• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Izgradnja 6sjeda Praca (Skocine)

Started by BL, 12 August, 2012, 21:47:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Aschen

Super su fotke. Definitivno i na Poljicama ugradjuju senzore za dizanje hauba, tako da se moze uskoro ocekivati i da krenu sa radovima na garazi

vranex

znaci, polovinom avgusta pocinju demontazu dvosjeda ? mozemo se pozdraviti sa Pracom do sezone 2013/2014!
A za snowpark, akobogda da to bude, ali po meni treba krenuti polako, postepeno, i graditi iskustvo na odrzavanju. To je bitno radi sigurnosti, obuke shapera a i popularizacije parka medju omladinom. Vidio sam neke milionske cifre u starim postovima glede izgradjne parka, meni je to apsurd ali opet ne bih se zalio ako se te pare potrose na pravi nacin i napravi pravi park sa malim posvecenim ski liftom. Nadam se da neko strucan radi na tom projektu, vidio sam desetina parkova u Evropi u koja su ulozena velika sredstva ali su propali zbog nestrucnosti u odabiru lokacije, losem odrzavanju i sigurnosnim propustima. Takodje, pravila parka ce se morati uveliko primijenjivati i kaznjavati izgrednike jer tu nema sale, svaka sitnica moze biti pogubna!

Ima li vijesti o sezonskom?

Aschen

Kontali su oni skinut dvosjed na Praci, ali ih je neko izgleda zaustavio. Majnex-ov bager i buldozer su parkirani pored Royala. Tesko je moguce da ce oni uspjeti da postave novi sestosjed do pocetka sezone. Mada poznajuci nase gradjevince (kao i sa prva 2 sestosjeda), radovi ce pocet kada krene snjeg. To je izgleda njima izazov  ;D


vip-jahorina

nadam se da ce ovdje pred POCETAK sezone biti RADNO SPOSOBNI 6sjedi :-)



vip-jahorina


skiDeki

Koliko sam skontao novi sestosed ce biti pomeren malo u levu stranu (gledano od dole) samo da sve  bude po planu...
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vranex

Ne razumijem kako, sa svim dosadasnjim iskustvima sa sestosjedima i vec vidjenim sistemom rada mozemo i misliti da cemo ove godine skijati na Praci. Ako se demontira dvosjed, Prace ove godine nece biti, to je jasno kao dan.
U 4 mjeseca izliti temelje, dici stubove, sajlu, montirati korpe, to bi mozda mogli negdje na francuskim alpima ili u austriji da urade. Ovdje nema teorije. Bice opet : pao snijeg, ne moze se, akobogda dogodine cemo zavrsiti. Mozda ali mozda napravimo jedan probni djir tamo negdje u aprilu.
Sto je najgore, ja nisam pesimista.Ovo je realno 100%.

Ima li ko od Vas forumasa iskustva sa samoizgradjenim ski-liftovima? Cuo sam da sa mjesalicom za beton i malo volje moze svasta da se napravi!


skiDeki

Pajo, ima logike ovo sto pricas jer sestosed ne ide trasom dvoseda kao sto je to slucaj na ogorjelici 1. neka ga ostave jos ovu sezonu, pa kad sve bude kako treba sa novim 6-guzom, mogu demontirati stari dvosed.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

Po tragovima koje sam vidio, nova trasa je uz postojeci dvosjed. Ali sam cuo nedavno da ce demontirati 2sjed. Eh sad, da li su promjenili misljenje, ne znam. Ali ako ostane tako, vjerovatno nece biti 6sjed spreman za ovu sezonu.

vranex

pa ako ne moraju skidati dvosjed, ne vidim zasto bi to radili.. osim ako kad dizu stubove helikopterom ne bude im smetao.
po prici znam da  su za sestosjede na ogorjelici i poljicama dovozili helikopter da dize stubove, jel iz italije, austrije ili rusije ne znam.. i to mi malo cudno da se mora dovoziti helikopter iz inostranstva  za takav posao, ali valjda su morali zbog terena i sta li vec.
stari grci i rimljani su takve stubove dizali sad pa sad i to na ho-ruk  devil:(

loop

allways stand sideways!

vip-jahorina

hehe, sjecate se te utakmice?
vranex je novi u raji ... ali taj heli mora ovdje doci, tako se to danas radi. kad se stope zavrse, stupovi su postavljeni za jedan dan. onda sajla sutradan i korpe. to ide strasno brzo. najveci problem su stope-temelji