• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini pred pocetak sezone 2011-2012

Started by vip-jahorina, 02 November, 2011, 21:28:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


bang


HeAd

samo da ga sruse do utorka i pokupe ostatke kako prognoze kazu mozda bi od utorka se sjetio i snijeg da bar malo zabjeli  :bravo::(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera


vip-jahorina

zvanicna informacija a i slike ne varaju !!!
Di sole RUSE !!!

Sad je otisao neko iz tima da napravi koju sliku ....

vip-jahorina


Radiohead

i policija obezbjedjuje rusenje objekta :)
vjerovatno je izgradjeno bez dozvola 80 i neke ludzatobom:((

vip-jahorina

Radi se o slijedecem:
To je objekat "Poljica" u vlasnistvu OC Jahorina i ima u principu sve potrebne dozvole (bar nije nelegalno sagradjen u starom sistemu).
Sa jedne strane se nalazio smjestajni kapacitet, koji je u medjuvremenu skroz propao i oronuo, a sa druge strane polazna stanica starog jednosjeda "Sator". Taj jednosjed je vec tamo negdje pred olimpijadu ispao iz upotrebe i tek je uklonjen sa postavljanjem novog 6sjeda Poljica.

Tamo, krajem 90tih godina, dodje jedan Labud na ideju da zakupi taj prostor i napravi kafic Di Sole. Sve ok, sve legalno, s tim sto je napravio ugovor na 10 godina. Taj ugovor je istekao, a niko iz OC nije se sjetio da raskine ugovor, jer predpostavljam da se ugovor automatski produzio. U medjuvremenu je tu napravljen novi moderni 6sjed i garaza za korpe je tu trebala biti napravljena. Kako se Labud i dalje protivio i nije htio da izadje iz objekta, pokrenut je sudski postupak, koji je OC dobio. Samo se cekalo rijesenje o rusenju.

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Radiohead


HeAd

Na mjestu tog objekta bice izgradjene garaze za sestosjed.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

srdjann

Hajde makar nesto pozitivno da se desi na ovoj planini.
Gde bi nam bio kraj kad bi samo kopirali one iz Austrijskog ili Svicarskog skijaskog udruzenja, da radimo sistemom kakvim se oni pridrzavaju...

vip-jahorina

Bilo je planirano da se napravi garaza na vrhu sa zastitnim vjetrobranom, ali je cijena bila vec za caa. 1 Mio KM pa su ipak odustali od toga. Da se mene pitalo:
Gore napraviti vjtrobran i garaze, dole srusiti DiSole i dati u zakup na 10 godina nekome ko je spreman da napravi novi moderni smjestajni objekat sa kaficem u dnu. I naravno da snosi troskove garaze na vrhu.
S tim bi imali vjetrobran, garazu i moderan objekat na samoj stazi, koji bi bio za 10 godina u vlasnistvu OC-a.
Eventualno kreditirati se i naporaviti sam takav objekat. On bi se iznajmljivao sam od sebe!

Radiohead

Quote from: vip-jahorina on 30 November, 2011, 13:32:58
Bilo je planirano da se napravi garaza na vrhu sa zastitnim vjetrobranom, ali je cijena bila vec za caa. 1 Mio KM pa su ipak odustali od toga. Da se mene pitalo:
Gore napraviti vjtrobran i garaze, dole srusiti DiSole i dati u zakup na 10 godina nekome ko je spreman da napravi novi moderni smjestajni objekat sa kaficem u dnu. I naravno da snosi troskove garaze na vrhu.
S tim bi imali vjetrobran, garazu i moderan objekat na samoj stazi, koji bi bio za 10 godina u vlasnistvu OC-a.
Eventualno kreditirati se i naporaviti sam takav objekat. On bi se iznajmljivao sam od sebe!
to je covjek kome trebaju dati pecat u ruke :)
al jbg danas ljudi sa idejama nigdje ne prolaze...cekat cemo bolja vremena

vip-jahorina