• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2013 - 4.dio

Started by vip-jahorina, 13 February, 2013, 13:33:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Big_DANE

Quote from: skiDeki on 19 February, 2013, 07:13:28
Ratraci svaki dan tabaju staze, ove godine, staze dosta bolje uradjene nego ranijih godina, kritisna mesta nisu progledala cak i kad je bilo manjka snega  :bravo::(

Kad je  planina krcata, kao ovog trenutka, ne mozemo ocekivati da staze ceo dan budu u full-u zbog velike koncentracije skijasa i bordera..

Moze biti da rade Deki al slabo...velika kolicina skijasa...UPRAVO sad bi trebalo da ferceraju po CELU NOC.... da bolje utabaju..a ne da predju par puta..i gotovo....dal ujutru ili uvece...il im fali goriva ili oni ne znaju posao! ;)

Big_DANE

Dozvali smo ih.... ferceraju sad trenutno...maglustina strasna...ova godina je tesko s*anje i tako ce ostati...gledam u 1.marta bice 10 stepeni...po ovim prognozama...uzas najgori....


Radiohead

Ja sam par puta napisao da su staze u banani u zadnjih 15tak dana i odma su me napali po forumu da mi stalno nesto ne valja, evo drago mi je da i ostale primjete nesto sto je vise nego ocigledno. Staze su pune hupsera i skijanje je moguce i OK samo za mrtve pocetnike, ostalima je to vise patnja nego gust!
Iskreno prvi dio sezone staze su bile vise nego odlicne, kao da je otisao na godisnji neko ko je dobro radio svoj posao...

Radiohead

Quote from: Big_DANE_Almighty on 19 February, 2013, 08:04:12
Dozvali smo ih.... ferceraju sad trenutno...maglustina strasna...ova godina je tesko s*anje i tako ce ostati...gledam u 1.marta bice 10 stepeni...po ovim prognozama...uzas najgori....

Nmeoj gledati prognoze peko 5 dana, do 1 marta imas jos 10 dana i nema sanse da i jedna prognoza to pogodi!
Mislim da ce mart biti fantazija :bravo::(

mijat


HeAd

Glavni problem je taj sto Jahorina nema topove na svim stazama koje bi ukljucili sat vremena da tuku i da suhi snijeg malo navlazi te tad bi bilo kompaktnije za uvaljati i stazu uciniti tvrdjom, ovako oni mogu taljigati cijelu noc ratracima svedno bi staza pukla...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Radiohead

Morao sam da je objavim, legendarni jahornski bor iz februara 2012!-Zbog magle na dnu POljica dans nece raditi baby lift  :X

HeAd

da nema tog bora mislili bi ljudi da je kamera u kvaru  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Big_DANE

Quote from: HeAd on 19 February, 2013, 08:27:44
da nema tog bora mislili bi ljudi da je kamera u kvaru  (:smijeh:

(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:


Znaci dosli smo do zakljucka nas laika...da je sneg ponekad SUV i da je potrebno (kao sad trenutno) da se navlazi i POTOM dobro utegnu staze kako treba....najveci problem osnezavanje staza.... 3:( 3:( 3:(

Omladinac ....generalno ljudi (ne mislim na vozace ratraka) slabo rade...hehehe...mada ta PRICA oko slabog placanja JE MENI LICNO TOLIKO TUPAVA ....I TOLIKO NAS UNAZADJUJE DA JE TO STRASNO! Pa neka sve svako malo zrtvuje zarad BOLJITKA skijalista!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HeAd

Quote from: Big_DANE_Almighty on 19 February, 2013, 08:39:11
Quote from: HeAd on 19 February, 2013, 08:27:44
da nema tog bora mislili bi ljudi da je kamera u kvaru  (:smijeh:

(:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:


Znaci dosli smo do zakljucka nas laika...da je sneg ponekad SUV i da je potrebno (kao sad trenutno) da se navlazi i POTOM dobro utegnu staze kako treba....najveci problem osnezavanje staza.... 3:( 3:( 3:(

