• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

KOP sezona 2011/12

Started by zburkos, 23 September, 2011, 22:40:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zburkos

E znam Raca da si napisao al' morao sam da napisem svoje imresije, jer je mnogo dobra stvar i na dubokoj i vamo posebno na Marinim vodama sa kapijama.....
Mijate slazem se sa tobom dodjem i ujanuaru da skijam i bude mnogo losije, al' se sjecam prosle godine u januaru da iako nigdje nije bilo snjega osposobili su Karama Greben Duboku, Pancicev i Mali Karaman kol'ko to'lko.... Mart je uvijek idealna za skijanje, meni se dopala organizacija na stazama, obiljezavanje putokazi, kad ides stazom a na svako 20 metara i sa jedne i sa druge strane stoji broj te staze, ne mozes se izgubiti nikako, pogotovo za mene koji sam slabo poznavao Kopaonik. Dole ispod malog karaman ono jezero je bilo puno....
Prvi put sam skijao na Gvozdcu, Ledenicama, Bijeloj rijeci, i staze su sjajne...

raca

Salio sam se za to Zburkose, cuo sam jos komentara, ispala je bolja atrakcija nego sto sam se nadao da ce biti, svaka cast za ideje.

Koliko se meni cini Mijate po tvojim komentarima prosle sezone si skijao za NG na Kopu i nisi imao nekih velikih zamjerki, jer u to isto vrijeme prosle sezone se nije moglo nigdje u okruzenju skijati, bar ne pristojno kao na Kopu. I ja sam bio tada, pa znam kako je bilo, svuda mimo staza je bila trava, a staze su bile odlicno spremljene. Takodje prosle godine prvi 'ozbiljan' snijeg je pao krajem februara, nekih 30 cm ako me sjecanje sluzi. Na kraju su imali rekordnu godinu za poslednjih 5,6 sezona. Na cemu se onda skijalo ako im nije u funkciji?

Znam da jeste lose bilo kad si ti bio ove godine, ja nisam (mada sam imao uplacen smjestaj), ali znam da se dosta ljudi zalilo, bilo je previse ljudi a ono jednostavno nije bilo moguce da se nesto vise ucini za broj i kvalitet staza. Razlog za to je sto u okolini Kopaonika mjesecima nije pala kisa, skoro nista od juna. I pored sve dobre volje, tehnike i kolicine para ne postoji nacin da se voda stvori ili dopremi na 1600 mnv u dovoljnim kolicinama za onoliki broj staza, izuzev da se akumulira padavinama u prethodnom periodu. 10 decembra kad sam ja bio na otvaranju, desio im se jos jedan peh, tada su poceli da spremaju staze, trose akumulaciju, i posle par dana je otisla temperatura u plus. Jednostavno imao si losu srecu da budes u najgorih 7 dana u poslednje dvije godine. Meni se desavalo da odem na ljetovanje u CG, pa od 10 dana bude mi 7 kisa. Ja sam posle tebe bio nekih 10 dana, i otkinuo sam se od skijanja kako nisam u poslednje tri godine. Mene je nerviralo samo to, sto ako ne mogu da pruze normalnu uslugu mogu da smanje cjene ski pasa kad je tako lose, prosto mi je bezobrazluk da naplate punu cjenu u takvim uslovima, medjutim u poslednje vrijeme su mi i za to zacepili usta, radnim danima je cjena ski pasa 50%, a naredne nedelje kad bude muzicki festival bice 36 evra sestodnevni ski pas, a vrlo je vjerovatno da ce vecina staza raditi. Naravno, niko se nije nadao ovako povoljnim uslovima na kraju marta, ali eto profitirace onaj ko bude mogao u to vrijeme da iskoristi.

Jahorinu ne bih uvlacio u ovu pricu, koristili su slicna sredstva od drzave kao Kop, a o rezultatima ne bih puno govorio. Volio bih da se desi i to cudo i neke promjene, pa da Jahorinu obaspemo pozitivnim komentarima i utiscima.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

mijat


raca

To za vaucer je najpostenija i najbolja ideja generalno i za Jahorinu i za Kop, cak mislim da ne bi nista izgubili, samo bi dobili. Mogao bih da se opkladim da bi finansijski bolje prosli kad bi izadavali vaucere losim danima nego ovako. Ljudi samo odu iznervirani, kad im das vaucer bar ih umiris, i probas djelimicno da im nadoknadis stetu, s druge strane, iskoristice vecinu tih vaucera pred kraj sezone, kao sto je sad slucaj za kraj februara i marta, kad ionako se vrte zice prazne, troskovi odrzavanja su isti, a kad bi se povecao broj turista u istom periodu, bilo bi vise zarade od turistickih taksi, prometa u hotelima i restoranima.

Sto se tice vode, opet ti kazem, nije bilo resenja, cak su ove godine i povecali kapacitete akumulacije, ali jednostavno nije bilo cime da ih napune, to o cemu pricas oni se vec pune iz obliznjih prirodnih izvora ali su bili presusili, a sto se tice dopremanja iz nizih krajeva, to je nemoguce u toj kolicni. Ne vjerujem da ce imati slican problem narednih sezona, bar sto se vode tice, na srecu takve suse se ne desavaju cesto. Gledajuci Marfijeve zakone, imam osjecaj da ce naredne godine biti dovoljno vode ali da ce biti debeo plus, jbg.. pokusavamo da nadmudrimo prirodu.

Ove godine su pokrenuli inicijativu da se promjeni zimski raspust, ili da se pomjeri ili da se podjeli na dva dijela.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Bojan NS


Bojan NS


zburkos

Pricao sam sa covjek iz Skijalista za park, koji je dezurao na ulazu.... Daju samo iskusnim borderima, i obavezno je nosenje kacige..... Uradili su ga dosta dobro i ne moze svako da ga koristi tj. neko ko nema iskustva. I u glacnom i ljudi iz skijalista znaju da postoje klubovi bordera koji imaju iskustva, kao sto sam imao prilike da gledam klub ABC iz Kragujevca koji su izvodili sjajne akrobacije...

Bojan NS


Nichifor


mijat


Nichifor


zburkos

na pauzi......:)))

lega

Na Kopu za 1. i 2. maj zatvaranje sezone uz besplatno skijanje.

serzinjo


BL