirodno ukljuceni u to. Ustvari to nije "party" nego bas neka vrsta "apstrakcije" sa ludim provodom od 2-3 sata, jer je tesko izdrzati vani.

BOJAN-BG

zanimljiva ideja ali to bi trebo O.C. da pogura malo sa ugostiteljima i da naplacuje recimo nocnu voznju gore sa ukljucenim jednim picem i cevapima u visini desetak eura

sina

mozda bi bio veliki problem silazak sa vrha,bilo bi nas svugdje... ;D

vip-jahorina

haha, u cijenu ukljucen lift ka gore, pivo i pljeska, te padobran i kompas  austin:(

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

ma na lift sa opremom i ujutru prvi na stazi  anan anan anan

ideja odlicna...i 100% izvodiva samo malo truda i 1. na listi TV marketing...sponzor ne ide na crno nego tamo gdje se moze istaknuti i dokazati (srecom internet marketing nije problem www.jahorina.org je tokom sezone najposjeceni planinski site sto se tice EX-YU prostora a i malo sire) ...IGLOI nebi bili zatvorenog tipa nego visine 1,5 do 2m kao zidovi, a za malo osjetljivije tu su zacarani dvori  :bravo::( ...a toplota od kuvanog vina, rostilja i par buradi sa velikim panjevima koji ce dati 2 efekta grijat ce i plus osvjetliti odredjeni dio (dati orjentaciju) te zatim nije nikakv problem razvuci kablo od struje i pokaciti par kucnih reflektora koji kostaju nekih 5€....lift mislim da nije problem, ali i ako jeste bar bi 2 ratraka dobro dosla  ;)

mallorca

Quote from: harison on 19 March, 2011, 19:10:41
ma na lift sa opremom i ujutru prvi na stazi  anan anan anan

ideja odlicna...i 100% izvodiva samo malo truda i 1. na listi TV marketing...sponzor ne ide na crno nego tamo gdje se moze istaknuti i dokazati (srecom internet marketing nije problem www.jahorina.org je tokom sezone najposjeceni planinski site sto se tice EX-YU prostora a i malo sire) ...IGLOI nebi bili zatvorenog tipa nego visine 1,5 do 2m kao zidovi, a za malo osjetljivije tu su zacarani dvori  :bravo::( ...a toplota od kuvanog vina, rostilja i par buradi sa velikim panjevima koji ce dati 2 efekta grijat ce i plus osvjetliti odredjeni dio (dati orjentaciju) te zatim nije nikakv problem razvuci kablo od struje i pokaciti par kucnih reflektora koji kostaju nekih 5€....lift mislim da nije problem, ali i ako jeste bar bi 2 ratraka dobro dosla  ;)

sta ces ako pada kisa?

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

kad si ti vidio kisu na goloj Jahorini i to za novu godinu    s:nij) s:nij)

mallorca

a i to sto kazes... bas sam krelac  :-[ :-[ :-[. Uglavnom sretno s tim partijem... vipe, glavna ti je zadaca sada da organiziras medijsku popracenost, inace cijela organizacija zabadava