• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2013 - 4.dio

Started by vip-jahorina, 13 February, 2013, 13:33:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

NexuS

Recite mi pada li  (snow) gore posto u Kiseljaku mjesa   (rain) (snow) i koliko ima novoga ako pada? U subotu sam gore :) Pozz iz Kiseljak-a.

Radiohead

Ma nasa posla, prvo ceste se ne ciste iz novca koji se skupi na osnovu parkinga ili bilo cega, ceste cisti firma koja dobije tender za odrzavanje javnih povrsina ili lokalno javno preduzece koje je za to zaduzeno... tako da naplacivati parking da bi cesta bila cisca nema smisla, a i kontradiktorno je, jer taj novac uglavnom zavrsi u dzepovima ljudi koji naplacuju parking ili ih imenuju da to rade...
Parking treba naplacivati  (iskreno nije mi jasno kako jos uvijek nisu to organizovaliu u opstini Pale) ali samo pod uslovom da je organiziran, tj da ima dovoljno mjesta i da je prohodnost normalna. Na Bjelasnici su relativno dobro rjesili parking, ispod hotela san je napravljen veliki plac koji se ne naplacuje.

Pezo

Kamena dob nije pro¹la jer bi nestalo kamenja...

majasamaja


skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

otrov

share it with friend or two

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

dok ne bude slika i izvjestaja sa staza, i ovo je stanje na Jahorini sto i ova prica oko parkinga se ubraja u to zato sve dok ne dobijemo neke slike sa izvjestajem sa staze mozemo pricati o vec vrucoj temi PARKING
Jos bi dodao za ovo namjestanje rampe ili uopste naplacivanje parkinga na Jahorini da pored cijene skipassa moram izdvojiti i jos 5-10KM(2.5-5€) (slucaj kao na Bjelasnici) ne pada mi na pamet inace za nas standard i ovo je skupo jos da i parking platim nema smisla. Dovoljno je i ovo sto ostavimo pa neka ceste i sluzba za ciscenje suradjuje u sklopu OC-a da imaju neki procenat od silnih karti koje se prodaju. Primjer karta 33KM ove 3KM od svake karte neka OC pokloni sluzbi za ciscenje, jer i OC-u ovisi kapacitet gostiju od parking mjesta.

Da parking se naplacuje i na cesti koja vodi ka Peggy-u tj. od prvog parkinga Balvaniste pa sve do starog hotela ©ator. U sustini moj je savjet da se nebi svadjali pocastite na kraju radnog dana ili na kraju vaseg odmora covjeka koji naplacuje parking sa par KM ili € ali da ta cijena ne prelazi 5€-10KM(u slucaju da ste tu 7 dana) i da vam ne pise racun SRETNO

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

NexuS

Ja dolazim u subotu i odma  (rain) u najavi uvijek prvi dan na Jahorini kisa !

otrov

sta da slikam maglu? snijeg je onaj sto od njega grudvu ne mozes napraviti, a ratraci su tek u 6 am prvi put izasli na stazu i promrljali dva sata. sramota. uglavnom pravi odmor. bistrica je bas kul. prijatno iznenadjen. ako ima neko od firumasa na stazi sa rakijom nek se javi
share it with friend or two

Big_DANE

Quote from: otrov on 18 February, 2013, 21:41:27
sta da slikam maglu? snijeg je onaj sto od njega grudvu ne mozes napraviti, a ratraci su tek u 6 am prvi put izasli na stazu i promrljali dva sata. sramota. uglavnom pravi odmor. bistrica je bas kul. prijatno iznenadjen. ako ima neko od firumasa na stazi sa rakijom nek se javi

Upravo sam se cuo sa drugarima koji su gore...kaze da su staze katastrofa...dzombe.....a da je sve okolo poledilo i tvrdo.... sta reci!? cccc....ti ratraci bi trebali fercerati sve dok staze ne utegnu kako treba...nije mi jasno sta rade stede jbn gorivo!?

otrov

dane imaju li ti drugari rakije da napravino druzenje na dnu prace posto opet planiraju upaliti ratrake od 3am. to je zali boze, em potrose gorivo em nista ne urade. go k drugari
share it with friend or two

liki

Jedno pitanjce  da li ratraci rade jednom mesecno ili svako vece? Ili jos bolje da li rade  :SS

Big_DANE

Rade svaku noc...ferceraju...al slabo to nesto.nekad ujutru predju jednom ako napada snega....

skiDeki

Ratraci svaki dan tabaju staze, ove godine, staze dosta bolje uradjene nego ranijih godina, kritisna mesta nisu progledala cak i kad je bilo manjka snega  :bravo::(

Kad je  planina krcata, kao ovog trenutka, ne mozemo ocekivati da staze ceo dan budu u full-u zbog velike koncentracije skijasa i bordera..
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...