• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

O Jahorini na skupstni RS-a - vazno!

Started by vip-jahorina, 02 December, 2012, 22:35:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


Big_DANE

Sta nema snega...palo je jedno 10cm ...sigurno...novog...nema rupa nema tragova kola...


Radiohead

Huh, ovo treba kad je dosadno iscitavati, sad je napeto evo snijeg pada a na Jahorini -8 :)

raca

Quote from: serzinjo on 03 December, 2012, 07:18:31
Ako su za prvih 6 mjeseci uspjeli da naprave gubitak od cca 800 miliona, koliko æe tek biti na kraju godine. 3:(

Cega 800 miliona? Maraka?
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Nichifor

Quote from: raca on 03 December, 2012, 11:06:49
Quote from: serzinjo on 03 December, 2012, 07:18:31
Ako su za prvih 6 mjeseci uspjeli da naprave gubitak od cca 800 miliona, koliko æe tek biti na kraju godine. 3:(

Cega 800 miliona? Maraka?

jena  (:smijeh: maraka maraka moj raca



raca

I sa jednom cifrom manje gubitak mi izgleda pretjeran. Cak i da je 80 jos uvijek mi nije jasno na sta su mogli da potrose toliki novac? Djeluje mi ipak da je pretjerivanje.

Koban bi bio gubitak i od 800 hiljada za tako kratak rok, ako ne racunamo investicije... I trebao bi neko da ide na sud za to.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

vip-jahorina

Raca,
Jahorina okrene veliku lovu po sezoni.

Ja se ne zelim petljati u te stvari, ali mi je bitno da ne dodje do rasparcavanja Jahorine, odnosno do srozavanja nekih grana Jahorine kako bi se jeftino prodale, jer su kao "nerentabilne".
Ako se vec prodaju, daj da se dobra lova tu uzme i napravi dobar ugovor. Nema potrebe za novim Sanaderima i kasnije da se place za Jahorinom kao sto neki placu za INA-om.


raca

Na istoj smo strani, i ne treba precutati ovakve stvari, samo mi te cifre djeluju neozbiljno velike jer cini mi se da trgovinski deficit citave RS nije toliki u tom periodu. Privatizacija OC Jahorina po modelu kome su radjene slicne firme u citavom regionu bi bila fatalna za Jahorinu kao turisticki centar, i ne sumnjam da ima dosta onih koji su zainteresovani da u mutnom ulove nesto i rasparcaju sve sto vrijedi gore ko svinje masan dzak.

Dodato: @serzinjo - to vec ima smisla. I sa tom cifrom to je katastrofa, obzirom da je prethodna sezona bila jedna od boljih i treba neko da odgovara za to.

Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

vip-jahorina

Ja sam prvi za racionalnu prodaju. Medjutim, zasto se rjesavati proizvoda koji je jedan od rijetkih u RS-u pa i BiH koji se vodi kao pozitivna izvozna djelatnost?
I to funkcionise, odnosno trebao bi raditi u velikom plusu, poznavajuci prihode koje prave.

raca

Jasno mi je i zasto si za privatizaciju, ali neuspjela privatizacija bi znacilo nema nazad vise a ova firma je kicma turizma na Jahorini. Volio bih da ima ijedan primjer uspjesne privatizacije u BiH. Ono sto iritira je problem sa citavom zemljom sto na sve kljucne pozicije u drustvu dolaze nesposobni i nemoralni ljudi po partijskoj liniji, a ne strucni ljudi.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.