• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Barikade na Jahorini!

Started by vip-jahorina, 29 December, 2011, 12:06:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

prvo nema nikakvih barikada niti ce ikakavih biti na Jahorini. Priej tri dana su trojica vlasnika trgovki stavila par stolova i stolica na prilaz nijhovim objektima i djelimicno zagradili dio puta kod hotela bistrica u roku od pola sata je sve to uklonjeno, dosla specijalna policija i slicno.
Znaci, govnari koji piskaraju po razlicitim novinama ili jos veci govnari koji plasiraju dezinformacija moraju znati da na ovom forumu svi ionakao pokupe sve informacije.
A one glase: nema barikada niti su planirane niti ce biti dozvoljene. Zato nema potrebe da se dize panika oko toga.
Nedaj Boze da nekome padne na pamet da neki put ka Jahorini zatvori. Mislim da ni policija mogla stici tako brzo kako bi mi gore stigli.

A sve se ovo svodi na to da odredjeni dio ljudi (majmuna) zeli da ruinira Jahorinu kako bi sto jeftinije kupili odredjene hotele ili trgovke.

To za privatne vikendice stoji, ja sam vam rekao da svega ima. Ovdje se mora razdvojiti bespravna gradnja i prosirenja koja su nekad davno napravljena. Nelegalnu gradnju je opstina legalizirala i debelo naplatila. Eh sad je trebalo ove male skrsiti. I kao sto jedan rece, zahtjevi za rjesavanjem prosirenja su vec godinama postavljeni. Meni je bio covjek sa potvrdom da je platio prosirenje, ali da mu je to isto zapecaceno. Problem je u tome sto nije u gruntu bio uksladjen problem. A to traje opet neko vrije. A to sto je lik platio i dobio dozvolu - ne predstavlja opstini problem da ga opet zapecate.

Jos jednom: razdvojimo bespravnu gradju i probleme malih vikendica. Detaljnije u nastavku.

thief

Quote from: vip-jahorina on 29 December, 2011, 18:18:32
Ne kontam zasto sad to rade, ali ipak rade. Ruzno je danas na skoro punoj Jahorini bilo vidjeti specijalnu policiju naoruzanu do zuba. To se moglo ljetos odraditi.

Vjerovatno nije ljetos odradjeno jer 70% vlasniha tih objekata nema gore preko ljeta (ljeti kada odes gore pustinja), pojave se tek kada dodje zimska sezona. Pa eto kad nego sad.

vip-jahorina

Quote from: thief on 31 December, 2011, 09:34:32
Vjerovatno nije ljetos odradjeno jer 70% vlasniha tih objekata nema gore preko ljeta (ljeti kada odes gore pustinja), pojave se tek kada dodje zimska sezona. Pa eto kad nego sad.

aha, satrologija inspektora Kenica. sve do jednog je mogao naci, kao sto ih je sad nasao. Laz kao kad je rekao da je to pod nalogom republicke incpekcije. Sad odjednom vise nije kad je republicka to negirala. I tako dalje...

sina

vlasnici preko ljeta odu na Mars i zaborave da imaju vikendice, tesko inspekcija moze doci do njih.

ma-bice

Ma nije kriv Pajo,Mladjo i ini, to su misevi ,kada se rijesi problem gradonacelnika i nacelnika  , a njih mogu samo rjesiti ovi u BL ,onda se zna kako i gdje zavrse misevi.

dugokontov


vip-jahorina

u svakom slucaju, novinarske patke sa putem i barikadama. ja sam svaki dan bar 2-3 puta na jahorini i dole, tako da je suludo o tome govoriti.
osim sto je danas stvarno krcata jahorina, jedva se zaobilaze svi oni koji bi htjeli negdje i traze dodatni krevet, a sve je popunjeno vec danima  ;D
mozda su ovi novinari mislili na tu vrstu barikada  (:smijeh: