Pozdrav Gost

rukovodstvo oc jahorina,dobro or lose?

• 13 Odgovora
  • 5089 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

rukovodstvo oc jahorina,dobro or lose?
« u: 08 Listopad, 2011, 09:52:06 »
Kao dugogodisnji radnik na Jahorini,posmatram desavanja,i razmisljam kuda ide Jahorinski turizam?
Pokusavam naci odgovor na pitanje,da li ostati ili bjezati?
Sjecam se Jahorine prije desetak godina,rat vec neko vrijeme iza nas,a Jahorina pocinje da vraca stari sjaj.Bio sam tada pun optimizma.Bilo je snijega,bilo i gostiju.Pocelo se i ljeti raditi,i to ne pomalo,vec ono bas znacajno.OC "Jahorina" je ostvarivao znacajan profit.Pocese se graditi novi hoteli,i sve je djelovalo jako pozitivno,cak se pricalo i o izgradnji novih zicara.Bogami stvari postase pravo ozbiljne,vidjela se prava namjera da se izgrade nove zicare.Ali postojao je jedan problemcic,koji je uskoro rijesen.Morao se smijeniti direktor.Dodje drugi direktor "njihov covjek",i krenu se u realizaciju planova.Ali odmah se vidjelo da tu nesto ne stima.Direktor dodje u rano proljece,a izgradnja sestosjeda poce u kasnu jesen.Sestosjedi su uveliko reklaminari i najvljivani za tu zimsku sezonu,ali oni proradise onako polovicno uradjeni (bez garaza)tek u februaru.Jos snijega ne bi .Propade sezona.Mislili smo bice bolje,prvi macici se u vodu bacaju.Sada postoji druga faza izgradnja topova,vise nam nece "trebati" pravi snijeg.Opet prodje proljece,ljeto,pola jeseni i pocese se praviti topovi.Gosti se uveliko zovu da dodju.Sada imamo topove,nemoze da ne bude skijanja.Ali topovi proradise tek krajem januara.I bolje da i ne proradise,nista nisu mogli ni da naprave.I naravno opet propade sezona.I evo sada cekamo novu sezonu,i molimo Boga da nam da snijega i da nekim cudom posalje milion puta prevarene goste na Jahorinu.Na racunu OC"Jahorina",stoji oko 20 000 000KM,a ove godine nista nije uradjeno.Doduse prije par dana poceli su praviti garazu za sestosjed na Ogorjelici,a Poljice ce jos da sacekaju.U hotel “Bistrica” nisu ulozili ni marke,o hotelu Jahorina da i ne govorim.Generalni direktor na teleciziji kaze kako je hotel gubitas,pa I magare bih crklo ako ga ne bi hranio.Tjeraju ljude koji rade u hotelu da im uredjuju staze na ovim vrucinama,tako sto navlace zemlju,koju ce prva kisa da odnese.
I sta vi mislite trebam li otuici ili ostati?Trebaju li oni ici ili ostati?

*

mijat

• 6648
Odg: rukovodstvo oc jahorina,dobro or lose?
« Odgovori #1 u: 08 Listopad, 2011, 10:09:18 »
dobro nam došao kibo  ole

I sta vi mislite trebam li otuici ili ostati?Trebaju li oni ici ili ostati?

ne treba ti da ideš već oni, ustvari oni su već davno trebali otići  >:( >:( >:( tebi svaka čast, kao radnik oc-a si smogao snage i hrabrosti da sve ovo napišeš.

*

brera

• 7187
« Odgovori #2 u: 08 Listopad, 2011, 11:13:44 »
Ima ljudi na JA, koje treba poštovat.  :bravo::( Ti, Kibo, si u toj grupi. :bravo::( Nemoj otiči, ove druge treba otjerati.

*

skiDeki

• 6752
  • ZLATNA VREMENA
« Odgovori #3 u: 08 Listopad, 2011, 12:27:28 »
Kibo, svaka cast na iskrenom izlaganju o Jahorini, vidi se da ti planina puno znaci, ti ostani, a mi se samo mozemo nadati da ce nam uskoro doci neki novi (bolji) klinci...
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

