• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

rukovodstvo oc jahorina,dobro or lose?

Started by kibo, 08 October, 2011, 09:52:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kibo

Kao dugogodisnji radnik na Jahorini,posmatram desavanja,i razmisljam kuda ide Jahorinski turizam?
Pokusavam naci odgovor na pitanje,da li ostati ili bjezati?
Sjecam se Jahorine prije desetak godina,rat vec neko vrijeme iza nas,a Jahorina pocinje da vraca stari sjaj.Bio sam tada pun optimizma.Bilo je snijega,bilo i gostiju.Pocelo se i ljeti raditi,i to ne pomalo,vec ono bas znacajno.OC "Jahorina" je ostvarivao znacajan profit.Pocese se graditi novi hoteli,i sve je djelovalo jako pozitivno,cak se pricalo i o izgradnji novih zicara.Bogami stvari postase pravo ozbiljne,vidjela se prava namjera da se izgrade nove zicare.Ali postojao je jedan problemcic,koji je uskoro rijesen.Morao se smijeniti direktor.Dodje drugi direktor "njihov covjek",i krenu se u realizaciju planova.Ali odmah se vidjelo da tu nesto ne stima.Direktor dodje u rano proljece,a izgradnja sestosjeda poce u kasnu jesen.Sestosjedi su uveliko reklaminari i najvljivani za tu zimsku sezonu,ali oni proradise onako polovicno uradjeni (bez garaza)tek u februaru.Jos snijega ne bi .Propade sezona.Mislili smo bice bolje,prvi macici se u vodu bacaju.Sada postoji druga faza izgradnja topova,vise nam nece "trebati" pravi snijeg.Opet prodje proljece,ljeto,pola jeseni i pocese se praviti topovi.Gosti se uveliko zovu da dodju.Sada imamo topove,nemoze da ne bude skijanja.Ali topovi proradise tek krajem januara.I bolje da i ne proradise,nista nisu mogli ni da naprave.I naravno opet propade sezona.I evo sada cekamo novu sezonu,i molimo Boga da nam da snijega i da nekim cudom posalje milion puta prevarene goste na Jahorinu.Na racunu OC"Jahorina",stoji oko 20 000 000KM,a ove godine nista nije uradjeno.Doduse prije par dana poceli su praviti garazu za sestosjed na Ogorjelici,a Poljice ce jos da sacekaju.U hotel “Bistrica” nisu ulozili ni marke,o hotelu Jahorina da i ne govorim.Generalni direktor na teleciziji kaze kako je hotel gubitas,pa I magare bih crklo ako ga ne bi hranio.Tjeraju ljude koji rade u hotelu da im uredjuju staze na ovim vrucinama,tako sto navlace zemlju,koju ce prva kisa da odnese.
I sta vi mislite trebam li otuici ili ostati?Trebaju li oni ici ili ostati?


brera


skiDeki

Kibo, svaka cast na iskrenom izlaganju o Jahorini, vidi se da ti planina puno znaci, ti ostani, a mi se samo mozemo nadati da ce nam uskoro doci neki novi (bolji) klinci...
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


HeAd

OC Jahorina nema srece sto se rukovodstva tice i to je to...nadajmo se da ce uskoro kormoran odletiti...al i gore brate vlada gorstarstvo tako
do god ne dodje lik na celo te organizacije koji ce prvo biti skijas, a drugo imati jaja i da se potuce i prebije par ljudi koji vjerovatno i ovog kormorana koce u dosta stvari...nema do tada nista... regge
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4



HeAd

hehe...neka tu funkciju æemo da ostavimo VIP-u :) ili nekom pametnijem od nas dvojice  :o
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera


vip-jahorina

dok vi djelite ovdje funkcije, i ja bi se malo umjesao  ;D

S tolko para koliko je OC (Koroman) dobio od vlade, bio njihov covijek ili ne, mogao je napraviti do sada nesto posebno od Jahorine. Naravno sad se trazi novac, pa makar se i bistrica prodala, ali prije toga ju treba u podrum strpati. Moze se i tu zaraditi  3:(

Umjesto da se poradilo na starmom Hotelu Jahorina - recimo prodao se, i od te investicije se napravilo sto sta drugo. Ipak je bilo bolje nenako izmajmunisati lokaciju do Jahorine, tako da se tu skrsi neki novac, a istovremeno smanji vrijednost hotela Jahorine. Sad smetaju doticnoj gospodi trgovke, pa su onda odlucili i njih maknuti. Onu ticu Labuda/Galeba micu 10 godina sa mjesta na kojem stvarno smeta, pa ga nisu maknuli (uvijek sam se pitao koja je cijena toga?)

Kibo, ne dajte se u borbi, ima nas dosta koji stojimo iza vas. Ali sa jednim se moras pomiriti: naravno da radnici moraju umjesto da sjede, da rade na ciscenju staza. To nije razlog za prituzbe. JA sam neki dan sa ski klubom isao cistiti stazu koja je staza OC-a, besplatno, u svoje slobodno vrijeme ...
Kako ja nemam pretenzije za direktora, mozda neki mogu biti sretni, ali meni bi radili cijele sezone svi sve. Ako mogu ja, mogu onda i ostali -  ali bi bili svi na vrijeme placeni, i to dobro placeni.

BOJAN-BG

naravno da bi bili placeni,jel bi se sve poboljsalo a automacki bi bilo i vise gostiju i naravno vise para

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera