• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na Jahorini 2013 - 4.dio

Started by vip-jahorina, 13 February, 2013, 13:33:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

mijat

zadr¾i zimu do 28 marta, mo¾da se ponovo vidimo  regge

Sinke

Zdravo zivo skijasi !  :)) Pozdrav za najzivlji skijaski forum i forumase na nasem netu.
Moja prva poruka, pa odma nesto trazim :), a to je savet.


Uzeo sam odmor od ponedeljka, hocu sa drugovima da dodjem na Jahorinu da skijamo, ali gledam vremensku prognozu i brinem se...
Inace nikada nismo bili na Jahorini, ovo nam je prvi put.

U ponedeljak i utorak najavljuju vetar od 10-15m/s, da li u takvim uslovima rade sve zice i staze ? Tek od srede i cetvrtka najavljuju slabiji vetar.

Pa se mislimo ako po takvim meteo uzlovima ne rade glave zice, da dodjemo tek u sredu, da odlozimo put za dva dana...

Jos jedno pitanje, koliko se okvirno krecu cene iznajmljivanja snow bord opreme na Jahorini, hoce jedan drug da iznajmi ?

Hvala!

p.s.
koja je prica sa Bjelasnicom ? sajt im nije azuriran 2 godine, zna li neko cene ski pasa i rade li im ski liftovi ?

Korisnik

Quote from: Sinke on 15 March, 2013, 13:53:18
Zdravo zivo skijasi !  :)) Pozdrav za najzivlji skijaski forum i forumase na nasem netu.
Moja prva poruka, pa odma nesto trazim :), a to je savet.


Uzeo sam odmor od ponedeljka, hocu sa drugovima da dodjem na Jahorinu da skijamo, ali gledam vremensku prognozu i brinem se...
Inace nikada nismo bili na Jahorini, ovo nam je prvi put.

U ponedeljak i utorak najavljuju vetar od 10-15m/s, da li u takvim uslovima rade sve zice i staze ? Tek od srede i cetvrtka najavljuju slabiji vetar.

Pa se mislimo ako po takvim meteo uzlovima ne rade glave zice, da dodjemo tek u sredu, da odlozimo put za dva dana...

Jos jedno pitanje, koliko se okvirno krecu cene iznajmljivanja snow bord opreme na Jahorini, hoce jedan drug da iznajmi ?

Hvala!


Najpametnije ti je da dodjes u srijedu, najvaljuju sunce i blagi plus...
pri jakom vjetru radi ti uglavnom poljice ski lift i praca sestosjed...mada nekada ujutro puste ostale zice pa ako duva bas jako onda ih zatvore. Cini mi se da je granica oko 14 - 15  m/s na kojoj zatvaraju 6osjede.

DarkoN

do sada kada su u najavi bili vjetrovi od 10-15 m/s sve je radilo. takav vjetar je i u najavi za sutra, sto mene nece sprijeciti da odem.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

MilanP

Granica za gasenje sestoseda je 20m/s proverena informacija...

Sinke

Hvala na informacijama !

Gledam podatke sa sajta OC danas 13m/s vetar i rade sestosedi, a nas trese skijaska groznica, pa cemo verovatno vec u ponedeljak zorom krenuti...


Gledam interaktivnu mapu ma mi nije jasno par stvari...da li sa vrha na koji dovozi sestosed Praca mogu da se skijaju staze koje pocinju na vrhu Ogorjelica  ?

Kontam da su staze na Ogorjelici, Skocini i Poljicama povezane ski putevima, ali to ne vidim sa mape ?

Inace bicemo smesteni u vikendici na Romaniji, pa cemo svaki dan autom na Jahorinu, gde je najbolje parkirati auto i kakva je situacija za parking ?


Ognjen

Ljudi kakvo ce bit u nedelju i oceli biti vjetra jaka Pozz anan anan anan

Sinke

Evo ti link ka vremenskoj prognozi:
http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-jahorina/eta/1/133800/2/6h

Neæe biti jak vetar za vikend.

Filipino

Quote from: lakiluk on 15 March, 2013, 14:13:26
Granica za gasenje sestoseda je 20m/s proverena informacija...

Izlazna stanica Prace je malo iznad pocetne Ogorjelice(visinski) tako da se moras spustiti do pocetne stanice Ogorjelice i tek onda na vrh
odakle onda mozes na sve staze.
sada vise nije nigdje problem parkirati,nema guzve.
Mozes na Poljicama(gdje pocinje 6-osjed) tu ti je odmah ski-kasa.
Uzivaj!

jednostavan41

Quote from: Sinke on 15 March, 2013, 15:06:28
Hvala na informacijama !

Gledam podatke sa sajta OC danas 13m/s vetar i rade sestosedi, a nas trese skijaska groznica, pa cemo verovatno vec u ponedeljak zorom krenuti...


Gledam interaktivnu mapu ma mi nije jasno par stvari...da li sa vrha na koji dovozi sestosed Praca mogu da se skijaju staze koje pocinju na vrhu Ogorjelica  ?

Kontam da su staze na Ogorjelici, Skocini i Poljicama povezane ski putevima, ali to ne vidim sa mape ?

Inace bicemo smesteni u vikendici na Romaniji, pa cemo svaki dan autom na Jahorinu, gde je najbolje parkirati auto i kakva je situacija za parking ?
mislim da nece biti guzve poslije vikenda radnim danima pa nece biti problem za parking gdje god se parkiras(najbolje na poljica ili ipd ogorjelice-to ti je na mapi odakle pocinju sestosjedi) a kad se popnes prvu zicu sa sestosjedom onda gore na vrhu pitaj nekoga da ti kratko objasni raja je vecinom ok i svi ce ti izaci u susret ili cak da pratis nekoga koju rutu pravi,ako bude suncano i dobra vidljivost kada napravis 4-5 zica sa nekim ko zna staze mozes imati svu sliku i lako ces odabrati sta ti najbolje odgovara---- to je po meni najbolja situacija da ti neko pokaze jer dok se sam ustelis treba ti 2 dana najmanje,snijega ce biti dovoljno i cak ako bude visokih temeperatura bice sigurno citavu sedmicu slijedecu dobro


da znam - znao bi

jednostavan41

sta je to nigdje nikog svi zameteni
da znam - znao bi

Radiohead


Radiohead


BOJAN-BG

Danas i sutra jos da uzmu neku lovu pa zato i tabaju da je radni dan tesko da bi bili na stazi

Big_DANE

Quote from: BOJAN-BG on 16 March, 2013, 06:49:07
Danas i sutra jos da uzmu neku lovu pa zato i tabaju da je radni dan tesko da bi bili na stazi

Sto jes jes...

ALI IZLEGA BRUKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA  ludzatobom:(( ludzatobom:(( ludzatobom:(( ludzatobom:(( ludzatobom:(( ludzatobom:((