« Odgovori #4 u: 09 Listopad, 2011, 22:19:25 »
Pošto vidim da je prethodni tekst o rukovodstvu OC"Jahorina" imao značajnu posjetu,odlučih da vam otkrijem još detalja koji se dešavaju u ovom preduzeću.
U poslednje vrijeme je aktuelna priča o višku radnika i o sprovođenju nove sistematizacije kojom bi broj radnika bio značajno umanjen.Priča je naročito potencirana od strane aktuelnog direktora preduzeća Branka Koromana.
Pitam se da li se iko zapita odakle taj višak radnika?
E, pa ja ću da vam kažem.Prvo je prethodni direktor OC"Jahorina" zaposlio pola svoje familije i jedan dobar dio komšiluka.Što je najgore nije ih zaposlio na radna mjesta na kojima su stvarno potrebni,nego na neka na koji ma se "radi",odnosno dolazi na posao svako četvrti,peti dan.Ali on bar nije potencirao toliko priču o višku radnika.
Dolazi novi direktor Branko Koroman,i odmah počinje priča o višku radnika,i svi očekujemo rješavanje problema.Kad ono direktor na postojeći višak zapošljava nove radnike i opet na neka izmišljena radna mjesta.Između ostalih posebno upada u oči zapošljavanje direktorovog prvog rođaka Koroman Dragana.Kome je njegov rođak,inače direktor OC"Jahorina",pored već postojeća dva autobusa,kupio kombi i na taj način napravio novo radno mjesto,za koje nije bilo stvarne potrebe.O ponašanju zaposlenog rođaka neću ni da govorim.Takođe se ističe zaposlenje direktorove stranačke kolegice,koja je odmah po dobijanju riješenja o prijemu u radni odnos,otišla na bolovanje godinu dana,i više se nije ni vraćala.Pored njih bilo je još minimlalno deset,petnaest novih ljudi,uglavnom direktora savjetnika,I raznih drugih šetaća,zaposlenih u Računovodstvu,ugostiteljstvu,bazi i sl.Svi se mogu imenovati,ali ovaj put nećemo.
A firma je za to vrijeme sve više propadala,posla je bilo sve manje.
Priča ostaje ista,a propadanje se nastavlja.
Pitam se da li se tako riješava problem viška radnika I kriza firme?
Hvala ti moj "dobri" "pošteni" Direktore,što nas vodiš pravim putem oporavka i napredka firme!?
Obično se kaže da poslije kiše dođe sunce,ali kod nas ovaj kišni period traje prilično dugo,i nema naznaka skoroj stabilizaciji.
Nastvi će se.....

*

HeAd

• 4329
« Odgovori #5 u: 09 Listopad, 2011, 22:32:50 »
OC Jahorina nema srece sto se rukovodstva tice i to je to...nadajmo se da ce uskoro kormoran odletiti...al i gore brate vlada gorstarstvo tako
do god ne dodje lik na celo te organizacije koji ce prvo biti skijas, a drugo imati jaja i da se potuce i prebije par ljudi koji vjerovatno i ovog kormorana koce u dosta stvari...nema do tada nista... regge
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad žirafa neće biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

« Odgovori #6 u: 10 Listopad, 2011, 00:54:31 »
Poznata priča, da nema imena sigurno bi se mogla primjeniti na skoro cijelo područje bivše države, tako je to kada politika postavlja "sposobne" rukovodioce. Možda da napravimo anketu, stavimo tekst bez imena u novu temu na forumu pa tražimo od forumaša da kažu o kojoj se firmi radi. Nebi vjerovali koliko bi različitih a točnih odgovora dobili.
Šalu na stranu ipak je dobro da se nešto radilo makar se čistilo kamenje i navlačila zemlja, koliko bi se tek posla napravilo da su Vam se pridružili i oni novozaposleni.

*

mijat

• 6648
« Odgovori #7 u: 10 Listopad, 2011, 07:20:23 »
OC Jahorina nema srece sto se rukovodstva tice i to je to...nadajmo se da ce uskoro kormoran odletiti...al i gore brate vlada gorstarstvo tako
do god ne dodje lik na celo te organizacije koji ce prvo biti skijas, a drugo imati jaja i da se potuce i prebije par ljudi koji vjerovatno i ovog kormorana koce u dosta stvari...nema do tada nista... regge

ja predlažem tebe umesto koromana  ole mislim da bi bar petoro isprebijo na mrtvo i bar dvojici bi izbio po tri zuba  regge imaš i zaleđinu gde treba a imaš i nas sa foruma da te kljukamo dobrim idejama. mene i breru slobodno možeš uzeti za savetnike, radimo besplatno, sve znamo ali nas niko ništa ne pita  (:smijeh:

heda za direktora oc-a

*

HeAd

• 4329
« Odgovori #8 u: 10 Listopad, 2011, 08:43:01 »
hehe...neka tu funkciju ćemo da ostavimo VIP-u :) ili nekom pametnijem od nas dvojice  :o
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║

