• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini - u iscekivanju radova i pocetka sezone 2012

Started by vip-jahorina, 01 September, 2011, 13:30:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


HeAd

mene samo brine ovaj sistem za zasnjezivanje i akumulaciono jezero...jer prosle godine sistem je radio sa 30% kapaciteta...i sve je to bilo onako u testnoj fazi...cinjenica je ako se ponovi prosla godina koja je bila vise bez snijega nego sa snijegom....a opet nema jezera da se pravi vjestak bar za stazu skocine...popuslic.party.ba
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


HeAd

nema oguljene staze kad je planina pokrivena topovima  ole s:nij)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera


zver

Quote from: vip-jahorina on 14 October, 2011, 15:45:02
na koji video mislis? vipov ili od oc-a? koje stvari

VIPOV NARAVNO, ZIKA KOJA JE U POZADINI????

vip-jahorina

u principu, sve ove informacije sto ih negdje procitate su informacije koje dobiju jer neko zeli da ih dobiju. iskreno da vam kazem, sve je to zamazivanje ociju.
Informacije o ratracima su stare vec - kad smo ih objavili? prije 2-3 mjeseca? a vec pred kraj prosle sezone smo objavili da ce se s njima raditi spust staza.

U principu, sve je to lijepo, ali to je zamazivanje ociju sa takvim podacima koje cemo jos par puta do pocetka sezone i tokom sezone moci procitati.
Ja sam na apsolutnom izvoru svih tih informacija i boli me glava koliko puta sam cuo da se popravljala folija koja je trebala vec da bvude u redu za proslu godinu, koliko puta je isprobavan sistem, koliko puta smo imali problema sa dostavom vode u jezoro, koje ionako je malo za predvidjen broj topova. Fakt je da je jezero premalo, fakt je da su to mozda predpostavljali, ali da su i htjeli i ustediti (hmm, na cemu?) tu se moglo puno vece jezero napraviti. Ali sad dolazi drugi problem: i da su ga napravili, nema dotoka vode. Ova prica da ce direktno usmjeraviti vodu sa hidranta je smjesna, jer su je i prosle godine istu pricu pustali. Ja vam mogu reci da je to nemoguce. Ta voda mora imati odredjene osobine, temepraturu i nema toliki protok kolike je potreban da obezbijedi se za 48 topva!

Dalje, Jahorina nema dovoljno prirodne vode u tom djelu. Gore, na vrhu bi se nesto i moglo napraviti. A gradski vodovod nije u stanje da pribavi tu kolicinu vode. Navodno su kupili jake pumpe koje su date vodovodu na koristenje. E sada cujem iz vodovoda da mogu preusmjeriti vodu koja je namjenjena Palama i nekih djelovima Sarajeva prema Jahorini, ali onda oni ostaju bez vode. To cemo jos vidjeti kako ce sve ici, ali mi je polako muka uz duzno postovanje, prica koje se pustaju po portalima skijanje.hr i skijanje.rs i slicnim.

Zato, nemojte tek tako citati i uzimati sve te sve te informacije kao super i gotov cin...

BOJAN-BG

bravo vipe  :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::(,ko je stalno na forumu sve ovo vec zna tako daj boze da samo bude snega

HeAd

ja znam al necu da vjerujem u to  3:(

problem iskopati rupu i staviti foliju i gurnuti crevo od hidranta da se toci mjesec dana....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

judoka

Oprostite mi na mom neznanju, ali bih bio zahvalan ako bi mi mogli ogovoriti da li je istina ovo sto se tice garaza?

Filipino

Quote from: judoka on 15 October, 2011, 00:02:49
Oprostite mi na mom neznanju, ali bih bio zahvalan ako bi mi mogli ogovoriti da li je istina ovo sto se tice garaza?

Za ovu sezonu ce biti zavrsena garaza na 6-osjedu  Ogorjelici.
Poljica ostaju i dalje bez garaze  >:( >:(

Big_DANE

Quote from: Filipino on 15 October, 2011, 08:40:47
Quote from: judoka on 15 October, 2011, 00:02:49
Oprostite mi na mom neznanju, ali bih bio zahvalan ako bi mi mogli ogovoriti da li je istina ovo sto se tice garaza?

Za ovu sezonu ce biti zavrsena garaza na 6-osjedu  Ogorjelici.
Poljica ostaju i dalje bez garaze  >:( >:(

treba raspisati izbore ...da vidis kako bi zavrsili! Ovde po Novom Sadu raskopali prave kruzne tokove, renoviraju...prave...ludnica... ;)

serzinjo

ne poma¾u nama ni izbori. Ovdje slabo rade i pred izbore, samo malo bolje la¾u. >:(

U èetvrtak prema prognozi  s:nij) s:nij) s:nij)

otrov

http://www.youtube.com/watch?v=HsDdxAVFYZk
evo jos jedan realan promotivni video .. a sto se tice mogucnosti slanja vode u bazen umjeto na pale . pa nije losa ideja .. mislim voda ne valja ni u koljenu.. neka piju pivu i rakiju 2 mjeseca dok se mi skijamo
share it with friend or two

skiDeki

Da se i ja nadovezem ove sezone u odnosu na proslu imacemo sledece

- bolje staze jer je ocisceno kamenje (ne znam koliko su ga pokupili)
-radice se staza zenski spust jer su nabavljeni novi ratraci sa vitlom (ako opet nesto ne izmisle)
-Na sestosedu ogorijelica bice zastitni viziri (ako zavrse garazu)
-Vestacki sneg (ako bude dovoljno vode)
-proslogodisnje cene skipass-a sa dodatnim popustima (ako nesto ne promene, valjda nece)
-vracene su tackice
- nocno skijanje (ako postave reflektore) oko nocnog mi nista nije jasno, investicija minimalna, a moze solidan prinos da donese i ubraja se u dodatnu ponudu planine??????

Ovo je moguce realno popoljsanje za nadolazecu sezonu, na zalost za svaku stavku postoji u zagradi ono AKO
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...