• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Izgradnja 6sjeda Praca (Skocine)

Started by BL, 12 August, 2012, 21:47:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Aschen

nesto sam ceprkao po arhivi, vezano za izgradnju prva dva 6-stosjeda. evo je bio presjek uradjenih radova do 15.11.2009. Cisto radi poredjenja sa mogucim radovima na sestosjedu na Praci

mijat

niko ne mo¾e da me ubedi da je normalno da se sve radi 15 novembra  3:( ili se mo¾da liftovi skalpaju kada je hladno i sa prvim snegom da bi kasnije bolje radili?!

vranex

a mene opet niko ne moze ubijediti da je neophodno demontirati stari dvosjed dok se novi ne napravi. ako racunam da jedan od tri dana u sezoni imamo maglu ili vjetar, a da te dane fakticki samo Praca radi, ove godine cemo manje skijati za trecinu ako ga demontiraju.

loop

allways stand sideways!

vip-jahorina


loop

allways stand sideways!

ttk

Quote from: vranex on 17 August, 2012, 13:47:10
a mene opet niko ne moze ubijediti da je neophodno demontirati stari dvosjed dok se novi ne napravi. ako racunam da jedan od tri dana u sezoni imamo maglu ili vjetar, a da te dane fakticki samo Praca radi, ove godine cemo manje skijati za trecinu ako ga demontiraju.
Mene su ubijedili


skiDeki

Izlivena stopa zaista uliva nadu. Bitno je da se betonski radovi odrade na vreme, montaze stupova i izlaznih/polaznih stanica kao i montaza sajli i korpi posle dodje kao slaganje lego kockica, u sta smo se uverili i sami dok smo pratili izgradnju predhodna dva sestoseda 8)
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

DarkoN

Slazem se sa Dekijem, po prvi put mi izgleda da je moguce da urade nesto na vrijeme. Ali ipak je ovo Balkan tako da ni kada je posao zavrsen nije sigurno da ce da radi ove sezone.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

BoleBl

Niko me ne moze ubijediti da ce ovi nasi sve zavrsiti na vrijeme i da ce sestosjed Praca u novoj sezoni raditi...... a tako bih volio da dodjem gore i iznenadim se kako sve radi!  ::)
op, op, op, op.....

loop

neobicno al me vata neki optimizam, ko ce ga znat
allways stand sideways!

vip-jahorina

@aschen
oni su samo tu parkirani kad ne rade. Danas sam ih "uhvatio" na radnom mjestu. Upravo se prosiruje dio uz postojeci dvosjed. Evo vam par slika:
Buldozer je tu a bager par metara iza njega:


Trasa koju uredjuju uz postojeci dvosjed:

MilanP

Pozdrav svima,
Nakon duzeg godisnjeg odmora evo i mene nazad ;D
Kako se sada cini tesko da cemo prvim snegom skijati na praci ;D ,  u jedno sam siguran, dvosed skocine se demontira iz jednog prostog razloga, novi sestosed ce se na dva mesta ukrstati sa vec postojecim dvosedom.

vip-jahorina

kako 2 puta? vjerovatno jednom i to dole na samom pocetku. ali postoji mogucnost i to da se izbjegne.