*

brera

• 7187
« Odgovori #9 u: 10 Listopad, 2011, 08:46:47 »
ja predlažem tebe umesto koromana  ole mislim da bi bar petoro isprebijo na mrtvo i bar dvojici bi izbio po tri zuba  regge imaš i zaleđinu gde treba a imaš i nas sa foruma da te kljukamo dobrim idejama. mene i breru slobodno možeš uzeti za savetnike, radimo besplatno, sve znamo ali nas niko ništa ne pita  (:smijeh:

heda za direktora oc-a
Zar čemo imati svaki svoju sekretaricu??? ??? :bravo::( :bravo::(

« Odgovori #10 u: 04 Studeni, 2011, 09:35:07 »
dok vi djelite ovdje funkcije, i ja bi se malo umjesao  ;D

S tolko para koliko je OC (Koroman) dobio od vlade, bio njihov covijek ili ne, mogao je napraviti do sada nesto posebno od Jahorine. Naravno sad se trazi novac, pa makar se i bistrica prodala, ali prije toga ju treba u podrum strpati. Moze se i tu zaraditi  3:(

Umjesto da se poradilo na starmom Hotelu Jahorina - recimo prodao se, i od te investicije se napravilo sto sta drugo. Ipak je bilo bolje nenako izmajmunisati lokaciju do Jahorine, tako da se tu skrsi neki novac, a istovremeno smanji vrijednost hotela Jahorine. Sad smetaju doticnoj gospodi trgovke, pa su onda odlucili i njih maknuti. Onu ticu Labuda/Galeba micu 10 godina sa mjesta na kojem stvarno smeta, pa ga nisu maknuli (uvijek sam se pitao koja je cijena toga?)

Kibo, ne dajte se u borbi, ima nas dosta koji stojimo iza vas. Ali sa jednim se moras pomiriti: naravno da radnici moraju umjesto da sjede, da rade na ciscenju staza. To nije razlog za prituzbe. JA sam neki dan sa ski klubom isao cistiti stazu koja je staza OC-a, besplatno, u svoje slobodno vrijeme ...
Kako ja nemam pretenzije za direktora, mozda neki mogu biti sretni, ali meni bi radili cijele sezone svi sve. Ako mogu ja, mogu onda i ostali -  ali bi bili svi na vrijeme placeni, i to dobro placeni.

*

BOJAN-BG

• 4240
« Odgovori #11 u: 04 Studeni, 2011, 09:45:33 »
naravno da bi bili placeni,jel bi se sve poboljsalo a automacki bi bilo i vise gostiju i naravno vise para

*

HeAd

• 4329
« Odgovori #12 u: 04 Studeni, 2011, 09:50:31 »
Najace mi je kad se zale radnici na ratraktu i oni dole što rade na ski liftovima...nezna se koji su više uzimali oni što su radili s gorivom ili oni što su uzimali pare na konto što te pušta da za 10km skijaš cjeli dan...ljudi imali svoje karte  (:smijeh:
jbg...sad kad je steglo sa svih strana prostor za manipulaciju se smanjio...e ajmo sada da se probudi gorštaštvo u nama pa ajmo isjeći nožem foliju za jezero...pa onda ajmo malo krasti kablove...pa rke koke... regge
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║

*

brera

• 7187
« Odgovori #13 u: 05 Studeni, 2011, 15:29:46 »
To što se dešave oko i na JA, prije i sad, nije samo stvar ljudi iz OC več šire, puno šire. Recimo, tica Labud, koliko se ja sječam i znam, sa nekim (imao je tad neku funkciju, a ime i prezime ima i sad) je potpisao ugovor na neodređeno vrjeme. E, kasnije se ustanovilo, vidjelo, da taj objekat jako smeta, a i opasan je na samoj stazi pogotovo sad kad je tu i 6 guz. A možda postoji još koji drugi interes, lokacija je.... I razkinuli su taj ugovor, jednostrano. I tica odletjela na sud, koji je rekao da se tako ne radi. Jer tako se stvarno i ne smije raditi. I tako tica i dalje ne napušta svoje gnijezdo, može se i smijat svima u brk. Gdje su bili ministri, pravnici, savjetnici, stručnjaci, inspektori....?.... I takvih pizdarija ima puno, previše na JA. Sad počet to rješavat ......