• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bjelasnica sezona 2011/2012 - stanje

Started by vip-jahorina, 21 September, 2011, 12:06:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Stanje na Bjelasnici, sezona 2011/2012

Nadam se da ce Bjelasnica nesto uspijeti ove godine. Najave nisu lose: http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/55416-skijaska-sezona-sigurno-pocinje-10-novembra.html
Otvorenje skijaske sezone 2011-2012 na Bjelasnici je najavljeno za 10 Novembar 2011 ....

Radiohead

Bio sam tamo preko vikenda, stanje - nista posebno!
Uradili su djelomicno staze (neka cudna smjesa piljevine i sijena je zalijepljena preko predjela sa kamenjem???)
Ono ruglo na spustanju u Babin do i dalje stoji, oko 50tona:) kamenja i ko zna cega...
Drenaza u Babinom dolu je i dalje ista kao i prije, sto znaci cim se pocne topiti snijeg dole ce biti 4-5 velikih bara pomijesanih sa blatom
Vertikalni transport je kao i prethodnih godina, po meni srednja zalost, jer bez 2 sestosjeda na Bjelasnici sve je smijesno, odes da skijas, a na cekanje u redu za trosjed kao i samu voznju potrosis 2/3 dana.
Ono zasnijezavanje svake godine radi do decembra, a poslije neki Fabrizzio iz Toscane satelitski ga iskljuci jer neki k... nije placen, a kad ga upali
porastu temperature....
Generalno stanje se popravalja kao i na Jahorini, s tim sto je Bjelanisci ucinjena nepopravljiva steta sa onom infrastrukturom gore na balkonu :), dosta sporije se radi na popravljanju stanja na stazama i samom skijanju....
Da ne zaboravim, ima jako puno paraglajdera...

DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

zeyneel


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

ja sam tad vec u polu raspadnutom stanju  (:smijeh: , a do tad izmislit ce da se moze skijati po zraku hiiii za to nece biti potreban skipass ides gdje hoces  devil:(

thief

Da se nista ne radi i nije bas tako...
Bio sam juce na Bjelasnici, ubise se od posla, konacno su poceli sa skupljanjem kamenja, na Heliodromu su uklonili komplet prijeratnu konstrukciju medjustanice, novi je lift na heliodormu (stari je izgorio proljetos u pozaru, drukcije ga ne bi ni zamjenili) sve staze su prosirene, cak su konacno posijali travu. S ono sredstava sto imaju konacno su nesto uradili, s obzirom da vec godinama nisu nista. A eto vidjecemo sta i kako su uradili kada padne prvi snijeg.
S obzirom na akcijske cijene karata i na Jahi i na Bjeloj u dilemi sam gdje cu ove sezone. Volim i jednu i drugu planinu samo da je snijega.  ::)

http://bhski.ba/aktuelnosti/vijesti-iz-bih/702-ski-pass-jahorina.html

http://bhski.ba/aktuelnosti/vijesti-iz-bih/704-akcijska-prodaj-ski-passa-bjelanicaigman-20112012.html

thief

http://bhski.ba/aktuelnosti/vijesti-iz-bih/718-radovi-na-bjelanici.html


:'( :'( :'(

serzinjo


thief

Po slikama bih rekap da su odlucili da naprave kamenolom posto ocigledno nistar drugo ni ne znaju...  >:( X(

Radiohead


emir

Pozdrav svima  ;)
Iskreno da kazem bolji ljudi u ZOI84 nisu mogli doci,vjerujte mi ja sam gore skoro cijelu godinu i nikad se nije vise uradilo kao za ova 2 mjeseca otkad su ti ljudi zamjenili prosle tj LOPOVE....
Ukratko o radovima , koje sam planinarenjem uspio obici...promijenili su zicaru na heliodromu nije vise tanjir vec sidro ,a zbog  kasnog dolaska na vlast nisu stigli staviti jos jedan al su stavili nosace, tako da sljedece godine idu 2 sidra jedan do drugog  tj 4 osobe mjesto 1 kao do sada sto je bilo.....takodjer svi predjeli sa kamenjem  su presvuceni sa zemljom i preko toga je dosla neka smjesa koja u sastavu ima travu tako da  kamanje nece moci vise izbiti na stazu, napravljeno par novih jako dobrih staza, takodjer jako bitno uklonjeni su svi dijelovi od odlimpijade i zatvoreni sahtovi, uklonjen objekat(rusevina)  na heliodromu , postavljeni znakovi  o opisu staze jel plava ,crvena ili crna i koja je staza,zatim hotel Marsal prelazi u njihovo vlasnistvo i vec su odlucili da ce restorani nece iznajmljivati kao do sada,jer zele da imaju tursti priustiti sve ugodnosti, takodjer vrlo bitno zamjenjana zastitana ograda kako na ulazu na trosjed  tako i oko prirodnih jama(prije bila drvena)nabavljena zicara (cetvorosjed,6sjed jos nisam saznao koja je ) koja ce voziti skroz do vrha i njena gradnja tj zamjena sa trosjedom i prosirenjem do vrha i gradjenjem nove stanice na heliodromu pocinje na proljece,, takodjer primjetio sam da su neki kanal kopali prije mjesec dana za vrh , vjerovatno imaju u planu da provedu vodu na vrh zbog topova jer im je u planu da se sto duze skija na vrhu tokom godine......I po meni najveci plus je to sto sad u cijenu godisnje ulazi i nocno skijanje:))))))) tako da samo se  s:vje) s:vje) ceka :D

Izvinite na ovolikom tekst al poslije ovoliko godina propadanja Bjelasnica a takodjer skija, kad vidim da dolazi do razvoja ja moram pohvaliti  a nisam to ucinio ima 10 tak godina...SVAKA CAST novim ljudima u ZOI84 i Hvala vam za ovo dosad sto ste ucinili  :bravo::(

ovejaras01


brera


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

sve pohvale samo naprijed ;) pa da i ta gondola Bjelasnica-Jahorina nekad udje u plan OC Jahorina i ZOI-a

emir

Brera ako sam sta slagao imate pravo da me kaznite :D Kao sto vidite na slici  gdje je bager prije je tu bilo kamenje a sve su presvukli sa zemljom takodjer i dole kod parkinga da i estetski izgleda lijepo preko ljeta jer je bas ljeti  Bjelasnica bilo ruglo......A dodatak onom gore tekstu.... ako zna ko gdje se nalazi kuca spasa na Bjelasnici  to je put iznad "Suljine" kafane" prije je bio pravo katastrofa put  i nije se moglo do te kuce doci autom , al sad su taj put nasuli i moze se cak i boljim autima ici ;) i naravno asfaltira je put od  onog objekta gdje stoje grtalice pa sve do   staza i napravljeno je par novih koliba sa suvenirima ,skijaskom opremom i ostalim sitnicama :D A za vikend sam opet gore pa vam javim nove detalje ;)