• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

GDJE JE DOBRA KLOPA NA JAHORINI?????

Started by zburkos, 14 December, 2012, 19:43:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zburkos

Dosta ljudi me je pitalo, a iskreno i mene zanima gdje na Jahorini moze da se uziva u nasim starim jelima, koja su autenticna za ovo podneblje tipa pura(kacamak), kljukusa, cicvara, klepe, keske, pace.....i da ne nabrajam dalje... :))

vip-jahorina

Mislim da veliki dio tih jela mozes u Rajskim Vratima naci.

raca

Interesantno koliko su ljudi kod nas zapostavili ta jela, kad dovedem nekoga sa strane prosto ne znam gdje da ga odvedem, a da to nisu cevapi ili pica. Je moze neki detaljniji spisak? Gdje ima sta?

Divim se austrijancima s koliko fame i s koliko ponosa, neka stara i jednostavna jela forsiraju, ili svajcarci fondu...

Je li ima neko da sluzi gore ceske/keske? To mi je omiljeno jelo specificno za taj tamo kraj a malo mjesta u regionu ima neko slicno jelo.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Big_DANE

Cicvara je iz mog zavicaja dosta poznata...dosta JAKA se pravi ... ko ima problema sa holesterolom ne bi trebao jesti!

Kad dodjem na Jahu prvo cu to da probam u Rajskim da vidim kako to oni spremajU!  ludzatobom:((

Evo recept ko je zainteresovan da pravi... kod mene u porodici po obicaju za Bozic pravimo cicvaru....da nas mine zelja...jer ne valja je jesti cesto! ;)

http://www.coolinarika.com/recept/prava-hercegovacka-cicvara/


BL

ako je nesto na Jahorini odlicno, to je hrana. samo na jednom ili dva mjesta nisam bio zadovoljan. moj favorit (jedan od) je onaj restoran na Poljicama, mislim da se zove "Ognjiste" (ocito, ima ognjiste na sred restorana). nisam jeo nista sto nije bilo dobro. koliko se sjecam, "Seljacki rucak" bio najbolji. 

raca

Niko ne spori da je dobra klopa na Jahorini, cak bi rekao... gastronomija Jahorine je odlicna. Mozda bi mogli na tome vise da rade, jer ocigledno gore ljudi imaju smisla za to.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

vip-jahorina

Evo jelovnika iz Rajskih Vrata Jahorine:


raca

 (Y) Izgleda sve odlicno...

Za NG ili neke vikende, bilo bi ekstra kad bi nesto vani masovnije bilo kao sto vi Vipe organizujete, neko pecenje, kuvano vino i rakija, neka cicvara u kazanu... 'armonika, burad s vatrom, stolici
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

zburkos

Quote from: raca on 15 December, 2012, 14:32:58
Interesantno koliko su ljudi kod nas zapostavili ta jela, kad dovedem nekoga sa strane prosto ne znam gdje da ga odvedem, a da to nisu cevapi ili pica. Je moze neki detaljniji spisak? Gdje ima sta?

Divim se austrijancima s koliko fame i s koliko ponosa, neka stara i jednostavna jela forsiraju, ili svajcarci fondu...

Je li ima neko da sluzi gore ceske/keske? To mi je omiljeno jelo specificno za taj tamo kraj a malo mjesta u regionu ima neko slicno jelo.
E zato sam i pokrenuo ovu temu, meni dosta gostiju i prijatelja dolazi i vecina me pita gdje se mogu probati nasi stari specijaliteti. Raca vecina ovih jela se moze probati i ukusna su u Sarjajevu, a za Jahorinu ne znam i to je dobra ideja da se napravijedan nacionalni restoran jer ce to i strancima biti interesantno...

Dane kad vidim ovu sliku cicvare odma mi voda krene na usta..... :DD

Frenki

Pozdrav. Vidim samo stare datume na temi, pa me zanima gdje dobro jesti na Jahorini, ispijati kavice i naravno navecer izaci van. Dolazim za vikend pa da ne potrosim cijeli vikend trazeci neko odlicno mjesto.  Unaprijed hvala na pomoci.

brera


Cvikera¹ iz opæine

"Крчмица", у насељу (Обућина баре), или можда боље позната као "Код Рефа". Најбоља телетина испод сача икада. Наравно, морате да најавите барем дан раније али се нећете покајати.