• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Zna li iko kakav je ovo objekat i je li i¹ao do njega?

Started by segi, 15 January, 2012, 13:12:54

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

segi


segi


segi


segi


segi


segi


segi


segi


segi


skiDeki

To je objekat rv i pvo nekadasnje jna, ujedno i najveci radarski sistem u bivsoj SFRJ, na slikama je nadzemni objekat dok ispod postoji citav grad, koji naravno nije ostecen. Inace moj otac je nekih dvadesetak godina radio tamo! Objekat nosi jednostavan naziv CETVORKA!

Kao sto Vip jednom rece "odatle se znalo sat rusi i englezi doruckuju" (:smijeh:
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

Ukratko:
to je objekat 5 (ili 4, ne znam ni ja vise...) RVO PVO bivse JNA. Objekat je zajedno sa objektom br. 7 (imas slike na forumu kad smo spasavali slovence) je stub radarske odbrane SFRJ.
U svakom slucaju, NATO je bombardirao objekt 7, a objekt 5 je srusila sama vojska RS. U 5ici imas oko oko 5-7 podzemnih spratova, a u 7 cijeli podzemni gradic. Nije unisteno skroz, jer 95 jos nisu posjedovali bombe koje prolaze kroz stijene debljine i do 20m.

U svakom slucaju, sigurnije je neprilaziti bivsim vojnim objektima. Zato nek ostane to sve samao na slikama.

segi

Ok,hvala vam za odgovore! Cuo sam razne price o ovom objektu pa reko samo da provjerim sa forumasima koji mnogo bolje znaju! Vidjeo sam neke tragove dok sam slikao i mislio da se bezbjedno moze prici i slikati,ali posto ne znam gdje su mine itd,ogranicit cu se na slike sa sestosjeda! Hvala jos jednom na informacijama! Pozdrav za VIP-a i Dekija

skiDeki

Da napomenem, MINA NEMA, ali bolje ne zalaziti kod objekta, ja sam licno isao moze samo tuga da te uhvati, kad vidis rusevinu, ali svakako ne treba ici tamo jer se nema sta videti!

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

segi

Quote from: skiDeki on 15 January, 2012, 15:47:54
Da napomenem, MINA NEMA, ali bolje ne zalaziti kod objekta, ja sam licno isao moze samo tuga da te uhvati, kad vidis rusevinu, ali svakako ne treba ici tamo jer se nema sta videti!


Pretpostavio sam da nema mina,one su jedino moguce tamo prema trnovu,al niko normalan ne ide tamo (mislim).
Cisto me interesovalo kakav je objekat i kakav li je pogled odatle za slikanje!
Vidim na google map tonu nekih vojnih objekata na Jahorini,al ne znam koliko se moze prici i koliko je sigurno?!

skiDeki

Ako vec hoces da ides, povedi vodica (nekog lokalca) pa nek te provede
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...