• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Ski osiguranje za BiH

Started by drasko, 24 December, 2012, 23:48:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

drasko


Big_DANE

Dobro pitanje! Zna li neko pouzdano kako i sta?

Radiohead

Treba vam putno zdravstveno osiguranje koje zakljucujete sa nekom od osiguravajucih kuca u vasoj zemlji, uglavnom samo za period boravka u inostranstvu -mada nije skupo ni za cijelu godinu..(koliko se sjecam PZO za velik broj zemalja-ja sam isao za Njemacku i osiguranje je ukljucivalo veci broj EU  zemalja i tada  je bilo oko 120 KM ili 60EUR za cijelu godinu)

Radiohead

Eh sad procitah da si iz RH, mislim da BIH i HR imaju potpisan sporazum o zdravstvenom osiguranju, i ja sam vadio jedan papir u svom domu zdravlja sa kojim sam mogao imati besplatno lijecenje u RH za vrijeme boravka (mislim da je do 15 tak dana od dana vadjenja), vjerovatno da graĆ°ani Hr imaju ista prava, pa se raspitaj malo nije to lose imati, jer su i ovdje uzasne cijene lijecenja za strance.

majasamaja

Ako hoces da budes siguran uzmes osiguranje na period koji ces boraviti u BiH, nevjerujem da skijalista pokrivaju ikakvo osiguranje.

DarkoN

skijalista odnosno ambulante na skijalistima daju sam prvu pomoc. po meni bi obavezno trebali imati neku vrstu osiguranja da se nebi desilo kao sa jedinim momkom iz splita kojeg su nakon ukazane prve pomoci strpali u auto i odvezli u hrvatsku da bi izbjegli jako skupo lijecenje u bih.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Milos CTS

I treba naglasiti da je u pitanju ski osiguranje tj. sa povredama na skijalistu,
Quote from: Radiohead on 25 December, 2012, 08:38:59
Treba vam putno zdravstveno osiguranje koje zakljucujete sa nekom od osiguravajucih kuca u vasoj zemlji, uglavnom samo za period boravka u inostranstvu -mada nije skupo ni za cijelu godinu..(koliko se sjecam PZO za velik broj zemalja-ja sam isao za Njemacku i osiguranje je ukljucivalo veci broj EU  zemalja i tada  je bilo oko 120 KM ili 60EUR za cijelu godinu)
Cini mi se da je 7 dana 15ak EURa

Bojan NS

Da li uz ski pass ide neko osiguranje?

Milos CTS


loop

Hrvati mogu uplatit Putno zdravstveno za inozemstvo, oko 7-8 kn po danu ovisno o osiguravajucoj kuci, pokriva troskove lijecenja do 10000€, u Generali osiguranju  ima paket Pahuljica koji pokriva i troskove ski passa, mozebitno nosenje gipsa i auto asistenciju, neznam jel generali ima podruzice u BIH, vise manje sve osiguravajuce kuce nude nesto slicno
allways stand sideways!

nnnn

Mi smo uzeli putno obiteljsko (troje nas je)  i ispadne 17 EUR za sedam dana.

Milos CTS

http://img268.imageshack.us/img268/4838/polisadeltageneralicopy.jpg
Da li je bilo putno sa dodatkom za ski nezgode?
Ono je 50% skuplje za Jahorinu i 100% skuplje za EU zemlje
Tako je iz Srbije sa Delta Generaliem

loop

http://www.generali.hr/osiguranja/fizicke-osobe/putna-osiguranja/pahuljica

koliko vidim autoasistencija (europe assistance) ne pokriva BIH ipak, tako da i ne treba placat tu premiju
allways stand sideways!

drasko


Milos CTS

Sto se tice Generali osiguranja u Francuskoj / princip bi trebalo da je isti.
Obavezno je da se kontaktira osiguranje prilikom povrede da prijavis povredu i tada ti kazu kod kog lekara mozes da ides pa ako neces ili ti je previse daleko lekar sa kojim imaju ugovor, sam pokrivas troskove lecenja koje ti oni refundiraju po povratku u zemlju, naravno obavezno je priloziti sve nalaze i racune.
Refundiraju troskove po kursu na dan kad ste prijavili povredu.
Pozovite pre odlaska kontakt telefon osiguranja da pitate gde u okolini Jahorine ima medicnski centar/ambulanta ili sl da bi ste znali unapred gde ce te ici.