Omladinac ....generalno ljudi (ne mislim na vozace ratraka) slabo rade...hehehe...mada ta PRICA oko slabog placanja JE MENI LICNO TOLIKO TUPAVA ....I TOLIKO NAS UNAZADJUJE DA JE TO STRASNO! Pa neka sve svako malo zrtvuje zarad BOLJITKA skijalista!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

da bas to..ovo sto Mijat spominje nema dovoljno vlage, ako si bio vani na nekim skijalistima onda si mora da primjetis da i pored dva metra snijega znaju raditi i topovi, a mogao si vidjeti i na TV-u ako gledas neku FIS trku da kod pripreme staze znaju koristiti smrkove sa vodom...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

mijat


Big_DANE

Quote from: HeAd on 19 February, 2013, 08:42:16
da bas to..ovo sto Mijat spominje nema dovoljno vlage, ako si bio vani na nekim skijalistima onda si mora da primjetis da i pored dva metra snijega znaju raditi i topovi, a mogao si vidjeti i na TV-u ako gledas neku FIS trku da kod pripreme staze znaju koristiti smrkove sa vodom...

Slazem se do tog zakljucka smo i dosli....valjda ce sledece godine nesto uraditi po pitanju veselog JEZERA....i da ce namontirati jos topova...pravih ne onih zirafa nesretnih...kad dune vetar sve ode u sumu ili van staze....


Quote from: mijat on 19 February, 2013, 08:43:49
ti nam to prièa¹ a nema¹ dan radnog sta¾a  3:( bolje æuti nego da prièa¹ gluposti! ljudi imaju porodice, decu koja idu u ¹kolu, treba ih nahraniti i obuæi! o kakvom ¾rtvovanju prièa¹?

Sto jest jest...nemam iskustva...al i corava baba vidi da u ovoj nasoj veseloj i komsijskoj drzavi slabo radi....CAST izuzecima omladinac....to znas i ti i svako drugi...ljudi u Srbiji i BiH nece da rade...cekaju da im padne sa neba! ;)

Milos CTS

Dobre su i zirafe, samo da se napravi vece jezero

Radiohead

Quote from: Big_DANE_Almighty on 19 February, 2013, 09:01:08
Quote from: HeAd on 19 February, 2013, 08:42:16
da bas to..ovo sto Mijat spominje nema dovoljno vlage, ako si bio vani na nekim skijalistima onda si mora da primjetis da i pored dva metra snijega znaju raditi i topovi, a mogao si vidjeti i na TV-u ako gledas neku FIS trku da kod pripreme staze znaju koristiti smrkove sa vodom...

Slazem se do tog zakljucka smo i dosli....valjda ce sledece godine nesto uraditi po pitanju veselog JEZERA....i da ce namontirati jos topova...pravih ne onih zirafa nesretnih...kad dune vetar sve ode u sumu ili van staze....


Quote from: mijat on 19 February, 2013, 08:43:49
ti nam to prièa¹ a nema¹ dan radnog sta¾a  3:( bolje æuti nego da prièa¹ gluposti! ljudi imaju porodice, decu koja idu u ¹kolu, treba ih nahraniti i obuæi! o kakvom ¾rtvovanju prièa¹?


Sto jest jest...nemam iskustva...al i corava baba vidi da u ovoj nasoj veseloj i komsijskoj drzavi slabo radi....CAST izuzecima omladinac....to znas i ti i svako drugi...ljudi u Srbiji i BiH nece da rade...cekaju da im padne sa neba! ;)
Slazem se u potpunosti, najezim se kad mi neko kaze da smo mi vrijedni ili dobri radnici, mi radimo vrijedno samo u administraciji i do 16:00 tj 15:45, ili na Banhofu u Koblenzu, ostalo je sve od zla oca i jos gore matere. Te socijalne price mi je pun kufer svaki dan, vezano za ovo oko ratraka-pa ratraci i organizacija tabanja staza radi 3-4 mjeseca, i sad neko nesto kaze protiv nacina kako rade odma se poteze nasa klasicna prica, ''sve je to OK ne treba gledati svaku sitnicu''. Pa zar je sitnica da je staza nije utabana u 11 sati, imas snijeg, imas najnoviji ratak, imas gorivo,imas viska radne snage u sve i jednoj javnoj firmi u BiH,a kamoli OCJ, i sta jos treba?????
Al kod nas se skijanje svodi uglavnom na kafanu i cekanje onih 5-6 idelanih dana u toku godine, ostalo je loto, bingo, kolo srece, tv tombola...

HeAd

ma samo da se magla hoce razici ali da ne dodje jugo...i sve za pet  (Y)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4