• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini pred pocetak sezone 2011-2012

Started by vip-jahorina, 02 November, 2011, 21:28:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bojan NS

@serzinjo @Radiohead

Jos niste naucili da se prognozama veruje najvise 3-4 dana unapred


zico78


zico78

A evo i novog jezera na Kopaoniku,a ne kao ovo,zakopali neku rupu i nju stavili foliju i imaju jezero,sramota za ovakvu planinu.Mnogo volim da dolazim na Jahorinu ali ako situacija bude kao i prethodne sezone tesko da cu doci.

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vranex

PA sad kad vidim ovo jezero tek mi je cudno zasto ga ne zakrpe.. to je lagan posao.. osim ako ispod nije poravnano pa koliko god da se krpi cim malo vode pritisne ono se probusi.
Btw i ja sam ga juce trazio da sliknem ali sam poslije malo lutanja odustao, ipak je tu profesionalac Hare da odradi posao kako treba :D
A prema velicini, pa mislim da bi se ovo dalo napuniti za jedan dan onom cisternom.. nije to neki strasan trosak..a potok je dosta blizu i vode ima.. vidio sam juce, to je onaj sto silazi pored jahorinskog puta..
Juce je bilo stvarno dosta ljudi gore.. nadam se da je to dobar znak za Jahorinu. U Bistrici rade na ulazima, valjda renoviraju, postavljaju plocice i sl.,ali utisak je ipak da tu treba dosta vise ulaganja da bi se nadomjestili 30tak godina stari enterijeri.
Malo mi smijesno bilo sto nikoga nije bilo na kasi sto dijeli sezonske, jer pise lijepo da rade od 11 do 14, sto znaci 3 sata dnevno! ja dosao u 13 a nikoga nema.. zar je i sa tako kratkim radnim vremenom problem biti tamo?
Iskreno, temperatura je sasvim odgovarajuca za pokretanje topova, jer je svaki dio u hladu zaledjen i cim sunce zadje jako je hladno. nadajmo se da ce se rijesiti ta voda (potok ima, pa odatle ili cisternom ili pumpom dovesti u jezero) i upaliti topovi koliko prije.
Ogorjelica je dosta dobro ociscena, dok prolaz izmedju Rajske doline i Ogorjelice mi se cini jos uvijek pun kamena, pa ce i ove godine biti deranja borda..
Sve u svemu, ima napretka, ali jos se kaska u nekim kljucnim elementima. Nadajmo se da ce teorija neispunjenog prosjeka padavina i nadoknadjivanja propustenog upaliti i da cemo za 15tak dana skijati na 2 metra svjezeg prirodnog snijega :D

loop

allways stand sideways!


Radiohead


dasas

Quote from: Custom on 28 November, 2011, 11:22:33
http://www.accuweather.com/en-us/ba/republika-srpska/jahorina/forecast2.aspx

8.12 ole
prijatelju ne bih da ti kvarim raspolozenje ali do 08.12. prognoza ce se promjeniti jos jedno 7 puta....
svaka prognoza za vise od tri dana je u domenu nagadjanja. evo ja ih pratim na n ekoliko razlicitih strana i to se dnevno mijenja po nekoliko puta! 

HeAd

narocito na tom sajtu acunw...ja bi ga zakonom ukinuo  ideea:(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Quote from: vranex on 28 November, 2011, 12:09:07
PA sad kad vidim ovo jezero tek mi je cudno zasto ga ne zakrpe.. to je lagan posao.. osim ako ispod nije poravnano pa koliko god da se krpi cim malo vode pritisne ono se probusi.
Btw i ja sam ga juce trazio da sliknem ali sam poslije malo lutanja odustao, ipak je tu profesionalac Hare da odradi posao kako treba :D
A prema velicini, pa mislim da bi se ovo dalo napuniti za jedan dan onom cisternom.. nije to neki strasan trosak..a potok je dosta blizu i vode ima.. vidio sam juce, to je onaj sto silazi pored jahorinskog puta..
Juce je bilo stvarno dosta ljudi gore.. nadam se da je to dobar znak za Jahorinu. U Bistrici rade na ulazima, valjda renoviraju, postavljaju plocice i sl.,ali utisak je ipak da tu treba dosta vise ulaganja da bi se nadomjestili 30tak godina stari enterijeri.
Malo mi smijesno bilo sto nikoga nije bilo na kasi sto dijeli sezonske, jer pise lijepo da rade od 11 do 14, sto znaci 3 sata dnevno! ja dosao u 13 a nikoga nema.. zar je i sa tako kratkim radnim vremenom problem biti tamo?
Iskreno, temperatura je sasvim odgovarajuca za pokretanje topova, jer je svaki dio u hladu zaledjen i cim sunce zadje jako je hladno. nadajmo se da ce se rijesiti ta voda (potok ima, pa odatle ili cisternom ili pumpom dovesti u jezero) i upaliti topovi koliko prije.
Ogorjelica je dosta dobro ociscena, dok prolaz izmedju Rajske doline i Ogorjelice mi se cini jos uvijek pun kamena, pa ce i ove godine biti deranja borda..
Sve u svemu, ima napretka, ali jos se kaska u nekim kljucnim elementima. Nadajmo se da ce teorija neispunjenog prosjeka padavina i nadoknadjivanja propustenog upaliti i da cemo za 15tak dana skijati na 2 metra svjezeg prirodnog snijega :D

nigdje te :D valjda smo se mimoisli u prolazu heheh
a za karte si trebao ako vec dole nema nikoga otici na recepciju hotela Bistrica i oni ti uzmu podatke za sezonsku kartu, platis i kad bude podjela sezonski nazovu te na telefon ti odes kad budes imao vremena tvoje ime je na papiru poneses licnu, slikas se i podignes.


brera